Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Pianists Edgars Cīrulis uzsāk darbu pie inovatīva mūzikas albuma

Drukāt

Jauns talantīgs latviešu pianists Edgars Cīrulis, kurš pērn pārvācies uz Dāniju, kopā ar līdzgaitniekiem no vairākām pasaules valstīm uzsāk darbu pie vēl nebijušā mākslas paveida — uz naratīvu balstītā mūzikas albuma. Projekts ar nosaukumu AISMA ir internacionāls ansamblis, kas atskaņo caurkomponētu svītu, balstītu uz Edgara rakstītu stāstu, un 15. maijā projektam tika palaista crowdsourcing jeb digitālā līdzekļu piesaistes kampaņa indiegogo.com vietnē: bit.ly/aismabook

Projekta ideja ir mūzikas produkts, kas eksistē unikālā vidē — starp kompozīciju un improvizāciju, kur uzmanība tiek vērsta uz visu kolektīvu, ne indivīdu. Strādājot pie AISMAs, tiks veidota ilustrētā grāmata, kuras katra sadaļa tiks pavadīta ar mūziku, ko izpilda mūziķi no Latvijas, Dānijas, Itālijas un ASV, šādi jaunajā starpnozaru kultūras produktā apvienojot trīs mākslas paveidus: mūziku, literatūru un ilustrāciju.

«Kopš es biju bērns, vienmēr mīlēju pasakas un stāstus. Vai es tos būtu uzņēmis caur grāmatām, mūziku, filmām vai no manas vecmātes, vienmēr centos aizmirsties tajos, cik vien iespējams. Tāpēc esmu nolēmis atgriezt stāstu mūzikas albuma priekšgalā un izmantot pašu mūziku kā nesējspēku, lai ļautu klausītājam iejusties neaizmistamā pasakā, kas aicina atgriezties pie bērnības atmiņām. Mūzika ir komponēta, balstoties uz manu stāstu par meiteni vārdā Aisma, kas aug kopā ar savu māti un cenšās atrast savu vietu pasaulē, dažreiz īstā, dažreiz iedomu.», stāsta Edgars.

Šobrīd grāmatai jau ir tapusi pirmā daļa, studija rezervēta ierakstam, kas paredzēts augustā, un ar indiegogo kampaņu notiek līdzekļu piesaiste ieraksta, tā miksēšanas un masterēšanas, grāmatas ilustrāciju un dizaina, stāsta tulkojuma un ražošanas izmaksām. Pie grāmatas un ilustrācijām strādā Jānis Ločmelis, Aija Pastare un Jana Moisja, bet mūziku veidos:
Edgars Cīrulis — komponists, autors, pianists (Latvija) Edgars Cirulis
Davy Lazar — trompete, kornete (ASV) davylazar.com
Arta Jēkabsone — balss (Latvija / ASV) Arta Jekabsone
Svens Vilsons — ģitāras (Latvija)
Kenneth Dahl Knudsen — kontrabass (Dānija)
Matias Fischer-Mogensen — bungas (Dānija)
Federico Nelson Fioravanti — perkusijas (Itālija)
Pauls Dāvis Megi — ieraksts
José Diogo Neves — miksēšana un masterēšana josediogoneves.com

Maija beigās un jūnija sākumā Edgaru varēs satikt arī Latvijā, koncertos ar starptautisku projektu Unit5, kā arī aprunāties par projekta AISMA gaitu. Tuvākie koncertu datumi ir:
● 31. maijā Pashkevich Jazz Club, Rīgā
● 1. jūnijā Inčukalna Tautas namā, Inčukalnā
● 2. jūnijā kafejnīcā Kursas Putni, Liepājā

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk