Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Rudens kamermūzikas festivālā ansamblis “Raro” spēlēs klavierkvarteta zelta klasiku

Redakcija
Redakcija

Rudens kamermūzikas festivālā 16. oktobrī Mazajā ģildē ansambļa “Raro” sniegumā skanēs klavierkvarteta zelta klasika – Johannesa Brāmsa čigānisku ritmu un ungārisku melodiju cauraustais Pirmais klavierkvartets, ko lieliski papildinās rumāņu klasiķa Džordžes Enesku Pirmā rumāņu rapsodija. Savukārt trauksmainā francūža Gabriela Forē mīlas jūtu apdvesto Pirmo kvartetu harmoniski līdzsvaros atturīgi klusinātās Georga Pelēča “Rudens ainavas”.

“Nevainojama gaumes un stila izjūta, maģiska saspēle, briljanta tehnika ar fantastisku pieredzi un aicinājumu kamermūzikā” – tā par Diānu Ketleri un viņas dibināto ansambli “Raro” raksta pasaules prese. Diāna Ketlere ir Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas un Ženēvas Mūzikas augstskolas profesore. Līdzās akadēmiskajam darbam, solokoncertiem un rūpēm par pašas dibinātajiem kamermūzikas festivāliem Bavārijā un Bukarestē, viņa ir gaidīta viešņa pasaules klases kamermūzikas notikumos.

Ansambļa “Raro” sastāvs: Boriss Brovcins (vijole), Razvans Popoviči (alts), Justuss Grims (čells) un Diāna Ketlere (klavieres).

“Raro” ir uzstājies Vīnē, Briselē, Atēnās, Bukarestē, Kobē, Kārnegī zālē Ņujorkā, Kenedija centrā Vašingtonā, Maincā. Ansamblis regulāri sniedz meistarklases Rumānijā, Itālijā, Ukrainā un Japānā.

Diāna Ketlere dzimusi Rīgā mūziķu ģimenē un mācījusies E. Dārziņa mūzikas vidusskolā. Kā soliste debitējusi 11 gadu vecumā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Vasilija Sinaiska vadībā. Pēc studiju pabeigšanas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā 1993. gadā, Ketlere divus gadus studējusi Mozarteum universitātē Zalcburgā, kam sekoja studijas Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Savā radošajā darbībā Diāna Ketlere sadarbojusies ar daudziem promenentiem muzikālajiem kolektīviem – Zalcburgas kamersimfoniķiem, Minhenes kamerorķestri, Vācijas dienvidrietumu kamerorķestri, Rīgas kamerorķestri, Gruzijas kamerorķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri u.c.

Tikšanās ar ansambļa “Raro” mūziķiem sarunās par kamermūziku notiks 15. oktobrī Jūrmalas mūzikas vidusskolā pl. 18.00.

Rudens kamermūzikas festivāls notiks no 9. līdz 20. oktobrim Rīgā, Talsos, Daugavpilī, Madonā un Jūrmalā. Klausītājus gaida tikšanās ar pasaulslaveno kamermūzikas ansambli “Quatuor Modigliani” no Francijas, ar spožiem solistiem - franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu un britu vijolnieku Tomasu Gūldu, kā arī ar jauno talantīgo latviešu pianistu Daumantu Liepiņu un kamerorķestri Sinfonietta Rīga. Festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.

Rudens kamermūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds un Jūrmalas pilsētas dome.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.