Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Sākas skatītāju balsojums tiešsaistē par konkursa “Ineses Galantes talanti” finālistiem 03.04.2020 01:16

Ir noslēgusies klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galante talanti 2020” pirmā kārta un ir zināmi tā finālisti. Konkurss, kuru atbalsta Rietumu bankas labdarības fonds, šogad notiek jau septīto reizi. Žūrijas izvēlēto jauno talantu video priekšnesumi ir atrodami konkursa oficiālajā vietnē: Tautas balsojums 2020 | Ineses Galantes...

Laima Vaikule un festivāls "Laima Rendezvous Jūrmala" aicina jaunos talantus piedalīties konkursā "Laima Voice" 02.04.2020 07:24

Projektu “Latvijas Balss” un “Baltijas Balss” producente Olga Solovjova un Laima Vaikule izsludina vokālistu konkursu "Laima Voice". Kastings tiks aizvadīts sociālajos tīklos, tādēļ tajā var piedalīties ikviens interesents, neatkarīgi no atrašanās vietas un vecuma. Paši radošākie dalībnieki saņems balvas, bet uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties uz Dzintaru koncertzāles skatuves festivāla "Laima Rendezvous Jūrmala" ietvaros.

Izcilo latgalieti Andryvu Jūrdžu 175. jubilejā godina ar īpašu dziesmu 30.03.2020 23:52

Vairāki Latvijā zināmi mūziķi apvienojušies un kopīgi radījuši dziesminiekam un latgaliešu rokraksta grāmatniecības pārstāvim Andryvam Jūrdžam veltītu šūpuļdziesmu, tādējādi godinot izcilo latgalieti 175 gadu jubilejā. Andryvs Jūrdžs ir viens no nozīmīgākajiem un zināmākajiem Latgales nacionālās atmodas dalībniekiem, kura atstātais literārais mantojums un dzīvesstāsts iedvesmo mūsdienu latgaliskās kultūras kopējus un atbalstītājus.

“Latvijas Koncerti” piedāvā noskatīties “Latvijas gredzena” koncertu ierakstus 30.03.2020 23:45

VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Latvijas Televīziju piedāvā noskatīties Latvijas valsts simtgades vērienīgākā mūzikas projekta – “Latvijas gredezns” koncertu ierakstus vietnē latvijaskoncerti.lv. Latvijas valsts simgadei pārliecinoši pretī ritinājās diriģenta Sigvards Kļavas vadītais vērienīgais mūzikas projekts - “Latvijas gredzens”, izceļot un parādot katra Latvijas novada īpatnības, kultūras bagātības un enerģiju.

"Very Cool People" kopā ar Edavārdiem, Ansi un Kristīni Prauliņu izdod jaunu albumu 30.03.2020 23:44

Jaunais albums saucas "Koncertprogramma Pa Apli", un tā materiāls radās, gatavojoties vairākiem džezfanka grupas "Very Cool People", souldziedātājas Kristīnes Prauliņas un reperu Edavārdi un ansis kopkoncertiem pērn. Albuma ieraksts tapa "Saulkrasti Jazz" festivālā 2019. gada 16. jūlijā.

Džeza leģenda Daniils Krāmers sniegs bezmaksas koncertu tiešsaistē 26.03.2020 15:16

Piektdien, 27.martā plkst. 18:00 pēc Rīgas laika (plkst. 19:00 pēc Maskavas laika) tiešraidē no Maskavas valsts konservatorijas Lielās zāles uzstāsies leģendārais džeza pianists Daniils Krāmers. Koncerta video translācija būs pieejama Maskavas konservatorijas oficiālajā vietnē МГК им. Чайковского - Афиша 29 марта 2020 г.
Mūziķa Daniila Krāmera jubilejas koncerts, kuram bija jānotiek Rīgā 15.maijā, ir pārcelts uz 24.septembri. Visas iegādātās biļetes būs derīgas rudenī notiekošajam koncertam.

Atbalstot Latvijas mūziķus un komponistus, LR3 “Klasika” atkal cienā ar “Rupjmaizes kārtojumu” 24.03.2020 12:59

Lai ārkārtējās situācijas apstākļos sniegtu morālu atbalstu saviem klausītājiem un valsts muzikālajai kultūrai – mūsu komponistiem un izpildītājmāksliniekiem, Latvijas Radio 3 “Klasika” no 25. marta savā programmā iekļaus vēl vairāk latviešu komponistu mūzikas un mūsu mākslinieku ieskaņojumu, kas simboliski veidos klausītāju iemīļotā cikla “Rupjmaizes kārtojums” trešo kārtu.

Šobrīd tiešraidē: Arēnā Rīga plānotie BI-2 sniedz bezmaksas koncertu internetā 20.03.2020 18:43

20.martā plkst.18:00 pēc Rīgas laika (plkst.19:00 pēc Maskavas laika) grupa BI-2 uzstāsies interneta tiešraidē miljoniem skatītāju priekšā. Koncerta video translācija būs pieejama ŠEIT “Neviens koncerts pasaulē nav iespējamo risku vērts. Īpaši tad, ja tevi klausīties atnāk tūkstošiem draugu. Tādēļ mēs pārcēlām neskaitāmus tuvākos koncertus, bet pagaidām tiksimies tiešraidē šo piektdien! Tas būs īpašs koncerts, kaut kas pa vidu starp ugunīgo NewBest un “kvartirņiku”: starp dziesmām mēs runāsim tērzētavā un atbildēsim uz jūsu jautājumiem,” paziņoja mūziķi.

Festivālā „Laba Daba” koncertēs leģendārais Westbam 19.03.2020 07:47

Mūzikas un mākslas festivāls „Laba Daba” izziņo vienu no galvenajiem viesiem – leģendāro vācu elektroniskās mūzikas pionieri - Westbam. Viņa uzstāšanās festivālā neiztiks bez ilggadējā drauga un sadarbības partnera Eastbam jeb Roberta Gobziņa. Par godu šai koncertprogrammai, festivāla kino programmā iekļauta plašu rezonansi guvusī dokumentālā filma “Deju laikmets”.

Bez darba palikusi stjuarte pievēršas mūzikai un izdod radiosinglu 19.03.2020 07:38

Aviokompānijas "airBaltic" stjuarte, uz šobrīd nenoteiktu laiku paliekot bez darba, nolēmusi pievērsties mūzikai un ar skatuves vārdu AGAMMA izdot radiosinglu "Alcatraz". Tas būs jau otrais viņas singls, jo pērn AGAMMA pārsteidza sevi un citus, ar savu pirmo dziesmu "Adrenalin" iekļūstot Krievijas "iTunes" TOP 100.

#ĒKULTŪRA: ieklausies Orķestrī “Rīga” 18.03.2020 22:47

Pievienojoties Kultūras ministrijas ierosinātajai kampaņai #Ēkultūra, Rīgas pilsētas pašvaldības Orķestris “Rīga” informē par globālajā tīmeklī pieejamajiem orķestra koncertu ierakstiem. Orķestris “Rīga” ir apkopojis digitālos resursus un informē par iespējām klausītājiem baudīt orķestra koncertus audio un video ierakstos. Mājas lapas Orķestris RĪGA – Orchestra RIGA sadaļā Skaties un klausies (http://orkestris.riga.lv/?page_id=22) apkopotas krāšņas koncertu fotogalerijas, kā arī atsevišķi audio un video ieraksti, kur līdzās Orķestrim “Rīga” uz skatuves stājušies tādi solisti kā Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Inga Šļubovska-Kancēviča, Oskars Petrauskis un daudzi citi.

Sakarā ar "Covid-19" draudiem, šovakar LNSO koncertu “Mālera piektā un RIX” nodrošinās video tiešraidē 13.03.2020 08:43

Sakarā ar Krīzes vadības padomes pieņemto lēmumu par masu pasākumu atcelšanu, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris izlēmis 13. martā, paredzēto koncertu “Mālera piektā un RIX” izpildīt video tiešraidē “LMT Straume”.

“Opus Pro” jaunā CD prezentācijas koncertu pārceļ uz 26.maiju 13.03.2020 08:31

Ņemot vērā LR Ministru kabineta valstī izsludināto ārkārtas situāciju ar mērķi ierobežot “Covid-19” izplatību un aizliedzot rīkot pasākumus, kurā pulcējas vairāk nekā 200 cilvēku, un to, ka šis lēmums ir spēkā no tā pieņemšanas brīža līdz 2020. gada 14.aprīlim, grupa “Opus Pro” informē, ka 18.martā VEF Kultūras pilī ieplānotais jaunā CD “Būsim kopā arvien” prezentācijas koncerts ir pārcelts uz 26.maiju.

Iznākusi latviešu estrādes mūzikai veltīta Daigas Mazvērsītes grāmata 12.03.2020 14:32

Muzikoloģes Daigas Mazvērsītes interese par Latvijas populārās mūzikas procesiem bijusi noturīga jau vairākus gadu desmitus. Pētniece veidojusi šai tēmai veltītus radioraidījumus, publicējusi neskaitāmus rakstus presē un izdevusi arī vairākas grāmatas par tautā iemīļotiem mūziķiem – komponistiem Uldi Stabulnieku un Elgu Īgenbergu, dziedātājiem Jāni Zāberu un Mārtiņu Freimani. Tikko iznācis autores jaunākais darbs par Latvijas estrādes mūzikas vēsturi “Melnbaltās dziesmas”, kas iecerēts kā apjomīgs pētījums trīs daļās. Šobrīd lasītāju rokās nonāk pirmā grāmata, kas veltīta latviešu estrādes mūzikas pirmsākumiem.

Novembrī “Lielajā dzintarā” opermūzikas pērles varēs baudīt sitaminstrumentu skaņās 12.03.2020 14:31

21. novembrī pulksten 6 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms iespaidīgs sitaminstrumentālistu koncerts “Opercussion. No uvertīrām līdz ārijām.”. Tā ir koncertprogramma, kas pirms diviem gadiem ar lieliem panākumiem izskanēja Rīgā. Koncertā piedalīsies Latvijas vadošo orķestru sitaminstrumentu mūziķi Ivo Krūskops, Ivars Kalniņš, Uģis Krūskops, Edgars Vaivods, Ernests Mediņš, Elvijs Endelis.

Klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika savīsies koncertprogrammā “Magnetic Bach” 12.03.2020 09:42

Svētdien, 15. martā, Lūznavas muižā skanēs baroka čellistes Ilzes Grudules un elektoniskās mūzikas dueta “Blue Divided by Blue” (Šveice) koncertprogramma “Magnetic Bach”, kurā klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika apvienosies senajai mūzikai netradicionālā koncertizpildījumā.

Latviešu repa supergrupa "Singapūras Satīns" uzstāsies SUMMER SOUND 11.03.2020 11:09

Latviešu repa supergrupa Singapūras Satīns pievienojas to mākslinieku pulkam, kuri jūlija izskaņā uzstāsies festivālā Summer Sound. Viena no šobrīd populārākajām un arī skaļākajām pašmāju repa apvienībām Singapūras Satīns arī šogad uzstāsies festivālā Summer Sound. Pēdējos gados viņu uzstāšanās festivālā ir viena no gaidītākajām performancēm un pulcē ievērojamu skaitu grupas daiļrades cienītāju. Singapūras Satīns puiši paši sevi ir pasludinājuši par Latvijas repa supergrupu un savā darbībā arī rīkojas tā, lai šis tituls sevi pilnībā attaisnotu.

Aicina pieteikties dalībai XIV Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos “Mūzikas interpretācija mūsdienās” 11.03.2020 11:08

Līdz 30. maijam izsludināta pieteikšanās dalībai XIV Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos „ Mūzikas interpretācija mūsdienās ", kas no 14. - 23 . jūlijam noritēs Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis". Dalībai kursos aicināti pieteikties Latvijas un ārvalstu mūzikas mācību iestāžu vidējā un augstākā apguves posma audzēkņi un studenti, jaunie komponisti, atskaņotājmākslinieki, jaunie mūzikas skolotāji.

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Rīgas festivālu 10.03.2020 15:13

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz VSIA “Latvijas Koncertu” rīkoto Rīgas festivālu, kas norisināsies no 5. līdz 17. jūnijam. Festivāla desmitgadē krāšņās koncertprogrammās klausītājus gaida tikšanās ar iemīļotajiem solistiem – akordeonisti Kseniju Sidorovu un pianistu Vestardu Šimku, sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico”, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Īpašie viesi – viens no mūsdienu dinamiskākajiem klezmeru mūzikas ansambļiem pasaulē – “Kleztory” no Kanādas. Koncertos varēsim baudīt Kloda Debisī un Sergeja Prokofjeva skaņdarbus, tango ritmus, spāņu un latīņamerikāņu mūziku, kā arī lūgšanu “Ave Maria”, kas uzrunājusi pasaules mūzikas dižgarus un iemiesojusies arī mūsdienu komponistu mūzikas valodā. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Artura Maskata Koncerts akordeonam ar orķestri.

Mūsdienu tautasdziesmas koncertuzvedumā “Laimes mātes krekliņā” 10.03.2020 14:09

VEF Kultūras pils kolektīvi – vokālā studija “Momo”, deju studija “Ritms” un TDA “Zelta sietiņš”, kurus pārstāv 150 bērni un jaunieši, kopā ar profesionāliem mūziķiem Ilze Gruntes vadībā izveidojuši koncertuzvedumu visai ģimenei “Laimes mātes krekliņā”.

Lielajā ģildē skanēs Mālera Piektā simfonija un Olivjē Greifa “Nāvesdejā” solo spēlē klavierkvarteta RIX mūziķi 09.03.2020 20:25

Piektdienā, 13. martā, pl. 19.00 Lielajā ģildē klausītāji Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Andra Pogas atskaņojumā varēs baudīt izcilā austriešu komponista Gustava Mālera Piekto simfoniju, savukārt franču komponista Olivjē Greifa Četrkāršā koncerta “Nāvesdeja” lasījumā orķestrim un diriģentam pievienosies klavierkvartets RIX. Kvarteta mūziķus – vijolnieku Sandi Šteinbergu, altisti Ilzi Kļavu, čellistu Reini Birznieku un pianistu Jāni Maļecki – Latvijā pilnā sastāvā bieži nesastapt, jo mūziķu ikdiena aizrit dažādās Eiropas valstīs. Tādēļ 13. marta koncerts “Mālera piektā un RIX” četriem solistiem ir patiess retums.

Laura Teivāne debitēs „SILVA. Čardaša karaliene” papildizrādē Liepājā 09.03.2020 20:22

19. aprīlī plkst. 18:00 Liepājas teātrī notiks operetes “SILVA. Čardaša karaliene” izrāde ar Antu Jankovsku (soprāns) titullomā, taču lielā skatītāju pieprasījuma dēļ plkst. 14:00 notiks papildizrāde ar liepājnieces, jaunās, talantīgās Lauras Teivānes (soprāns) debiju Silvas lomā. “Man lomu debijas vienmēr ir satraucošas. Šoreiz īpaši tādēļ, ka tā notiks Liepājas teātrī, kur es pirmo reizi savā karjerā pirms aptuveni 10 gadiem piedalījos izrādē - biju dejotāja amerikāņu bandā Leonarda Bernsteina mūziklā “Vestsaidas stāsts”, turklāt dziedāt Silvas lomu jau sen ir bijis mans sapnis viņas rakstura īpašību un enerģiskās mūzikas dēļ,” tā par savu debiju stāsta Laura Teivāne.

Lieldienu laikā Cēsīs sāksies trešais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” 08.03.2020 14:26

No 10. – 18. aprīlim Koncertzālē “Cēsis” notiks jau trešais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”, kas šogad sāks skanēt Lieldienu laikā. Nemainīgi, festivāla programmas veido pats komponists Pēteris Vasks, kurš būs klātesošs visos koncertos un tiksies ar klausītājiem pirmskoncerta sarunās. Festivāla koncertprogrammās skanēs gan Pētera Vaska, gan viņam dvēseliski tuvu komponistu mūzika izcilu solistu, ansambļu un orķestru sniegumā.

Šodien sākas biļešu pārdošana uz “OneRepublic” koncertu 06.03.2020 10:35

Šodien, 6.martā, plkst. 11.00 visā “Biļešu serviss” tīklā sākas publiskā pārdošana uz amerikāņu poproka grupas “OneRepublic” koncertu, kas 14.novembrī notiks Arēnā Rīga. Pirms 6 gadiem atvadoties no skatītājiem, grupas līderis Raiens Teders teica šādus vārdus: “Es apsolu, ka tad, kad mums būs jauns albums, jauna tūre un jauns apģērbs, mēs atbrauksim uz Rīgu vēlreiz.” Un viņš tur vārdu - pa šo laiku jau iznācis 1 studijas albums, un nākamo plānots izdot šajā pavasarī. Apmeklētājiem šāds fakts nozīmē, ka bija vērts pagaidīt ilgāk, lai koncertā skanētu vēl vairāk lielisku dziesmu!

Jāņa Akuratera muzejs aicina uz dzejniekiem Leonam Briedim un Laimai Agitai Akuraterei veltītu sonetu vakaru 06.03.2020 10:28

Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 6a) trešdien, 2020. gada 11. martā, plkst. 18.00 aicina uz dzejniekam Leonam Briedim un dzejniecei Laimai Agitai Akuraterei veltītu atceres un sonetu vakaru “Vai tevi saukt par pavasara dienu?” (Viljams Šekspīrs). 2020. gada 11. martā būs pagājušas 40 dienas, kopš dzejnieks Leons Briedis aizgāja mūžībā. Jāņa Akuratera muzejs 11. marta vakarā aicina Leona Brieža draugus un kolēģus – Māri Salēju, Edvīnu Raupu, Aivaru Eipuru u.c. – dalīties atmiņās un lasīt sonetus no L. Brieža krājuma “Agrais pavasaris”, kā arī citus dzejoļus un atdzejojumus.

Vestards Šimkus un Darja Smirnova multimediālā koncertšovā uz Lielā dzintara skatuves 05.03.2020 12:13

28. martā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” unikālā koncertā „Gadalaiki” varēs baudīt klasiskās mūzikas hitus, ko papildinās iespaidīgs Latvijas vadošo mākslinieku radīts gaismu un video šovs. Koncertā uz skatuves kāps gan pianists Vestards Šimkus, gan vijolniece Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris.

Dziedošo aktieru apvienība “Žerāri” svin 15 gadu jubileju ar tūres koncertiem 05.03.2020 12:08

Kas gan būtu labs teātris bez dziedošiem aktieriem! Valmieras drāmas teātra aktieri, kas 2005. gadā dibināja laba garastāvokļa apvienību “Žerāri”, šogad svinēs 15 gadu jubileju un dosies koncerttūrē pa Latviju. Apvienība “Žerāri” izveidojās, apvienojoties Imantam Stradam, Ģirtam Rāviņam un Krišjānim Salmiņam, bet pēc piecu gadu pastāvēšanas 2010. gadā Salmiņu grupas sastāvā nomainīja Valmieras teātra muzikālās daļas vadītājs, komponists Emīls Zilberts.

Aicina uz dziesmu vakariem ciklā “Gada dziesmas četrās tūrēs” 04.03.2020 11:00

2020. gada 20. martā plkst. 19.00 Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” aicina uz pirmo tradicionālās dziedāšanas vakaru ciklā “Gada dziesmas četrās tūrēs”, kuru vadīs Dace Prūse. Ciklā “Gada dziesmas četrās tūrēs” četros vakaros – 20. martā, 12. jūnijā, 11. septembrī un 11. decembrī – aicinām iemācīties un izdziedāt tautas dziesmas, kas raksturīgas tradicionālajiem gadskārtu svētkiem: Lieldienām, Jāņiem, Miķeļiem un Ziemassvētkiem. Pasākumus vadīs tradicionālās dziedāšanas meistare un latviešu tradīciju zinātāja Dace Prūse.

Zvaigžņu festivāls noslēgsies Bēthovena zīmē ar Armanda Ābola uzstāšanos 03.03.2020 08:47

14. martā (pulksten 18) Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” noslēgsies 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Šajā koncertā ar šī gada jubilāra Ludviga van Bēthovena klavierkoncertu uz skatuves kāps Čīlē dzīvojošais latviešu virtuozs un augstskolas docētājs Armands Ābols.

Notiks komponista Arvīda Žilinska 115. jubilejai veltīts koncerts «Man uz pleca sauli uzliek marts» 02.03.2020 11:28

Šogad, 31. martā, savulaik tautā tik ļoti mīlētajam komponistam Arvīdam Žilinskim apritētu 115 gadi. Godinot izcilā novadnieka, komponista, pianista, J. Vītola Latvijas valsts konservatorijas/Latvijas Mūzikas akadēmijas ilggadējā klavieru spēles profesora piemiņu, Arvīda Žilinska dzimtajā pusē – Saukas pagastā – tiks organizēts svētku koncerts.
Sestdienā, 28. martā, plkst. 15.00 Saukas pagasta Lones Tautas namā notiks komponista Arvīda Žilinska 115. jubilejai veltīts svētku koncerts «Man uz pleca sauli uzliek marts». Komponista Arvīda Žilinska skaņdarbus izdziedās un atskaņos Ansis Sauka (bass), Madara Spruksta (soprāns), Māris Žagars (koncertmeistars), Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Viesītes mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un viņu pedagogi.

Goran Gora un LNSO iepazīstina klausītājus ar Džordžu Gēršvinu 02.03.2020 11:24

Ceturtdien, 5. martā, Lielajā ģildē mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins-Upmanis un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz izglītojoši izklaidējošu koncertu “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Gēršvina “Rapsodija blūza stilā””. Tajā mākslinieki iepazīstinās ar 20. gadsimta pirmās puses slavenāko amerikāņu komponistu Džordžu Gēršvinu un rādīs, kas laika gaitā noticis ar blūzu. Apmeklētāji varēs baudīt Gēršvina ikonisko “Rapsodiju blūza stilā” un svītu Catfish Row, kuras pamatā ir populārākās melodijas no operas “Porgijs un Besa”. Klaviersolo spēlēs Daumants Liepiņš, pie diriģenta pults – Kaspars Ādamsons. Koncerts paredzēts gan tiem klausītājiem, kas tikai sāk iepazīt simfonisko mūziku, gan tiem, kas to iecienījuši jau gadiem.

Uz skatuves atgriežas iemīļotie varoņi Pauks un Šmauks 28.02.2020 12:58

22. martā plkst. 16:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks mūzikla Paukojam un šmaukojam izrāde, kas priecēs gan pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, gan viņu vecākus, - ikvienu, kam patīk bērnības draiskulību pilnās atmiņas. „Izrāde ir atgriešanās pie klasiskām vērtībām, lustīga uzlādēšanās, izdziedāšanās prieks un labestība – pat nerātnībās un negaidītos bērnišķīgos eksperimentos. Skanēs visiem labi pazīstamās izcilā melodiķa Arvīda Žilinska bērnu dziesmiņas jaunās skaņās un Alberta Kivlenieka dzirkstošā kustību horeogrāfijā. Izrāde, skatoties no bērna prizmas, ļaus saprast pamatvērtības - izpalīdzība, draudzība, godīgums, brāļu attiecības,”Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Izdots līdz šim apjomīgākais latgaliešu dziesmu krājums 28.02.2020 12:51

Biedrība “Latgolys Studentu centrs” februāra beigās izdevusi sen lolotu grāmatu – līdz šim apjomīgāko latgaliešu dziesmu krājumu “Muna dzīšmu gruomota”, tajā apkopotas 300 dziesmas latgaliski – gan tautasdziesmas, gan autordziesmas, kuras aptver aptuveni 100 gadu ilgu periodu – no 20. gs. sākuma līdz pat 2019. gada otrai pusei.

Svinīgā ceremonijā paziņoti Lielās mūzikas balvas 2019 laureāti 27.02.2020 10:10

25. februārī Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās mūzikas balvas 2019 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās. Kategorijā “Par mūža ieguldījumu” balvu saņēma komponisti Maija Einfelde un Pauls Dambis. Kategorijā “Gada koncerts” laureāts ir ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts, kas notika 27. jūlijā Ventspils koncertzālē “Latvija”.Par kategorijas “Gada jaundarbs” laureātu kļuva Gundegas Šmites skaņdarbs “Rītausmas dieve Ēosa”, kurš tika atskaņots 20. septembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Pogas vadībā.

Viduslaiku mūzikas ansambļa DIALOGOS koncerts "Barlāms un Jošafats. Buda – kristiešu svētais?" Mazajā ģildē 27.02.2020 09:59

Ieskandinot Bauskas senās mūzikas festivāla “Vivat Curlandia!” Piektās jubilejas gadu, pirmo reizi Latvijā viesosies un 22. martā plkst. 19.00 Mazajā ģildē uzstāsies leģendārais viduslaiku mūzikas ansamblis DIALOGOS, stāstot par Budu, kurš iejūtas kristiešu svētā lomā.

Ar koncertiem Zvaigžņu festivālā Maija Kovaļevska piepildīs sen lolotu sapni 25.02.2020 11:13

Pasaulē augstu vērtētās latviešu operdīvas Maijas Kovaļevskas uzstāšanos 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” varēs baudīt divus vakarus pēc kārtas – ļoti īpašā kamermūzikas koncertā 13. martā pulksten 19, kā arī festivālā noslēguma koncertā 14. martā pulksten 18 uz lielās skatuves kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri. “Ar šiem koncertiem piepildīsies kāds mans sens sapnis – uz vienas skatuves mūzikā tikties ar izsmalcināto pianisma virtuozu Armandu Ābolu. Patiesi apbrīnoju Armanda degsmi un neatlaidību, viņa muzikālo inteliģenci un tehniku. Turklāt tas nemaz nenotiek tik bieži, ka uz skatuves kopā muzicē tuvi radi. Un šī tuvība nav tikai radniecībā, bet arī izpratnē par mūziku,” stāsta operdziedātāja Maija Kovaļevska.

Ciklā “Dzimuši Latvijā” – klavesīniste Ieva Saliete un ģitāras virtuozs Matīss Čudars ar programmu “Saruna ar Bahu” 25.02.2020 11:03

8. martā plkst. 17.00 Dzintaru koncertzāles vēsturiskajā atjaunotajā Mazajā zālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” koncerts, kurā tiksies izcilā klavesīniste Ieva Saliete un ģitāras virtuozs Matīss Čudars. Viņi atskaņos īpašu programmu – “Saruna ar Bahu”, kurā izcilā skaņraža prelūdijas un fantāzijas izskanēs vēl nedzirdētā klavesīna un ģitāras skanējumā. Kādu mūziku komponētu Johans Sebastiāns Bahs, ja šis neparasti apdāvinātais vācu baroka komponists dzīvotu šodien? To var tikai iztēloties, taču skaidrs, ka starp viņa radīto, dažkārt ļoti daudzslāņaino nošu rakstu un mūslaiku džeza mūzikas improvizācijām pastāv visai cieša saikne.

Aukstā kara vēstures muzejā Losandželosā atklāta rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija 24.02.2020 14:42

Aukstā kara laikmeta kultūras un vēstures muzejā “The Wende Museum” Losandželosā, Amerikas Savienotajās Valstīs, svētdien, 23.februārī, tika atklāta leģendārajai latviešu rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija. Ekspozīcijā muzeja apmeklētājiem būs iespēja noskatīties virtuālās realitātes īsfilmu “Pērkons: A VR Rockumentary”. ASV tapusī īsfilma stāsta par leģendāro grupu „Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Filmas veidotāji ir Mineapolē, ASV bāzēta reklāmas aģentūra „Fallon Worldwide”, un tās radīšanā izmantota novatoriska virtuālās realitātes pieeja.

Zvaigžņu festivālā Štokhauzena “Arlekīns” un izcilais klarnetists Karels Dohnals 23.02.2020 14:25

12. martā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivāls aicina piedzīvot izdompilnā modernista Karlheinca Štokhauzena unikālo “Arlekīnu”. Šogad ar īpašu priekšnesumu Zvaigžņu festivālā piedalīties aicināts čehu klarnetists Karels Dohnals – Prāgas Valsts operas orķestra, Trio Amadeus un Prāgas PhilHarmonia Octet dalībnieks, Ostravas Universitātes profesors un visā pasaulē pieprasīts un sirsnīgi gaidīts meistarklašu vadītājs. Dohnala īpašā uzmanības lokā ir laikmetīgā mūzika, un Štokhauzena skaniski dejiskais šedevrs ir kā radīts izcilā mūziķa mākslinieciskajām spējām un lieliskajai humora izjūtai.

“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika 23.02.2020 14:21

“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika” – tā ir unikāla koncertprogramma, kas skanēs 1. martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 7. martā Ventspils koncertzālē “Latvija”. Piedalīsies Orķestris “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā un solists Rihards Zaļupe. Mūziku ar stāstiem bagātinās Liene Jakovļeva. Programmā iekļauti skaņdarbi, kuru autori katrs savā veidā runā par latviešu tautai svarīgiem jautājumiem un būtiskiem vēstures mirkļiem.

Nākamā lapa