Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0


Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina komponistus papildināt Latvijas pūtēju orķestru un koncertkokļu ansambļu repertuāru

Redakcija
Redakcija

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina komponistus, mūzikas autorus un aranžētājus uz radošu sadarbību - piedāvāt oriģinālskaņdarbus, tautas mūzikas aranžējumus, latviešu komponistu skaņdarbu aranžējumus, apdares un pārlikumus Latvijas pūtēju orķestru un koncertkokļu ansambļu repertuāra papildināšanai un bagātināšanai.

Skaņdarbi - vienas partitūras izdruka, kā arī partitūra un visas balsis elektroniskā formātā - Sibelius programmā vai PDF formātā, norādot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru un e-pasta adresi, līdz 2019.gada 10.martam jāiesniedz Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, Pils laukumā 4, Rīgā darba dienās no plkst.9.00- 17.00.

Pūtēju orķestru grūtības pakāpes, to apraksti (klasifikatori) pieejami ŠEIT.

Koncertkokļu ansambļu jaundarbu grūtības pakāpes, to apraksti (klasifikatori) pieejami ŠEIT.

2019.gada aprīlī notiks atlasīto skaņdarbu prezentācijas koncerti uz kuriem aicināts ikviens interesents, diriģents un mūziķis. Koncertus klausīsies arī Latvijas Nacionālā kultūras centra izveidota komisija, kura izvērtēs prezentētos skaņdarbus. Tāpat tiks ņemti vērā diriģentu un mūziķu ieteikumi, viedokļi. Pēc koncertiem augstāk vērtētajiem skaņdarbu autoriem tiks piedāvāta iespēja slēgt līgumu par skaņdarba autoratlīdzību, kā arī skaņdarbi tiks izdoti Latvijas pūtēju orķestru un kokļu ansambļu repertuāra papildināšanai.

Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru un kokļu mūzikas eksperte Astrīda Ķēniņa stāsta: ”Savulaik Maestro Gunārs Ordelovskis norādījis, ka laikmetīga pūtēju orķestra iezīme ir ārkārtīgi plašs repertuāra klāsts un ļoti liela žanriska daudzveidība. Uz to mēs varam aicināt komponistus. Šis nav konkurss, bet tā ir iespēja piedalīties orķestru un kokļu ansambļu repertuāra veidošanā un nošu bibliotēku papildināšanā. Pateicamies visiem komponistiem, kuri atsaukušies šim sadarbības projektam iepriekšējos gados.”

Kopš 2007.gada Latvijas Nacionālais kultūras centrs ir izdevis 160 latviešu komponistu oriģinālskaņdarbus, aranžējumus un apdares.