Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Ar kormūzikas koncertu "Ceļojums mūzikas pasaulē" Rīgas sv. Jāņa baznīcā uzstāsies Ziemeļfloridas universitātes kamerdziedoņi no ASV

Redakcija
Redakcija

Valsts svētku priekšvakarā, 3. maijā, plkst. 18:00, Rīgas sv. Jāņa baznīcā uz kormūzikas koncertu “Ceļojums mūzikas pasaulē” aicina Ziemeļfloridas universitātes kamerdziedoņi (The University of North Florida Chamber Singers) no ASV, diriģentes Karas Tešeres (Cara Tasher) vadībā.

Viņu izpildījumā dzirdēsim dažādu valstu – amerikāņu, kanādiešu, somu, krievu, itāļu, mongoļu un citu zemju komponistu kormūzikas skaņdarbus, turklāt programmā iekļauti arī latviešu, lietuviešu un igauņu kormūzikas darbi. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus jau iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Kamerdziedoņi ir Ziemeļfloridas Universitātes koris, kura priekšnesumus raksturo emocionāla atdeve, aizraujoši un krāsaini priekšnesumi, un labi sabalansēts repertuārs. Dziedātāji uzskata, ka ir ļoti svarīgi veidot dziļu izpratni par sava repertuāra skaņdarbiem, kā arī par kultūrām, kuras šo mūziku radījušas, tāpēc nenogurstoši strādā pie augstu māksliniecisko standartu sasniegšanas, gūstot gandarījumu mūzikas skanējumā.

Pēdējo gadu laikā kolektīvs piedalījies tādu meistardarbu atskaņojumos kā E. Elgāra “Gerontija sapnis”, L. Bēthovena Missa Solemnis, V. Voltona “Baltazara Dzīres”, J.S. Baha “Jāņa pasija”, K. Orfa Carmina Burana, G. Hendeļa “Mesija”, kā arī J. Brāmsa un V.A. Mocarta rekviēmi. Koris sadarbojies ar Saimonu Karingtonu, Bobu Čilkotu, Saimonu Helsiju, Maiklu Baretu, Jūdžinu Rodžersu, Ēriku Vitakeru un tādiem kolektīviem kā Džeksonvilas simfoniskais orķestris, Ziemeļfloridas simfoniskais orķestris, The Lawson Ensemble un Juval Ron Ensemble. Starp pēdējo gadu kora aktivitātēm jāmin koncertturnejas Itālijā, Portugālē un Dienvidāfrikā, kā arī regulāra dalība koru festivālos “Džeksonvila DZIED!”, Osprejas koru skatēs un Amerikas Kordiriģentu asociācijas konferencēs.

Kara Tešere ir Ziemeļfloridas Universitātes (Džeksonvila, ASV) Kora nodaļas un kora studiju programmu vadītāja un universitātes jauktā kora un kamerkora diriģente. Viņa docē diriģēšanas kursus un atbild par bakalaura un maģistra līmeņa studējošo profesionālo un akadēmisko attīstību. Kara Tešere gan kā dziedātāja, gan diriģente ar koncertiem un meistarklasēm viesojusies vairāk nekā divdesmit valstīs. Pieredzi vokālajā mākslā, kora vadīšanas un diriģēšanas jomās viņa guvusi sadarbībā ar Atlantas simfoniskā orķestra kori, Čikāgas simfoniskā orķestra kori, Conspirare, Glenellinas bērnu kori, Mehiko bperu, Volstrītas Trīsvienības kori, Ksavjēra Universitātes un Ņujorkas jauniešu kori. Kara Tešere saņēmusi arī vairākus apbalvojumus un goda rakstus - Sinsinati Universitātes konservatorijas balvu par izcilu pedagoģisko darbību bakalaura līmeņa programmās 2010. gadā un Ziemeļfloridas Universitātes balvu par izcilu starptautisko projektu vadību 2016. gadā.
¬
Plašāka informācija par Ziemeļfloridas universitātes kamerkori: https://www.unf.edu/coas/music/Cham...

¬¬Koncertu organizē "Baltic Breeze Travel".

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk