Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Vārda un skaņas mijiedarbe dzejas un mūzikas vakarā koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā

Redakcija
Redakcija

Nākamajā svētdienā, 15. decembrī, plkst. 16.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē, Liepājā turpināsies koncertcikls “Iededz gaismu” ar koncertu “Dzejas un mūzikas vakars”, kurā piedalīsies kamermūzikas apvienība NYX Trio un dzejniece Madara Gruntmane.

Kamermūzikas apvienība NYX Trio kopā ar dzejnieci Madaru Gruntmani aicina piedalīties īpašā vakarā, kura laikā tiks cildināta vārda un skaņas mijiedarbe. Jau kopš baroka laikmeta komponisti ir centušies savā mūzikā attēlot teksta nozīmi, un šī saspēle daudziem šķiet gana interesanta arī šodien. Uzcītīgi klausoties mūziku un apmeklējot trio mēģinājumus, liepājniece Madara Gruntmane ir radījusi dzejas rindas katram koncerta skaņdarbam – šajā vakarā tie vienosies vienas idejas un sajūtu izpausmēs gan lirikā, gan mūzikā.
Kamermūzikas apvienība NYX Trio dibināta 2011. gada rudenī. Tajā apvienojušās trīs pieredzējušas kamermūziķes – vijolniece Tatjana Ostrovska, flautiste Anete Toča un pianiste Ieva Sarja. Kopš dibināšanas trio ir intensīvi koncertējis Latvijā, kā arī uzstājies Londonā, Džersijā, Gērnsijā un Gibraltārā. 2016. gadā trio nosvinēja savu pastāvēšanas piecgadi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šo gadu laikā ansamblim izveidojusies lieliska sadarbība ar daudziem mūsdienu latviešu komponistiem, un ansamblim veltīti vairāk kā desmit jaundarbu un aranžiju. Trio papildinājies meistarklasēs pie Gildholas Mūzikas un Drāmas skolas (Londona) profesores Žaklīnas Rosas (Jacqueline Ross).

Madara Gruntmane ir absolvējusi Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolu un Baltijas Starptautisko akadēmiju kultūras projektu vadībā. Kopš 2010. gada vada radošo apvienību I Did It un darbojas kā kultūras pasākumu producente, ir daudzu Latvijā labi pamanītu projektu autore, kā arī guvusi plašu starptautisku pieredzi, piemēram, piedalījusies The London Book Fair 2017. Madaras Gruntmanes publikācijas atrodamas Satori.lv, Latvju teksti, Kurzemes vārds, viņa ir arī bagātinājusies pieredzē dažādās dzejas un rakstniecības meistarklasēs, un piedalījusies Dzejas dienās Rīgā un Liepājā. Madarai ir divi dzejas krājumi: “Narkozes” (2015), kas 2016. gadā tika nominēts Literatūras gada balvai par spilgtāko debiju un ieguva lasītāju simpātiju balvu, kā arī “Dzērājmeitiņa” (2018).

Koncertcikla “Iededz gaismu” pēdējais koncerts šogad notiks svētdien, 29. decembrī, plkst. 16.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē – koncerts “Gadumijas salonmūzika” ar liepājniekiem labi pazīstamo čellistu Ivaru Bezprozvanovu un pianistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoru Aldi Liepiņu. Jāatzīst, ka ar šo koncertu noslēgsies ne tikai šī gada koncertcikls, bet koncertcikls “Iededz gaismu” vispār.

Biļetes uz koncertciklu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā bilesuparadize.lv (ej.uz./viacultura). Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem ir 30% atlaide. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Koncertciklu finansiāli atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Plašāka informācija: Via Cultura, kā arī fb.com/ViaCulturaLV