Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0


V Senās mūzikas festivāls “Vivat Curlandia!” Bauskā

Redakcija
Redakcija

Senie mūzikas instrumenti, vēsturiski tērpi, izcilas ārzemju viduslaiku mūzikas grupas un pašmāju senās mūzikas atskaņotājmākslinieki jau piekto gadu Bausku pārvērtīs par vietu, kur iespēja redzēt, dzirdēt un izjust viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika cilvēku ikdienu, izbaudot krāšņus senās mūzikas svētkus – V Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu “Vivat Curlandia!”, kas norisināsies 18. un 19. jūlijā.

Svinot festivāla 5 gadu jubileju, pulcējot simtiem klausītāju un vienlaikus ievērojot visus aktuālos drošības pasākumus, divu dienu laikā Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Austrijas, Itālijas un Vācijas piedāvās deviņus koncertus, akcentējot viduslaiku mūzikas bagātības, kas apgāž mītus par “tumšajiem viduslaikiem”. Festivāla gaidītākie notikumi būs īpaši mazajiem klausītājiem veltīts bērnu rīts “Senie mūzikas instrumenti” un nakts koncerts “Basso ostinato sveču un elektronikas gaismā”. Festivālu organizē Latvijā zinošākais senās mūzikas pētnieks – diriģents Māris Kupčs – sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas kultūras centru.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, atnesa līdzi renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas, neapšaubāmi, ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. - 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Sestdiena, 18. jūlijs

13:00 Bauskas kultūras centrs: bērnu koncerts “Senie mūzikas instrumenti”.

15:30 Bauskas pils pagalms: svinīgā uzruna

16:00 Bauskas pils pagalms: festivāla Atklāšanas koncerts “Triste Plaisir”. Uzstājas viduslaiku mūzikas ansamblis Alta Bellezza (Šveice)

18:00 Bauskas pils: koncerts “Original vs Original”. Atskaņo: Senās mūzikas ansamblis Ensemble Caladrius (Vācija)

20:30 Bauskas pils: koncerts “Chiara e lucente stella”. Alina Rotaru (klavesīns, Lietuva)