Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Mūžībā aizgājis leģendārais latviešu dziedātājs Ojārs Grinbergs

Drukāt

Šorīt, 22.aprīlī, 73 gadu vecumā miris pazīstamais latviešu estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs.

Ojārs Grinbergs ir dzimis 1942. gadā Rīgā. Mācījies Rīgas 24. vidusskolā, no 15 gadu vecuma strādājis rūpnīcā Spars. 1961. gadā sācis dziedāt TTP estrādes ansamblī, 1963. gadā stājies darbā RVR. Dziedājis dažādos Rīgas restorānos un klubos.

1964. gadā Grinbergs tika iesaukts Padomju armijā, kur dziedāja karavīru ansamblī "Zvaigznīte", ar kuru 1966. gadā uzvarēja "Liepājas dzintarā". Pēc dienesta Ojāru Grinbergu uzņēma Rīgas estrādes orķestra sastāvā, kur viņš darbojās līdz tā darbības beigām 1974. gadā. No 1973. gada sācis dziedāt Filharmonijas ansamblī duetā ar Margaritu Vilcāni, dziedājis Ulda Stabulnieka dziesmas.

Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā: "Dziesma nenosalst" 1969. gadā un "Teic, kur zeme tā" (kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku) 1971. gadā.

2012./13. gadā Ojārs Grinbergs ar koncertturneju pa Latviju nosvinēja savu 70. jubileju, bet tieši 19. novembrī, savā dzimšanas dienā, leģendārais dziedātājs tika sumināts īpašā muzikālā pasākumā Vecrīgas klubā "Četri balti krekli" draugu lokā, kurā dziedātāju līdz asarām saviļņoja negaidītā meitas ierašanās.

KultūrasVēstis.lv un Epadomi kolektīvs sēro kopā ar dziedātāja tuviniekiem. Paldies, Meistar, par skanīgajām dziesmām, kas paliks ierakstos, atmiņās un mūsu sirdīs! Par atvadīšanos no Ojāra Grinberga tiks ziņots papildus.

Ojāra Grinberga 70 gadu jubileja klubā "Četri balti krekli" 2012. gada 19. novembrī

Video no Epadomi TV arhīviem

"Somu pirts" 1970. gadā

"Kad gadiem es pāri skatos" 2013. gadā

Videointervija ar Ojāru Grinbergu rubrikā "Epadomi sarunas par galveno" 2012. gada novembrī

Video no Epadomi TV arhīviem

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk