Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Latvijas baroka mūziķi nedēļas nogalē sniegs koncertus Vīnē

Drukāt

Senās mūzikas ansamblis Neymann Ensemble šonedēļ ir devies uz Austriju, lai 10. un 11. novembrī Vīnē pirmatskaņotu koncertprogrammu “Tauromachia”, kurā iekļauti baroka laika lielmeistaru komponētie skaņdarbi, kā arī 17. gs. Latvijas teritorijas komponista Johana Valentīna Mēdera kamermūzika.

Koncertprogrammas “Tauromachia” jēdziena vēsture sniedzas pat 2000 gadus atpakaļ līdz Vidusjūras reģionam, kad alu sienu zīmējumos var redzēt ainas ar vēršu cīņām, metaforiski iemiesojot dabas un cilvēka konfliktu vai saskaņu, dzīves dažādo raksturu šķautnes, jo bieži kāds ir vinnētāja, bet cits zaudētāja lomā. Neymann Ensemble (baroka vijolnieces Laura Šarova un Anna Breger, baroka fagotiste Elīna Vidriķe un klavesīnists Ernests Neimanis) programmā “Tauromachia” valda nemitīgs dialogs – vai tas ir konfliktējošs vai kā saspēle un vienošanās -, atklājot zināmas un mazāk populāras 17. un 18. gs. itāļu, vācu, spāņu, Latvijas teritorijas komponistu mūzikas lappuses.

Programmas pirmatskaņojums notiks Vīnē 10. novembrī plkst. 19.30 Sala Terrena im Ferdinandihof un dienu vēlāk plkst. 20.00 Krypta der Canisiuskirche. Tas būs vēl viens solis uz priekšu - kulturāli bagātajai Austrijas publikai vēlreiz pierādīsim Latvijas aktīvo, nozīmīgo darbību senās mūzikas lauciņā un iepazīstināsim ar mūsu pašu 17. gs. mūzikas dārgumiem. Turpretī Latvijas klausītājiem “Tauromachia” būs iespējams dzirdēt Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivālā 2018.

Rīgas Senās Mūzikas centra apvienība Neymann Ensemble ir radies 2015. gadā, kad trīs mūziķi no Latvijas apvienoja savas zināšanas un mīlestību pret seno mūziku, īpaši specializējoties 16. – 18. gs. repertuārā, ko papildina improvizēšanas māksla uz basso ostinato deju modeļiem.

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk