Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0


Ministru kabinets apstiprina izmaiņas Dziesmu un deju svētku padomes sastāvā

Redakcija
Redakcija

Otrdien, 15. oktobrī, Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas Dziesmu un deju svētku padomes (turpmāk – Padome) sastāvā, kas saistītas ar amatpersonu maiņu Valsts prezidenta kancelejā, Kultūras ministrijā un Rīgas domē. Turpmāk Padomē darbosies kultūras ministrs Nauris Puntulis, Valsts prezidenta kanceleja kā savu pārstāvi izvirzījusi Lailu Jurcēnu, bet kā Rīgas pašvaldības pārstāvis apstiprināts Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu, Padomē darbojas Valsts izpildvaras institūciju pārstāvji, visu kultūras nozaru, nevalstiskā sektora un pašvaldību pārstāvji, un par pašreizējās Padomes priekšsēdētāju ievēlēts Mārtiņš Klišāns.

Padomes sastāvs:

O. Burovs - Rīgas domes priekšsēdētājs
J. Jančevskis - profesionālās mūzikas pārstāvis
L. Jurcēna - Valsts prezidenta kancelejas pārstāve
G. Kaminskis - Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis
M. Klišāns - koru nozares pārstāvis
S. Laurinoviča - deju nozares pārstāve
M. Mellēna - tradicionālās kultūras nozares pārstāve
B. Moļņika - Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre
Z. Mūrniece - deju nozares pārstāve
N. Puntulis - kultūras ministrs
M. Puriņa - nevalstisko organizāciju pārstāve
J. Puriņš - pūtēju orķestru nozares pārstāvis
J. Reirs - finanšu ministrs
I. Rimicāne - tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve
I. Rībena - Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deleģēta pārstāve
I. Šuplinska - izglītības un zinātnes ministre
I. Tauriņa - tautas mūzikas nozares pārstāve
T. Upners - pašvaldību kultūras centru pārstāvis
R. Vanags - koru nozares pārstāvis
L. Zobens - Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve.

Padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Padomes locekļi par darbu padomē nesaņem atalgojumu, un Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs. Nākamo Padomes sēdi jaunajā sastāvā plānots sasaukt līdz 2019. gada decembrim.

Vispārējo Dziesmu un deju svētku procesu un svētku organizēšanu nodrošina Latvijas Nacionālais kultūras centrs saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu. Uz katriem svētkiem tiek apstiprināta Padome, kā arī izveidota Mākslinieciskā padome, kuras uzdevums ir rūpēties par svētku māksliniecisko kvalitāti, izskatīt un pieņemt lēmumus radošajos un mākslinieciskajos jautājumos. 2019. gadā tiek uzsākta gatavošanās 2023. gada svētkiem, kas aizritēs Dziesmu svētku 150. gadskārtas zīmē.