Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0


Latviešu klasiskās mūzikas klausījumi pasaulē pieauguši gandrīz trīs reizes

Redakcija
Redakcija

Kā liecina Latvijas Mūzikas informācijas centra (LMIC) dati, nacionālās ierakstu kompānijas SKANI izdoto latviešu klasiskās mūzikas ierakstu klausījumi, dažādās starptautiskās straumējumu vietnēs, 2018 gadā pieauguši pa 265%, salīdzinot ar 2017.gada datiem. Tāpat pērn būtiski pieaudzis arī latviešu komponistu mūzikas albumu lejuplāžu skaits, no kurām 42% veikuši klausītāji ASV.

Dati apkopoti no tādām starptautiskām mūzikas platformām, kā Spotify, Apple Music, youtube.com, Deezer, Google Play, Amazon Prime, Napster, iTunes un citiem. Populārākie albumi 2018.gadā ir Latvijas Radio kora veiktie ieraksti - Klusuma Auglis 39 %, Mārtiņš Brauns: Daugava 31 % un Daba un Dvēsele 7,9 %. Tiem seko albumi “Imants Kalniņš – Simfonijas” ar Liepājas Simfonisko orķestri 2,2 % un Egila Siliņa iedziedātās “Latviešu dziesmas” 2,1 %.

"Tas ir kolosāls rezultāts! Gada laikā ar SKANI ierakstiem, kas pārsvarā taču ir mūsdienu mūzikas žanrā, esam sasnieguši nu jau 119 000 lielu mērķauditoriju! Priecājos, ka mūsu ierakstus novērtē un tiem nu jau ir stabila mērķauditorija. Esmu pārliecināts - kvalitatīvs ieraksts – tas ir labākais veids, kā padarīt mūsu mūziku pieejamu klausītājiem visā pasaulē" , norāda Egīls Šēfers, LMIC direktors un SKANI izpildproducents.

Šogad LMIC mūzikas ierakstu izdevniecība SKANI laidīs klajā 7 latviešu mūzikas albumus, sadarbojoties ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko Orķestri, Latvijas Radio kori, Orķestri “Rīga” un citiem sadarbības partneriem.