Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Arhīvs/Reklāma/#PALIECMĀJĀS

Video: Publicēta Latvijas prezidenta iedvesmota dziesma “Levitate”

Redakcija
Redakcija
Nākusi klajā Latvijas valsts prezidenta Egila Levita iedvesmota dziesma “Levitate”. Tā ir Katrīnas Gupalo diskusijām apvītās dziesmas “SVĀRKI?” versija angļu valodā, kuras tekstu radījis Ojārs Ēriks Kalniņš.

Lai gan muzikāli abas versijas ir tuvas, teksta un sajūtu ziņā “Levitate” ir atšķirīga un neatkarīga dziesma. “Levitate” ir ārkārtīgi romantiska, maiga un lidojoša kompozīcija, kas aicina atrauties no zemes un levitēt mīlestībā. Tā iedrošina nebaidīties izteikt savas vēlmes tieši un nepārprotami. Teksta autors Ojārs Ēriks Kalniņš par dziesmas tapšanu: “Vārdi ir īpaši piemēroti Katrīnai - izaicinoši, provokatīvi un divdomīgi. Protams, nevar noliegt, ka atslēgas vārds - levitate - nejauši radās, kad uzsākot darbu pie dziesmas meklēju kaut ko āķīgu un pēkšņi ieraudzīju rakstu par Egilu Levitu. Tad viss bija skaidrs. Viss aizgāja tur, kur bija jāaiziet!”

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar Aleksandru Volku «Wolk Recording Studios» ierakstu studijā. Ģitāras partiju iespēlējis Miķelis Vanags, basu - Kristiāns Kosītis, bungas - Mareks Logins. Drīzumā dziesmu būs iespējams noklausīties Spotify, iTunes un citos straumēšanas un lejupielādes servisos visā pasaulē.

Tuvākie koncerti: 21. martā Mālpils muižā, 22. martā Kocēnos, 25. aprīlī Haifā, Izraēlā.
Vērtējums: