Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Video: “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” Ziemassvētkos piedāvā pārdomu pilnu dziesmu

Grupa “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” debijas albuma gaidās piedāvā tā nākamo singlu “Dies’”, kas ieturēts Ziemassvētkiem emocionāli atbilstošās sajūtās. Dziesma vēsta par cilvēka attiecībām ar Dievu, velnu, zemi, gaisu, ūdeni, uguni, gāzi un elektrību… Par celšanos un krišanu.

Dziesma “Dies’” Jānim radās pirms trijiem gadiem pēc kāda ļoti specifiska dzejoļa izlasīšanas. “Vēla nakts, viegli depresīvs stāvoklis un sākotnēji nezināmas izcelsmes spēks lika atvērt tēva dāvinātu grāmatiņu,” atminas Jānis Ruņģis. “Ar acīm uzskrēju virsū lirikai, kas savaldzināja uzreiz, momentāni. Paķēru telefonu, iedziedāju melodiju, kas tikpat mistiski atnāca uzreiz. Tā ļoti dabīgi. Ritēja laika rats, atkal atminējos šo meldiņu un steidzu meklēt to mazo grāmatiņu, bet nekur un nekādi nevarēju vairs to atrast. Palika apziņa, ka šis vēstījums tomēr jānodod cilvēkiem tālāk. Aizstaigāju līdz Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un izgāju cauri visiem konkrētā dzejnieka jelkad sarakstītajiem darbiem. Un tā arī vairs neatradu šīs rindas! Arī internets par tādām klusē. Klīst leģendas, ka dzejoļa autors ir Aivars Neibarts, tautā atpazīstams kā Ņurbulis. Ir vai nav viņš šīs dziesmas teksta autors, jebkurā gadījumā liels paldies viņam par mūža ieguldījumu Latvijas kultūrā, jo viņš palīdzējis izveidot daudz jaunvārdu. Arī citi mūziķi izmantojuši viņa tekstus. Piemēram, mana mīļākā bērnības grupa “Marana” ar Valtu Pūci priekšgalā. Arī mans tēvs agrāk tur dziedāja…”
Vērtējums:
Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk