Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Ansamblis “Tangoriginales” piedāvā jaunu skatījumu uz Baha skaņdarbiem 13.12.2019 08:21

Festivālā “Eiropas Ziemassvētki” 14. decembrī Spīķeru koncertzālē jaunu skatījumu uz labi zināmiem izcilā vācu skaņraža Johana Sebastiāna Baha skaņdarbiem piedāvās ansamblis “Tangoriginales”, kurā apvienojušies trīs talantīgi un jaunības enerģijas pilni mūziķi – čellists Marks Viļenskis, akordeonspēles virtuozs Savva Zihs un Andris Veinbergs – viens no pieprasītākajiem Latvijas kontrabasistiem.

Šonedēļ sākas Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls 10.12.2019 11:14

Jau piekto gadu no 13. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņākais ziemas muzikālais notikums – Ziemassvētku festivāls. Vienpadsmit muzikāli daudzveidīgos koncertos tiksimies ar Rīgas Doma zēnu kori, operdziedātājām Ingu Kalnu un Elīnu Šimku, Ziemassvētku “Brīnumskapi”, komponistu Raimondu Tigulu, dziedātāju Zigfrīdu Muktupāvelu, Latvijas Radio kori, senās mūzikas ansambli “Hortus Musicus”, kamerorķestri “Sinfonietta Riga”, jaunajiem vijoļspēles talantiem Kristīni Balanas un Daniilu Bulajevu, Latvijas Radio bigbendu, vokālo grupu “Framest”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un daudziem citiem māksliniekiem. Viņu izpildījumā baudīsim dažādu tautu skaistākās ziemassvētku melodijas, gregoriskos un viduslaiku dziedājumus, klasiskās mūzikas pērles, kā arī latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbus.

LNSO, Mocarts un Čaikovska Piektā – pasaulslavens skanējums uz Lielās ģildes skatuves 10.12.2019 11:10

2019. gada 13. decembrī uz Lielās ģildes skatuves kopā ar LNSO uzstāsies viens no labākajiem Latvijas klarnetistiem Mārtiņš Circenis un jaunais diriģents Fuads Ibrahimovs no Azerbaidžānas, kurš klausītājus pārsteidz ar spilgtu muzikalitāti un austrumniecisku kaislīgumu. Viņu atskaņojumā dzirdēsim Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes koncertu un operas “Burvju flauta” uvertīru, kā arī Pētera Čaikovska Piekto simfoniju.

Festivāls LABA DABA ar īpašu akciju uzsāk biļešu tirdzniecību 09.12.2019 13:51

Mūzikas un mākslas festivāls LABA DABA 2020.gadā notiks jau 12. reizi, no 7.augusta līdz 9.augustam. Pirms svētku laikā sākas festivāla biļešu tirgošana Biļešu servisa kasēs. Tikai 3 nedēļas biļetes būs iegādājamas par 30,00Eur. Pirmās biļetes, par akcijas cenu, tirdzniecībā būs no 9.decembra līdz 29.decembrim (ieskaitot).

Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana” – Klimta glezna un Paula dziesmas pirmatskaņojums 08.12.2019 22:19

Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana”, kuras pirmizrāde paredzēta 8.decembrī, gaidāms kāds īpašs notikums – Raimonda Paula dziesmas “Melodijas sirds” pirmatskaņojums, kas solās kļūt par izrādes kulmināciju. Savukārt izrādes scenogrāfijā tiks izmantota izcilā austriešu mākslinieka Gustava Klimta gleznas “Dzīvības koks” reprodukcija.

Natālija Tumševica – Ērgle ielūdz uz Ziemassvētku labdarības vakaru 08.12.2019 11:20

Jau devīto reizi Rīgā notiks viens no spilgtākajiem un aizkustinošākajiem gadu mijas pasākumiem – Ziemassvētku labdarības vakars 2019, kuru ik gadu organizē Latvijas dziedātāja un Rīgas balles patronese Natālija Tumševica - Ērgle. Organizatori aicina viesus pievienoties labdarības akcijai un Ziemassvētku noskaņās pavadīt siltu vakaru, kas notiks 10.decembrī plkst. 19.00 kluba Studio 69 koncertzālē.

Operstudija “Figaro” aicina uz muzikālu izrādi bērniem 06.12.2019 20:56

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ operstudija “Figaro” jaunākos mūzikas mīļotājus un viņu vecākus aicina uz muzikāli izglītojošu lugu-operu bērniem vienā cēlienā “Mazā raganiņa dodas uz operu”. Izrādes notiks 13. un 17. decembrī plkst. 13.00 JVLMA Operstudijas zālē (305. telpā). Teju 55 minūšu garais iestudējums sāksies ar raganiņas Sallijas un gudrā zaķa Villija teatrālo uzvedumu, iepazīstot, kas ir opera un aicinot aktīvi līdzdarboties arī bērnus. Savukārt turpinājumā nelieli fragmenti no Engelberta Humperdinka operas “Ansītis un Grietiņa”.

Vārda un skaņas mijiedarbe dzejas un mūzikas vakarā koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā 06.12.2019 20:49

Nākamajā svētdienā, 15. decembrī, plkst. 16.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē, Liepājā turpināsies koncertcikls “Iededz gaismu” ar koncertu “Dzejas un mūzikas vakars”, kurā piedalīsies kamermūzikas apvienība NYX Trio un dzejniece Madara Gruntmane.

Sākas Dod Pieci! labdarības izsoles 05.12.2019 20:08

Sabiedrisko mediju labdarības maratona Dod Pieci! ietvaros notiks īpašas labdarības izsoles, piedāvājot unikālus piedzīvojumus, lietas un notikumus apmaiņā pret finansiālu atbalstu neārstējami slimiem cilvēkiem. Izsoles dalībnieki vairāksolīšanā varēs tikt pie vairāk nekā 15 ekskluzīvām lietām, tostarp, “Prāta Vētras” albuma “Viss ir tieši tā kā tu vēlies” vāciņa oriģinālgleznas – Dieviņa, kurš makšķerē – grupas bundzinieka Kaspara Rogas tēva Ulda gleznojumā, Mazā Prinča sirdi plosoša un kaislīga koncerta mājas ballītē, treniņa Siguldas bobsleja trasē ar skeletonistiem Dukuriem, basketbolista Rodiona Kuruca krekla vai iespējas pavadīt nakti īpašajā Dod Pieci! stikla studijā kopā ar maratona dīdžejiem. Izsoli rīko Ziedot.lv sadarbībā ar Pērkam Kopā, tā pieejama labdarības maratona mājaslapā Ziedo ar dziesmu! - Dod Pieci Visi ieņēmumi no labdarības izsoles tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei.

Kafejnīcā "Ļeņingrad" tiks atzīmēta Toma Veitsa 70 gadu jubileja 05.12.2019 12:16

Nu jau tradicionāli alternatīvās mūzikas kafejnīcā "Ļeņingrad", Krišjāņa Valdemāra ielā 4, 7. decembrī tiks atzīmēta amerikāņu dziesminieka Toma Veitsa dzimšanas diena. Šogad notiks īpašas svinības par godu leģendārā mūziķa 70 gadu jubilejai. Kā ierasts, svinību vakarā izskanēs tikai un vienīgi Toma Veitsa mūzika, turklāt gan dzīvā, gan ierakstītā veidā. Par dzīvo unikālā dziesminieka skaņdarbu izpildījumu gādās folkblūza mūziķis Ints Bekers. Savu jaudīgās balss spēku Veitsa dziesmās demonstrēs arī viena no kolorītākajām pašmāju folkmūzikas lēdijām Katrīna Dimanta.

5. decembrī plaša starptautiska komanda atskaņos multimediālu projektu AISMA VEF Kultūras pilī 03.12.2019 10:27

VEF JAZZ CLUB šogad noslēdz sezonu ar pirmatskaņojumu: latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis kopā ar Jāni Ločmeli un mūziķiem no Latvijas, Itālijas, Dānijas un ASV rādīs klausītājiem starpžanru projektu AISMA Book I. Pirmā albumgrāmata no triloģijas AISMA ir pasaka par katra klausītāja svarīgāko dzīves daļu — bērnību: šajā projektā tiek atskaņota oriģinālmūzika, kas ir balstīta uz Edgara Cīruļa un Jāņa Ločmeļa autorpasaku. Starpžanru projekts ir audiovizuālā pieredze: katrai grāmatas sadaļai, ko pavada mākslinieces Aijas Pastares īpaši gleznotās ilustrācijas, atbilst savs albuma skaņdarbs.

Jaungada nakts svinības ar roka leģendām “Mums vēl pieder viena nakts” 02.12.2019 11:08

31.decembra vakarā ikviens atkal tiek mīļi gaidīts VEF Kultūras pilī uz Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu “Mums vēl pieder viena nakts” kopā ar roka leģendām – izcilo ģitāristu Hariju Zariņu, kā arī ar grupām “Opus Pro” un “COLT”. Vakara gaitā paredzēti gan muzikāli, gan radoši pārsteigumi; īsi pirms pusnakts lielajā zālē būs iespēja tiešraidē vērot Ministru prezidenta un Valsts prezidenta uzrunas, kā arī izbaudīt neiztrūkstošo Jaunā gada sagaidīšanas tradīciju – uz lielā ekrāna vērot svētku salūtu no 11. Novembra krastmalas. Ballītes sākums – plkst.22.

Miris diriģents Mariss Jansons 01.12.2019 11:57

Pasaules mediji ziņo, ka 76 gadu vecumā mūžībā devies izcilais latviešu diriģents Mariss Jansons. Jansons miris 30. novembrī savās mājās, Sanktpēterburgā. Dzimis Rīgā, diriģenta Arvīda Jansona un dziedātājas Iraīdas Jansones ģimenē, Jansons 1956. gadā kopā ar vecākiem pārcēlās uz Ļeņingradu, kur viņa tēvs strādāja par diriģentu Ļeņingradas Filharmonijā.

Markus Riva un Samanta Tīna par festivālu “Riga Symphony”: “Ir jāatbalsta jaunie talanti!” 29.11.2019 20:50

Jau informējām, ka no 11. līdz 14.decembrim Rīgā norisināsies tradicionālais starptautiskais festivāls “Riga Symphony”, kurā šogad piedalīsies talantīgi jaunieši no 20 pasaules valstīm. Festivāla žūrijā Latviju pārstāvēs operdziedātāja Ilona Bagele, džeza dīva Olga Pīrāgs, dziedātāja un topošā kinorežisore Liene Greifāne, kā arī dziedātāja Samanta Tīna u.c. profesionāļi.

Komponista Jāņa Strazda jubilejas koncertā skanēs viņa labākās dziesmas 29.11.2019 09:02

Komponists un daudzu pazīstamu dziesmu (tostarp – “Zaļā zeme”, “Pa paralēli”, “Ugunspuķe” “Ripoja akmens” u.c.) autors Jānis Strazds savu 40. jubileju ir nolēmis svinēt kopā ar kolēģiem, draugiem un domubiedriem mūzikā koncertā “Strazda dziesmas”, kas nākamā gada 14.februārī notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana” skanēs īpašs Raimonda Paula dziesma pirmatskaņojums 28.11.2019 13:05

Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana”, kas stāstīs par Maestro Raimonda Paula jaunību un kuras pirmizrāde paredzēta 8.decembrī, gaidāms kāds īpašs notikums – dziesmas “Melodijas sirds” (Raimonda Paula mūzika no filmas “Teātris”) pirmatskaņojums, kas kļūs par izrādes kulmināciju.

2. Adventes koncerts “Ziemassvētku nakts mūzika” Rīgas Sv. Pēterbaznīcā 28.11.2019 12:13

Otrajā Adventē, 8. decembrī, ikviens ir aicināts uz Rīgas Sv. Pētera baznīcu, kur klausītājiem tiks piedāvāts liriska un smalka klasicisma mūzikas Ziemassvētku programmu lieliskā mūziķu sastāvā. Koncertā piedalīsies: soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa, mecosoprāns Andžella Goba, bass Viesturs Vītols, klarnešu trio – Pēteris Eduards Kalniņš, Rolands Arnis un Jānis Ansons, kā arī pianiste Helēna Kundrāta.

Šovakar grupas "Jumprava" vērienīgākais koncerts teju izpārdotā Arēnā Rīga 27.11.2019 12:18

28. novembrī, grupa "Jumprava" ar savu labāko dziesmu koncertu “XO” Arēnā Rīga atzīmēs savu 35-gadi. Koncertu iesildīs talantīgais un virtuozais – Rick Feds. Grupa Jumprava uz skatuves kāps ap plkst. 20.00 un izpildīs gan tādus iemīļotus grupas hitus, kuriem dziedāt līdzi, gan arī jaunus skaņdarbus un sen piemirstas dziesmas jaunā skanējumā. Grupas "Jumprava" vīri – Aigars Grāvers, Aigars Grauba, Aigars Krēsla un Ainars Ašmanis - uzrīkos vienu lielu, kārtīgu jubilejas ballīti.

Tikai dažas dienas vēl iespējams pieteikt ierakstus balvai “Zelta Mikrofons” 27.11.2019 12:03

Vēl tikai līdz pirmdienai, 2.decembrim (ieskaitot), Latvijas mūziķi un izdevēji aicināti iesniegt šogad izdotos albumus (visos žanros), dziesmas, koncertierakstus un videoklipus Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2020.

Nedēļas nogalē vairāk nekā desmit dīdžeju aicina uz mūzikas maratonu 27.11.2019 11:25

DJ Bogdan Taran, DJ Jānis Kozlovskis, DJ Lady Krii, DJ Ai-Va, DJ Stocka, DJ Džonsone, DJ Nina Elektrichka, DJ Foxy Mandy, Ex da Bass un perkusionists Einārs Latiševs, DJ Edgars Bercis, DJ Jainaro un Ritma institūta dīdžeji šī mēneša izskaņā, 29. un 30. novembrī, apņēmušies 14 stundas ar mūzikas palīdzību uzturēt enerģisku gaisotni Latvijas lielākajā tirdzniecības centrā “Alfa”

“Franču svīta”, “Argentīniešu dejas” un “Neapoliešu tarantella” Dzintaru koncertzālē 26.11.2019 13:38

Šo sestdien, 30. novembrī, Dzintaru koncertzālē dzirkstīs šarms un kaislība! Izcilu solistu ansamblis – flautiste Dita Krenberga, operdziedātāja Marlēna Keine, situminstrumentālists Guntars Freibergs un pianiste Agnese Egliņa – aizvedīs klausītāju muzikālā ceļojumā uz Francijas dienvidiem, saulaino Argentīnu un Vidusjūras apskaloto Neapoli.

Izdota 2018.gada Dziesmu un deju svētku grāmata ar DVD 25.11.2019 15:34

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ir laidis klajā 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem veltītu izdevumu ar noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” un deju lieluzveduma “Māras zeme” videoierakstiem DVD formātā. “Šis izdevums ir kultūrvēsturiska liecība par 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem - Latvijas simtgades spilgtāko notikumu, ko īpaši novērtēs svētku tradīcijas uzturētāji. Mūsuprāt, izdevuma vērtību veido gan video fiksētās svētku norises, gan latviešu un angļu valodā ietvertie teksti – abu koncertu saturisko norišu apraksti un mūzikas apskatnieka, noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” scenārija autora Oresta Silabrieža un teātra zinātnieces, deju lieluzveduma “Māras zeme” scenārija autores Ievas Strukas dialogs par Dziesmu un deju svētku tradīciju un tās nākotni,” stāsta LNKC direktore Signe Pujāte.

Vīru koris “Absolventi” aicina uz 60 gadu jubilejas koncertu 25.11.2019 15:20

Šo sestdien, 30. novembrī, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” leģendārais vīru koris “Absolventi” kopā ar muzikāliem viesiem svinēs 60 gadu jubileju koncertā “Vīru dziesmā spēks”. Kora mākslinieciskā vadītāja Edgara Vītola vadībā koris sagatavojis krāšņu un pilnskanīgu programmu, kuru kopā ar koncerta viesiem izpildīs 2 daļās, atklājot spēcīgo, tikai vīru korim raksturīgo skanējumu. Koncertā tiks atskaņota ne tikai Latviešu vīru koru mūzikas klasika a capella un fragmenti no Džuzepes Verdi operām, bet arī latviešu mūsdienu autoru darbi. Gadu gaitā “Absolventiem” radītas neskaitāmas vīru kora dziesmas. Īpaša sadarbība izveidojusies ar izcilajiem latviešu komponistiem Raimondu Paulu, Ilzi Arni un Māri Lasmani, kuri koncertā sēdīsies pie klavierēm, lai kopā ar kori izpildītu skaistākās repertuāra dziesmas.

Operetes Jaungada koncertos akcentēs izcilā komponista Franča Lehāra daiļradi 25.11.2019 09:11

18. un 28. decembrī plkst. 19:00 VEF Kultūras pilī un 29. decembrī plkst. 17:00 Kultūras pilī Ziemeļblāzma notiks Operetes Jaungada koncerti Franz Lehár +, kuros tiks godināta austroungāru komponista Franča Lehāra daiļrade, atzīmējot viņa 150 gadu jubileju. Neiztrūkstoši šajos koncertos būs arī Štrausu dinastijas komponistu mūzikas hiti, kas svētku laikā ļaus baudīt Vīnes operetes šarmu.

Sirsnīgais koncerts “Dziedošie aktieri Ziemassvētkos” Rīgas Latviešu biedrības namā 25.11.2019 08:11

27.decembrī plkst.19 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz sirsnīgu koncertu “Dziedošie aktieri Ziemassvētkos” aicina dziedātājas un aktrises Zane Dombrovska un Vita Baļčunaite, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, kā arī Mārtiņš Vilsons (vecā Vanaga lomas atveidotājs režisora Dzintara Dreiberga filmā “Dvēseļu putenis”) un klausītāju iemīļotais aktieris Andris Bērziņš. Dziesmas papildinās aktieru lasītā dzeja Ziemassvētku noskaņās.

Koncertā “Raiti, raiti rakstā dej” godinās TDA “Dancis” māksliniecisko vadītāju Rolandu Juraševski 23.11.2019 15:34

7.decembrī plkst.17 Lielajā ģildē uz koncertu “Raiti, raiti rakstā dej” aicina Latvijas universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancis” Koncerts” būs veltīts TDA “Dancis” un VPDK “Dancis” mākslinieciskā vadītāja Rolanda Juraševska 70. dzimšanas dienai, iezīmējot viņa ienākšanu ansamblī pirms 55 gadiem un vairāk nekā 30 gadus mākslinieciskā vadītāja amatā.

Vai atceries? Ārzemju latviešu grupas Trīs no Pārdaugavas dziesmu TOP10 23.11.2019 15:32

Trīs no Pārdaugavas bija viena no leģendārākajām Padomju gadu ārzemju latviešu grupām, kuras dziesmas zināja arī Latvijā. Ieraksti tika ievesti slepus un ceļoja no rokas rokā. Ansamblī dziedāja Fēlikss Ērmanis, viņa dēls Mārtiņš Ērmanis un Vilnis Baumanis, balsis pavadot ar ģitārām.Visaktīvākā koncertēšana notika 1970. un 1980. gados. Savā 25 gadus ilgajā pastāvēšanas laikā ansamblis apmeklēja prakstiski visus latviešu centrus ASV un Kanādā, bet 1990. gadā pārdaugavieši veica emocionālu koncertūri pa Latvijas pilsētām ar kulmināciju Mežaparka Lielajā estrādē, kuru apmeklēja vairāk kā 25 000 skatītāju

Labdarības koncertā tiks vākti ziedojumi metatstātiskās melanomas pacientu ārstēšanai 22.11.2019 13:05

2019. gada 3. decembrī pl. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonds organizē labdarības koncertu “Es nākšu, lai Tu dzīvotu”, ar mērķi vākt līdzekļus savulaik ilggadējas LNSO mārketinga vadītājas Sondras Zaļupes un citu metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai. Koncertā piedalīsies tautā iemīļotie dziedātāji Linda Leen un Daumants Kalniņš, vokālā grupa Latvian Voices, pianists Andrejs Osokins, saksofonists Kārlis Vanags, sitaminstrumentālistu ansamblis Perpetuum ritmico, dejas māksliniece Alise Putniņa, LNSO sitaminstrumentālistu ansamblis, kā arī LNSO un Latvijas Radio bigbenda mūziķi.

INSTRUMENTU Reiņa Sējāna un Jāņa Šipkēvica mūzika Liepājā piedzīvos vēl nepieredzētu plašumu un jaudu 21.11.2019 07:21

30. novembrī pulksten 18 koncertzālē “Lielais dzintars” satiksies divi spilgti latviešu jaunās paaudzes mūziķi – Reinis Sējāns un Jānis Šipkēvics un Liepājas Simfoniskais orķestris, kas veidojis ne vienu vien programmu kopā ar Latvijā populāriem rokmūziķiem un grupām. “Spēlēt savu mūziku ar simfonisko orķestri - tie vienmēr ir svētki, kurus svinēt nemaz tik bieži negadās. Tāpēc šo notikumu gaidu ar vislielāko nepacietību un pārliecību, ka mūzika, kas lielākoties tapusi vienatnē rosoties savā skaņu laboratorijā, Liepājā piedzīvos vēl nepieredzētu plašumu un jaudu,” saka Reinis Sējāns.

Muzikālā izrāde “Rīgas gredzens” būs himna radošajam garam 20.11.2019 11:18

Muzikālās izrādes “Rīgas gredzens” atslēga būs radošais gars, kas atklāsies dzejnieku Aleksandra Čaka un Ojāra Vācieša, kā arī komponistu Artura Maskata un Ulda Stabulnieka stāstā par dažādo Rīgu. Pilsētas dzīvi mūzikā un dzejā izstāstīs aktieris Andris Keišs, dziedātājs Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvars Kļava, scenogrāfe un tērpu māksliniece Ieva Jurjāne, režisors Viesturs Kairišs. Pirmizrādes notiks 29. un 30. novembrī VEF Kultūras pilī. “Rīgas gredzens” ceļos uz Latgales vēstniecību “Gors” 6. decembrī, uz Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” 22. februārī un uz Vidzemes koncertzāli “Cēsis” 28. februārī.

Laura Teivāne, Ventis Zilberts un Matīss Eisaks Ziemassvētku labdarības koncertā “Gaismas nākšana” 19.11.2019 15:57

26.decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Saulcerītes zālē izskanēs par labu tradīciju kļuvušais Pētera Vaska fonda rīkotais Ziemassvētku labdarības koncerts “Gaismas nākšana”. Koncerta sākums – plkst.16. Tajā latviešu kamermūzikas pērles atskaņos Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Teivāne (soprāns), izcilais pianists Ventis Zilberts, kurš saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2015” par mūža ieguldījumu, un jaunais kontrabasa spēles talants Matīss Eisaks. Mūziķis ir “Lielās Mūzikas balvas 2017” Gada jaunā mākslinieka titula ieguvējs, četru starptautisku kontrabasu solo konkursu laureāts Čehijā, Polijā un Zviedrijā. Jaunais kontrabasists šobrīd studē Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, prof. Gunāra Upatnieka klasē, un šosezon kļuvis par Berlīnes Radio Simfoniskā orķestra akadēmijas mūziķi.

Aicina uz koncertu par godu diriģentes Ausmas Derkēvicas 90. jubilejai 18.11.2019 20:50

23. novembrī, godinot Ausmu Derkēvicu 90. jubilejā, Latviešu bedrības nama Lielajā zālē izskanēs izcilajai diriģentei, JVLMA goda profesorei, veltīts koncerts – viņas bijušo audzēkņu, dziedātāju velte savai maestrīnai. Ausma Derkēvica (1929 -2011), patiesi bija kormūzikas Everests, platīna lēdija kā viņu raksturojis komponists Pēteris Vasks, Latvijas mūzikas karaliene – šadi leģendāro diriģenti vērtējis maestro Raimods Pauls. Ausma Derkēvica bija pirmā un gandrīz 20 gadus arī vienīgā sieviete, kas kāpusi Dziesmu svētku virsdiriģenta tribīnē un vadījusi kopkori, sākot ar Dziesmu svētku simtgadi 1973.gadā līdz pat XXIV Dziesmu svētkiem 2008.gadā.

Šovakar ar “Bilžu” Veterānu koncertu noslēgsies BILDES 2019 16.11.2019 13:27


Sestdien, 16. novembrī plkst.19.00, VEF Kultūras pilī notiks Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” Veterānu koncerts, uz vienas skatuves kopā pulcējot mūziķus, kuri festivālā piedalās kopš tā pirmsākumiem, kā arī mūziķus, kas īpaši šim koncertam izveidojuši kopprojektus. Festivāla mudināti, kopā sanākusi 80. gados populārā grupa “Vaidava”. Koncerta laikā VEF Kultūras pilī būs apskatāma arī mūziķu un mākslinieku veidota izstāde “Pastkastītes”.

Piedalies un laimē biļetes uz NAKTS SNAIPERI koncertu Arēnā Rīga 16.11.2019 10:40

Piedalies portāla KultūrasVēstis.lv rīkotajā konkursā, kas norisināsies līdz šā gada 20. novembrim, un iegūsti 2 biļetes uz leģendārās krievu rokmūzikas grupas “Nakts Snaiperi” koncertu, kas notiks 2019. gada 22. novembrī Arēnā Rīga

“Credo” zelta sastāvā aicina uz vērienīgu 45 gadu jubilejas koncerttūres noslēgumu 15.11.2019 11:56

19. un 21.novembrī VEF Kultūras pilī uz vērienīgiem 45 gadu jubilejas koncerttūres “Credo 45 / zelta sastāvs” koncertiem aicina leģendārā grupa “Credo”. Koncertu sākums – plkst.19. Tāpat kā iepriekšējos koncertus, arī šajos abos vakaros uz skatuves kāps grupas zelta sastāvs, lai visi kopā izpildītu grupas radīto un izskanējušo mūziku cauri vairākiem gadu desmitiem un nosvinētu grupas 45. gadadienu.

Arēnā Rīga uzstāsies Diāna Arbeņina un grupa “Nakts snaiperi” 14.11.2019 13:25

2019. gada 22. novembrī Arēnā Rīga par godu jubilejai savas pasaules koncerttūres ietvaros uzstāsies
Diāna Arbeņina un grupa “Nakts Snaiperi”! Diāna Arbeņina un grupa “Nakts Snaiperi” (“Ночные Снайперы”) ir īsta leģenda, kura jau sen atrodas ārpus krievu roka izpratnes robežām. Māksliniece nepārtraukti eksperimentē ar skanējumu, viņa ir radījusi vairāk nekā divsimts dziesmu un turpina veiksmīgi strādāt.

Aminata izdod minialbumu latviešu valodā "Maiga vara" 14.11.2019 11:51

Popdziedātāja Aminata 14. novembrī laiž klajā minialbumu latviešu valodā "Maiga vara", kas ar īpašu priekšnesumu tiks prezentēts 16. novembrī Operas skvērā gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros.

Šonedēļ visā Latvijā turpina skanēt patriotiskā koncertprogramma „Manai tautai” 13.11.2019 14:00

Arī šonedēļ visā Latvijā par godu Latvijas 101.dzimšanas dienai skanēs patriotiskā koncertprogramma “Manai tautai”, kurā apvienojušies mūziķi Armands Birkens, Lorija Vuda (abi dziedātāji pazīstami kā leģendārās apvienības „Čikāgas piecīši” dalībnieki) un dziedātāja Ieva Akuratere. Koncerta nosaukums radies no Ievas Akurateres izpildītās neoficiālās Dziesmotās atmodas himnas „Manai tautai” (autori – Andris un Brigita Ritmaņi), kura pirmoreiz skanēja tieši pirms trīsdesmit gadiem – 1988.gadā – festivālā „Liepājas dzintars” un pēc tam tautas manifestācijā Mežaparkā.

Koncertzālē “Cēsis” izskanējis Andrejam Žagaram veltīts koncerts 12.11.2019 13:46

Sestdien, 9. novembrī, pasaules elpu Koncertzālē „Cēsis” ienesa koncerts „Draugi – Andrejam Žagaram”, kurā uzstājās operas dīva Kristīne Opolais, Egils Siliņš, Džonatans Tetelmans, Mihails Čuļpajevs un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz koncertu bērniem 11.11.2019 16:21

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz koncertu bērniem, kas 16. novembrī plkst. 12 notiks VEF Kultūras pilī. Koncerts bērniem “Bilžu” programmā iekļauts kopš 1992. gada, un ir kļuvis par festivāla neatņemamu sastāvdaļu. Jau tradicionāli koncertu vadīs mūziķe un pedagoģe Igeta Ozoliņa. Festivāla “Bildes” koncertā bērniem piedalās Latvijā zināmas bērnu vokālās un deju studijas.

Nākamā lapa