Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0


10 gadi bez Jāņa Groduma

Redakcija
Redakcija

2010. gada 15. jūnijā Latviju pāršalca ziņa – slimnīcā 52 gada vecumā no hepatīta mūžībā aizgājis rokmūziķis Jānis Grodums. 17. jūnijā Vērmanes dārzā tika plānots koncerts Groduma atbalstam. Koncerts notika paredzētajā laikā – bet nu jau pieminot Jāni Grodumu. Pagājuši 10 gadi, vēlāk, 2014. gadā aizsaulē aizgāja vēl viena Līvu sirds Aivars Brīze, bet viņu dziesmas un neatkārtojamās balsis skan un skanēs ierakstos un latviešu sirdīs.

Par Latvijas roka maģistru saukto Jāni Grodumu pieminot, piedāvājam dažus dzīves faktus, kā arī atcerēties Jāņa Groduma balsi paša sacerētās un leģendārās Līvu dziesmās, kā arī dažādos kopdarbos un citos interesantos ierakstos.

Jānis Grodums (dzimis 1958. gada 10. jūnijā, miris 2010. gada 15. jūnijā) bija latviešu mūziķis, Liepājas rokgrupas "Līvi" vokālists un basģitārists. Grupai "Līvi" Jānis Grodums pievienojās 1976. gadā. 1980. gados Jānis Grodums bija atsevišķu "Līvu" dziesmu galvenais vokālists (dziesmas "Dzimtā valoda", "Ozolam" u.c.). 1990. gadu vidū, pēc Aivara Brīzes aiziešanas no "Līviem", Jānis Grodums kļuva par "Līvu" vienīgo vadošo vokālistu.

Jānis Grodums aizrāvies ar ne tikai mūziku, bet arī fotografēšanu. Interese par fotografēšanu Jānim Grodumam bijusi jau bērnības gados, taču pēc ilgāka pārtraukuma tai viņš atkal pievērsies tikai nejaušības dēļ – ieraudzījis Liepājā skaistu barokālu balkoniņu un gribējis to iemūžināt. Kopš tā brīža fotomākslas aizrautība viņu pārņēmusi ar jaunu sparu. 2010. gadā Liepājā norisinājās Jāņa Groduma pirmā personālizstāde.

Pēdējos divus dzīves gadus Jānis Grodums bijā kopā ar modes mākslinieci Elitu Patmalnieci. Jānis Grodums oficiāli precējies tikai vienu reizi (ar Intu Grodumu) un laulībā nodzīvojis 15 gadus. No šis laulības viņam ir pieaudzis dēls Elviss Grodums (dzimis 1978. gadā)

Grodums & Kori - Dzimtā valoda

Līvi - Ziņģe par bailēm (1991.g. )


Dziesmu Jānis Grodums uzdāvināja grupai Credo, taču vislabāk tā skan Līvu izpildījumā

Līvi - Ozolam

Līvi - Jānis Grodums - Nekad

Līvi - Nezināmais (solists Jānis Grodums), Jāņa Groduma foto

Līvi - Zinģe slaistam ( 1986 )


Koncerts Slampē 1986. gads / Jāņa Groduma dziesmu , ,, Ziņģe slaistam ” 1997. gadā ,, Līvi ” ierakstīja jaunā versijā ar Guntara Rača tekstu un tā saucās ,, Piedod man ”.

Jenny May un Jānis Grodums -Nāk nakts

Jānis Grodums & Harijs Ozols - Tikai Tev

J.Pavītols, J.Grodums . Meitenei

Jāņa Groduma iedziedāta, bet publiski vēl joprojām neproducēta un praktiski neskanoša dziesma. Dziesma ar leģendāriem Māras Zālītes vārdiem, dziesma kuru tikai pēc dziedātāja nāves Liepājā stādīja priekšā dziesmas autors Juris Pavītols. "Savulaik savā mājas studijā ar Jāni Grodumu un Juri Volkovu ierakstīju dziesmu "Meitene", kuras tekstu man nenojaušot apmēram tajā pašā laikā bija paņēmis arī "Remix" un izveidojuši arī klipu "Komunālais blūzs". Tāpēc savu dziesmu tālāk virzīt nebija visai korekti un ar Grodumu nolēmām, ka lai dziesma glabājas līdz gadījumam. Tā nu sanācis, ka varu šo dziesmu atklāt visiem, kas to vēlas." Tā dziesmas autors pirms nepilniem 2 gadiem Groduma piemiņas koncertā teicis portālam liepajniekiem.lv. Dziesma vēl joprojām nav iekļuvusi raidstaciju un izdevēju redzeslokā , ātrāk vai vēlāk tas noteikti notiks un neskatoties uz raidstacijām nepateicīgo formātu ( vairāk kā 6 minūtes!) kādreiz būs arī populāro raidstaciju topu augšgalos.


Līvi dzīvi! Tāpat kā Jānis Grodums – Latvijas rokmūzikas maģistrs!