Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0


Video: Atmodas laika himna “Atmostas Baltija” – jaunās skaņās

Redakcija
Redakcija
Nesen Borisa Rezņika un Valda Pavlovska dziesma “Atmostas Baltija”, ar kuru pirms trīsdesmit gadiem aizsākās Baltijas valstu pretošanās okupācijai, pateicoties pazīstamās lietuviešu dzejnieces Agnes Sabulītes (Agne Sabulyte) un producenta Alka Paltaroka iniciatīvai, atdzimusi jaunā klasiskā versijā „Atmostas Baltija 2019“, un to atzinīgi novērtējuši gan dziesmas autori, gan ASV senators.

Pirms 30 gadiem trīs Baltijas valstis vienojās dzīvā cilvēku ķēdē – rokās sadevušies, blakus stāvēja vairāk kā divi miljoni cilvēku, tādā veidā pauzdami pretošanos Padomju savienības okupācijai un apspiestībai. Šim vēsturiskajam notikumam par godu tapusī dziesma – Atmodas himna „Atmostas Baltija“ – nu ir atdzimusi jaunā izpildījumā. Doma šajā dziesmā par tautu brālību un vienotību iedvest jaunu dzīvību radās dzejniecei Agnei Sabulytei un producentam un pasākumu organizatoram Alkam Paltarokam (Alkas Paltarokas). Viņu piedāvātā dziesmas versija, kas nu skan operas solistu un kameransamļa izpildījumā, aizved uz 1989.gada 23. augustu, kad trīs tautas kā viena stājās publiskajā protestā pret okupāciju. Dziesmas videoklipā ir izmantoti unikāli Lietuvas radio un televīzijas arhīva kadri, kā arī retas Genocīda centra bildes.

Pēc jaunās dziesmas versijas iniciatoru teiktā, tā nebūtu dzimusi bez liela radošās grupas ieguldījuma un atbalsta. Dziesmas pavadījumu radīja Leonards Pilkausks, dziesmu ierakstīja solisti Agne Sabulyte (Agnė Sabulytė) un Lietuvas Operas solists Eugenijs Chrebtovs (Eugenijus Chrebtovas), stīgu kvartets (Almina Statkuvienė, Algirdas Verbauskas, Henrikas Marcinkus, Domantė Ramančiūnienė), pianists Lins Dužinks (Linas Dužinskas). Dziesmu „Atmostas Baltija 2019“ producēja Alks Paltaroks kopā ar vēstures un mūzikas profesionāļiem.
Vērtējums: