Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:362, Did:0, useCase: 0


Svētdienas brokastu ēdienkartē – saruna par mākslinieku Māri Ārgali Rīgas mākslas telpā

Redakcija
Redakcija

Svētdienas brokastu ēdienkartē – saruna par mākslinieku Māri Ārgali Rīgas mākslas telpā
Foto: Dace Janova

Svētdien, 12. aprīlī plkst. 11.00 Rīgas Mākslas telpā (Kungu ielā 3) aicinām uz sarunu par mākslinieku Māri Ārgali un viņa atstāto radošo mantojumu. Brīvā gaisotnē par mākslinieku, viņa sarežģīto personību, biogrāfiju un māksliniecisko daiļradi stāstīs izstādes kuratore Ieva Kalniņa, mākslinieka dzīvesbiedre Anda Ārgale un izstādes mākslinieks Kirils Šmeļkovs.

Māris Ārgalis (1954–2008) ir viena no savdabīgākajām personībām latviešu mākslas vēsturē, kura plašais un daudzveidīgais radošais mantojums pagaidām ir analizēts tikai fragmentāri. Šis fakts, galvenokārt, skaidrojams ar viņa darbu reto eksponēšanu grupas izstādēs un to, ka viņa dzīves laikā notika tikai viena personālizstāde. Un tomēr tieši Māris Ārgalis ir viens no savas paaudzes mākslas novatoriem, patiesiem tās robežu paplašinātājiem.

Izstādēs Māris Ārgalis piedalījās kopš 1973. gada, tostarp, ar studiju biedriem sarīkojot grupas izstādi Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, kas tika slēgta stundu pēc atklāšanas, jo Māra Ārgaļa darbos kāds bija saskatījis sirreālisma iezīmes.

Sarunā par Māra Ārgaļa pirmo pēcnāves izstādi, kas apkopo tos materiālus, kas palikuši aiz šī radošā viesuļa, mēs visi kopā mēģināsim saprast, kas vispār bija Māris Ārgalis un kāda ir viņa vieta latviešu mākslā.

Izstāde „Māris Ārgalis. Piena ceļš” Rīgas mākslas telpā apskatāma līdz 19. aprīlim.

Ieejas biļete uz izstādi diskusijas laikā – par puscenu.

Foto: Dace Janova