Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 3


Repertuārs kinoteātrī “Splendid Palace” no 4. līdz 10. maijam

Redakcija
Redakcija

LIELAJĀ ZĀLĒ

MĒRIJAS CEĻOJUMS
Dokumentāla spēlfilma
Latvija, 2018
Garums: 80 min.
Scenārija autore, režisore: Kristīne Želve
Producente: Elvita Ruka
Operators: Andrejs Rudzāts
Māksliniece: Ieva Stūre
Komponists: Juris Vaivods
Montāžas režisore: Gunta Ikere
Lomās: Daiga Kažociņa, Marīna Janaus

Studija: Vivat!

Nacionālā kino centra Latvijas simtgades programma

Bez viņas Latvijas muzeji būtu tukši – Daiga Kažociņa dokumentālajā spēlfilmā ‘’Mērijas ceļojums’’ atveido Mēriju Grīnbergu (1909 – 1975), pateicoties kurai, nacistu 1944.gadā izvestās Latvijas mākslas vērtības atgriezās dzimtenē.

Kristīnes Želves filma balstīta uz Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas portretē savas dzimtas likteni no 20.gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem – no augstākās sabiedrības līdz proletāriskam trūkumam. Cauri dramatiskajai iekārtu maiņai abas Mērijas iznesa uzticību dzimtenei, mākslai un pienākumam, ko diktē sirdsapziņa un audzināšana. Daiga Kažociņa un Marina Janaus izstāsta stāstu par neafišētu varoņdarbu, par piepildītu dzīvi ārēji necilā liktenī.

Filma filmēta Latvijā un Čehijā, tajā sapludinātas dokumentālās un inscenētās epizodes, bagātīgi izmantoti mūsu un ārvalstu arhīvu materiāli. Pirmizrāde 2018.gada 2.maijā, izplatīšana visā Latvijā no 3.maija. Īpašie seansi muzejos, dzelzceļa stacijās un baznīcās.

Pērkot ieejas biļeti Nacionālajā mākslas muzejā un saņemot īpašo kuponu, atlaide pilnas cenas biļetei - 1Euro.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 2018.gada 2.maijā!

Lielajā zālē: 09.05. seanss 19.00 – Īpašais seanssa ar kora piedalīšanos!

Mazajā zālē: 07.05. seansi 18.00

BILLE
Latvija, 2018
Spēlfilma
Režisore: Ināra Kolmane
Garums: 100 min.
Scenārija autors: Evita Sniedze, Arvis Kolmanis
Operators: Jurģis Kmins
Mākslinieks: Ieva Romanova
Producents: Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone
Lomās: Rūta Kronberga , Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Gundars Āboliņš, Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa

Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem.

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki par Billi rūpējas, bet nepārstāj atgādināt, ka Bille ir neaptēsts bērns un nekas prātīgs no viņas neizaugs…

Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis - pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Billes personības ceļš pretī izaugsmei vijas cauri sarežģītam Latvijas vēstures posmam.

Reālajai Billei - rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties. Viņas radošais darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tostarp Trīszvaigžņu ordeni un nomināciju Nobela prēmijai literatūrā.

Filma latviešu valodā.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 20.aprīlī!

Lielajā zālē: 05.05. seanss 13.00
06.05. seansi 15:00
07.05. seanss 18.15
09.05. seanss 16.00
10.05. seanss 16.00

PRIEKA TRAKUMĀ
(Like Crazy)
Itālija, Francija, 2016
Garums: 118 min.
Komēdija, drāma
Režisors: Paolo Virzì
Lomās: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti

Beatriče, šarmanta dāma labākajos gados, ir pļāpīga fantazētāja un pašpasludināta grāfiene miljardiere, kam patīk ticēt, ka viņa ir uz “tu” ar visiem šīs pasaules varenajiem. Donatella ir tetovējumiem klāta, noslēgta un trausla jauna sieviete, kas glabā noslēpumu. Abas ir progresīvas, bet no ārpasaules norobežotas psihiatriskās klīnikas Bjondi villa pacientes. Paolo Virci jaunā filma vēstī par neparedzamu un aizkustinošu draudzību starp divām sievietēm, kuras aizbēg no psihiatriskās klīnikas, lai meklētu mīlestību un draudzību ārpasaules trakonamā – veselo cilvēku pasaulē.

Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 13.aprīļa!

Lielajā zālē: 08.05. seanss 20.15

Mazajā zālē: 05.05. seanss 19.30
06.05. seanss 16.00

PIE VISA VAINĪGA MĪLESTĪBA
(Tout le Monde Debout / Rolling to You)
Francija, 2018
Garums: 107min.
Komēdija
Režisors: Franks Dibosks
Lomās: Franks Dibosks („Atnācēji: Revolūcija“, „Disko“, „Asterikss olimpiskajās spēlēs“), Aleksandra Lamī („Seksaholiķi“, „Laimīgais Lūks“), Elza Zilberšteina („Ar atplestām rokām“), Žerārs Darmons , („Labais zaglis“, „Asterikss un Obelikss: Misija Kleopatra“), Karolina Anglada un citi

Mēdz sacīt: nespēlējies ar jūtām, jo paša sāktā spēlē vari ciest sakāvi.

Filmā “Pie visa vainīga mīlestība“ rodams tas, kas vislabāk patīk franču komēdijās, – romantika, smalka valdzināšanas māksla… un neiedomājami kuriozas situācijas, kuras burtiski vajā galveno varoni! Slavenais aktieris un komēdiju autors Franks Dibosks no šī žanra ņem un prasmīgi saliek kopā pašu spilgtāko un strīdīgāko.

Filmas galvenais varonis – sekmīgais uzņēmējs Žoslēns ir patmīlīgs, no sevis noguris brunču mednieks. Iekarojot sieviešu uzmanību, pavedējam nav šķēršļu. Lai savaldzinātu jaunu skaistu medicīnas māsu, viņš izliekas par invalīdu, kam uz mūžu lemts palikt ratiņkrēslā. Viņa savukārt iepazīstina viņu ar savu māsu, kura patiešām pārvietojas ratiņkrēslā.

Notiek kas savāds… Kad jūtas gūst virsroku, Žoslēns pats kļūst par krāpšanās upuri – atklāt patiesību ir arvien grūtāk.

Romantiskā un pārdrošā komēdija “Pie visa vainīga mīlestība“ vēsta par spēcīgu mīlestību, kurai pakļaujas katrs, lai kādas būtu viņa fiziskās iespējas, lai kādi būtu apstākļi.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 20.aprīļa!

Lielajā zālē: 05.05. seanss 17.00
06.05. seanss 19.00

PARADĪZE 89
Latvija, 2017
Garums: 89 min.
Bērnu un ģimenes piedzīvojumu filma
Režisore un scenārija autore: Madara Dišlere

Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām.

Maija, idealizējot savu reti klātesošo mammu Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, – viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni.

Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”.

Filma latviešu valodā ar subtitiriem krievu valodā.

Lielajā zālē: 06.05. seanss 13.00
08.05. seanss 18.15

DOVLATOVS
2018, Krievija, Polija, Serbija, 126 min
Režisors: Aleksejs Germans jr.
Scenārija autori: Aleksejs Germans jr., Jūlija Tupikina
Operators: Lūkašs Zals
Māksliniece: Jeļena Okopnaja
Producenti: Andrejs Saveļjevs, Artjoms Vasiļjevs, Konstantīns Ernsts
Galvenajās lomās:
Milans Maričs, Daņila Kozlovskis, Helēna Suecka, Svetlana Hodčenkova, Jeļena Ļadova, Antons Šagins, Eva Gerra, Artūrs Besčastnijs

Sešdesmitie beidzās ar savu atkusni un tiekšanos pēc ideāliem, iestājās septiņdesmitie...

Dažas dienas rakstnieka dzīvē septiņdesmito gadu sākuma Ļeningradā.

Sergejs Dovlatovs, Josifs Brodskis, "mūžīgās pilsētas" sabiedriskā un literārā dzīve, kinostudija "Ļenfiļm", mūzika, dzejas lasīšana, žurnālista darbs...

Paradoksālu un smieklīgu situāciju vērpetes, maiga un ārkārtīgi dziļa filma par laikmetu, par cilvēkiem no Ļeņingradas kultūras pēdējā spožā pacēluma un par pilsētu - rēgaino, miglās tīto un sniega klāto Ļeņingradu, sasalušā laika simbolu, kurā "vienīgais krietnais ceļš ir kļūdu, vilšanos un cerību ceļš."

Lielajā zālē: 05.05. seanss 19.15

Mazajā zālē: 08.05. seanss 19.45

TEVIS TE NEBIJA
(You Were Never Really Here)
Lielbritānija, ASV, Francija, 2017
Garums: 90 min.
Trilleris, drāma
Režisore: Linna Remzija
Scenārija autori: Linna Remzija, Džonatans Eimss
Lomās: Hoakins Fīnikss, Jekaterina Samsonova, Alesandro Nivola, Alekss Manets, Džons Doumens, Džūdita Robertsa

Liktenis nav saudzējis Džo. Viņš ne no viena nebīstas, tikai atmiņu uzplaiksnījumi reizumis liek nodrebēt. Varonis vientuļnieks bez žēlastības, nerēķinoties ne ar ko, glābj vājos un neaizsargātos. Ievērojamam politiķim pazudusi vienīgā meita, un viņš noalgo bijušo FIB aģentu. Džo ir Ninas vienīgā cerība. Paši rafinētākie ļaundari nedrīkst stāties viņam ceļā, meitene ir jādabū laukā no īstas elles.
Linnas Remzijas jaunā filma par niknu atriebību Ņujorkas pagrīdē Kannu kinofestivālā saņēmusi balvu par labāko scenāriju, Hoakins Fīnikss atzīts par labāko aktieri. Skaņu celiņu veidojis talantīgais komponists Džonijs Grīnvuds no Radiohead.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 27.aprīļa!

Lielajā zālē: 05.05. seanss 15.00
06.05. seanss 17.00
07.05. seanss 20.15

Mazajā zālē: 09.05. seanss 20.00

4. MAIJĀ NACIONĀLAIS KINO CENTRS RĪKO TRADICIONĀLO LATVIJAS FILMU MARATONU

Valsts svētkos, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Nacionālais Kino centrs jau tradicionāli rīko 4. maija Latvijas filmu maratonu kinoteātrī “Splendid Palace” – bezmaksas seansus abās kinozālēs visas dienas garumā un brīvdabas seansu kinoteātra priekšpagalmā vakara noslēgumā. Šāgada akcents – Nacionālā Kino centra programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un citu jaunāko filmu pirmizrādes.

Programma:

LIELĀ ZĀLE

11:30 PIRMĀ SIMTGADES FILMA
Vectēvs, kas bīstamāks par datoru (S, režisors Varis Brasla, F.O.R.M.A., 80’)
Filma, kas uzsāka programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei popularitātes vilni, līdz šim to novērtējuši jau gandrīz 80 000 skatītāji.

13:30 PIRMIZRĀDE
Gribētos būt aplim (D, režisors Roberts Rubīns, Jura Podnieka studija, 73’)
Filma par Alekseju Avečkinu (1976-2013) – savas paaudzes izcilāko dejotāju, kurš atvēra jaunu lapaspusi Latvijas baleta vēsturē –, un par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves.

15:00 PIRMIZRĀDE
Zigfrīds Anna Meierovics (D / S, režisors Tālivaldis Margēvičs, Deep Sea Studios LV)
Latvijas valsts pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics un sarežģītais laiks, kurā tika iecerēts un izveidots Latvijas valstiskums.

16:30
PIRMIZRĀDE Ievads epilogam (A, režisore Indra Sproģe, infinityBOX, 9’)
Alegorisks stāsts par bailēm no nāves, atceroties, ka beigas vienmēr ir kaut kā jauna sākums.
PIRMIZRĀDE Elektriķa diena (A, režisors Vladimirs Ļeščovs, Lunohod, 8’)
Remontdarbu laikā pie psihiatriskās slimnīcas notiek īssavienojums, elektriķis zaudē samaņu un nonāk otrpus sienas.
TRADĪCIJA Zirdziņ, hallo! (D, režisore Laila Pakalniņa, Kompānija Hargla, 24’)
Filma par to, kā viss mainās, palikdams tāds pats. Viens ceļš samērā netālu no Latvijas Austrumu robežas.

18:00 SEPTĪTĀ SIMTGADES FILMA
Mērijas ceļojums (D / S, režisore Kristīne Želve, VIVAT!, 80’)
Daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas, ja Mērija Grīnberga nebūtu brīvprātīgi devusies līdzi vilcienam, kad Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām.

20:00 PIRMIZRĀDE
Kamēr tu šo dzīvi spēlē (D, režisors Arvīds Krievs, Kaupo, 57’)
Filma par komponistu Mārtiņu Braunu – spilgtu personību un talantīgu mūziķi, kas ir arī būtiska daļa no Latvijas mūzikas vēstures un tieši pirmizrādes dienā saņems Triju zvaigžņu ordeni.

MAZĀ ZĀLE

11:00 PIEKTĀ SIMTGADES FILMA
Turpinājums (D, režisors Ivars Seleckis, Mistrus Media, 90’)
Pieci Latvijas bērni no dažādiem Latvijas novadiem sāk iet pirmajā klasē, un mēs redzēsim, kā viņi augs līdzi Latvijai.

13:00 OTRĀ SIMTGADES FILMA
Ievainotais jātnieks (D / S, režisore Ilona Brūvere, KinoLats, 95’)
Tēlnieks Kārlis Zāle savu vīziju par Latvijas valsti iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos, kas pastāvēs, kamēr vien būs Latvijas valsts.

15:00 TREŠĀ SIMTGADES FILMA
Astoņas zvaigznes (D, režisors Askolds Saulītis, Centrums, Terra Europa, 100’)
Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas.

17:00 CETURTĀ SIMTGADES FILMA
Paradīze ’89 (S, režisore Madara Dišlere, Tasse Film, 100’)
1989. gads, viena vasara, kas mainīja dzīvi četrām meitenēm un citiem Latvijā.

19:00 LEĢENDA
Nameja gredzens (S, 12+, režisors Aigars Grauba, Platforma Film, 150’)
Leģenda par 13. gadsimtu, kad varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam, kurš pieredzes trūkumam un nodevībai liek pretī drosmi.

KINOTEĀTRA PRIEKŠPAGALMĀ
No 20:30 muzicē IMANTA DIMANTA UN DRAUGI
No 21:30 – NEPĀREJOŠĀ LATVIJA
(digitalizēti kinožurnāli (1945-1996) no VKFFDA arhīva)

S – spēlfilma, D – dokumentālā filma, A – animācijas filma

MAZAJĀ ZĀLĒ

GRIBĒTOS BŪT APLIM
Latvija, 2018
Garums: 73 min.
Dokumentālā filma
Režisors: Roberts Rubīns,
Scenārija autore: Krista Vāvere,
Producente: Antra Cilinska

Dokumentāla filma par Alekseju Avečkinu - savas paaudzes izcilāko dejotāju, kurš atvēra jaunu lapaspusi Latvijas baleta vēsturē.

Dokumentālā filma būs stāsts par talantīgu un radošu cilvēku, viņa meklējumiem, dzinējspēku un iedvesmas avotiem.
Par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves. Filmas gaitā, sekojot līdzi nozīmīgiem dzīves punktiem, skatītājam atklājas pēdējo 20 gadu izcilākā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solista Alekseja Avečkina radošā personība, tās uzplaukums un briedums.
Ceļš no Brestas Baltkrievijā, tālāk uz Minsku un vēlāk uz Rīgu, kur viņa mākslinieka būtība uzplaukst pilnā spožumā. Filmā piedalīsies Arturs Maskats, Kšistofs Pastors, Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Aivars Leimanis, Andrejs Žagars, ģimenes locekļi, u.c.

Filma latviešu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 5.maija!

Mazajā zālē: 05.05. seanss 16.00
10.05. seanss 20.00

BRĪNIŠĶĪGIE LŪZERI. CITA PASAULE
(Wonderful Losers: A Different World)
Lietuva, Latvija, Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija 2017
Garums: 71 min.
Dokumentālā filma
Režisors: Arūnas Mateļis

Plūkusi laurus vairākos A klases kinofestivālos pasaulē un kļuvusi par vienu no skatītākajām dokumentālajām filmām Lietuvā, lietuviešu režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule / Wonderful Losers: A Different World”, kura tapusi sadarbībā ar Latvijas studiju “VFS Films”, 27. aprīlī piedzīvos Latvijas pirmizrādi kinoteātrī “Splendid Palace” un pēc tam tiks izrādīta visā Latvijā.

Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” atklāj neredzamo pusi riteņbraukšanas sacensībās Giro d’Italia – vienā no trim pasaulē lielākajām un grūtākajām velosportistu cīņas arēnām. Neskatoties uz velosporta popularitāti, tikai nedaudzi zina par sacensību sarežģīto, hierarhisko struktūru, kas paģēr beznosacījuma pakļaušanos un pašuzupurēšanos. Filmas centrā ir tā sauktie gregari – profesionālās riteņbraukšanas “mūki”, kuri vienmēr brauc aizmugurē, piegādā biedriem ūdeni un jau startējot ir nolemti zaudēt.

“Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” bija sarežģīts un riskants dokumentālā kino projekts, jo šī ir pirmā reize pēdējo 40 gadu laikā, kad kādam kino režisoram ar savu filmēšanas grupu tikusi dota atļauja filmēt “Giro d’Italia” sacensību iekšienē. Arī tāpēc pastiprinātu interesi par filmu izrādījuši Itālijas mediji.

Arūns Matelis ir pasaulē pazīstams dokumentālā kino režisors, kurš 2007. gadā saņēma ASV Kinorežisoru ģildes balvu par filmu “Pirms atgriešanās uz Zemes” (Before Flying Back to Earth).

Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” ir līdz šim viena no lielākajām Eiropas dokumentālā kino kopprodukcijām, kuras tapšanā līdz ar Lietuvu un Latviju piedalījusies arī Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija. Filmas ražošanu ir atbalstījis Eiropas fonds “Creative Europe” un Nacionālais Kino centrs, kā arī visu pārējo dalībvalstu kino fondi.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 27.aprīlī 19.00!

Mazajā zālē: 05.05. seanss 18.00
08.05. seanss 18.00

TURPINĀJUMS
Latvija, 2018
Garums: 95 min.
Dokumentālā filma, ģimenes filma
Režisors: Ivars Seleckis

Pieci Latvijas bērni no dažādiem Latvijas novadiem sāk iet pirmajā klasē. Kārlim ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos, Gļeba vecvecāki Latvijā iebraukuši tikai padomju gados, Zanes ģimene ir pirmās paaudzes pilsētnieki, Anastasijas ģimene no pilsētas pārcēlusies uz laukiem, bet Anetes mamma dzīvo Anglijā. Viena gada vērojums par to, kas notiek bērna prātā.

Filma "Turpinājums" ir pirmā daļa no ieplānota ilgtermiņa kino vērojuma par pieciem Latvijā dzimušiem bērniem. Filmu cikla mērķis ir atgriezties pie pirmās filmas varoņiem ik pēc septiņiem gadiem un dokumentēt viņu dzīves gājumu līdzi laikam.

Filma latviešu un krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filma bez vecuma ierobežojuma!

Pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 2018.gada 22.martā

Mazajā zālē: 05.05. seanss 13.30
06.05. seanss 18.20
10.05. seanss 18.00

MŪRIS
(D is for Division)
Latvija, Čehija 2018
Garums: 87 min.
Dokumentālā filma
Režisors: Dāvis Sīmanis

Dāvja Sīmaņa jaunākā dokumentālā filma Mūris tapusi laika posmā no 2015. līdz 2017. gadam un ir režisora subjektīvi emocionāls un vizuāli tēlains skatījums uz Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu, kas reizē ir arī visas Eiropas robeža ar Krieviju. Šajā teritorijā sadzīvo vairākas pasaules un vēsturiskie laiki, cilvēki, kas neatrodas ne īsti vienā, ne otrā pusē. Autoram personiska ceļojuma laikā iepazīstot šo vietu iedzīvotājus un piespiedu viesus, līdzās ģeogrāfiskajam dalījumam tiek skarbi iezīmēta arī kultūru robežšķirtne un atklāts politisks konflikts.

Paralēli ainām no pierobežas ikdienas dzīves, ideoloģiskām situācijām un vēstures reminiscencēm filmā izvirzās divi galvenie varoņi – Ansis Ataols Bērziņš, politiskais trimdinieks un taisnības cīnītājs no Latvijas, kurš ilgu laiku bijis spiests pavadīt robežas Krievijas pusē un tagad atrodas ieslodzījumā Latvijā, un nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo, kurš Latvijā izsludināts meklēšanā un devies uz Austrumukrainu, lai pievienotos Krievijas atbalstītajiem separātistu kaujiniekiem.

Filma krievu, latviešu, baltkrievu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 24.aprīlī 19.00!

Mazajā zālē: 06.05. seanss 14.00
09.05. seanss 18.00

JUPITERA MĒNESS
(Jupiter holdja)
Ungārija Vācija, Francija, 2017
Garums: 129 min.
Drāma, zinātniskā fantastika
Režisors: Kornēls Mundruco
Lomās: Merab Ninidze, Zsombor Jéger, György Cserhalmi

Cenšoties nelegāli šķērsot robežu, jaunais bēglis Arjāns tiek smagi ievainots. Līdz ar ievainojumu Arjāns iemanto neparastas spējas - tagad viņš var lidot. Bēgļu nometnē jauneklis iepazīstas ar dakteri Šternu, kurš palīdz viņam tikt laukā. Dakteris apbrīno puisi, bet vēl nezina, cik augsta būs maksa par šo tikšanos.

2017. gada Kannu kinofestivāla konkursa skates filma.

Filma ungāru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 20.aprīļa!

Mazajā zālē: 06.05. seanss 20.15

APGĀZTĀ MĒNESS ZĪMĒ
Latvija, 2018
Garums: 85 min.
Dokumentālā filma
Režisors: Kārlis Lesiņš
Scenārists: Matīss Gricmanis
Producente: Antra Cilinska

Jura Podnieka studijā tapis režisora Kārļa Lesiņa dokumentālais detektīvs “Apgāztā mēness zīmē”, kura centrā ir Latvijas musulmaņu kopiena. Filmas tapšanas laikā pieci ar vietējo kopienu saistīti cilvēki no Latvijas devās uz Sīriju, lai karotu Islāma valsts jeb “Daesh” rindās. Filmas autori pēta, kā tas iespējams, ka tik mazā valstī kā Latvija, šie cilvēki radikalizējušies un kāpēc neviens to laicīgi nav pamanījis.

Latvijas musulmaņu kopiena nonāk sabiedrības uzmanības centrā, kad tās reliģiskais līderis Imāms Imrāns Oļegs Petrovs pēkšņi pazūd un viņa pienākumus sāk pildīt ekscentriķis Ahmeds Roberts Klimovičs un biklais Hamza Jānis Luciņš. Latviešu musulmaņi iesākumā cenšas attaisnot Petrova pazušanu ar viņa finansiālajiem apstākļiem un nespēju atrast pietiekami labi apmaksātu darba vietu, lai nodrošinātu savu ģimeni. Tomēr, kad atklājas, ka viņš ir devies karot islāma fundamentālistu organizācijas «Daesh» rindās, Rīgas musulmaņi spiesti atklāt pretrunas, kas ir izraisījušas jau piektā latvieša došanos karot svešā karā Tuvajos Austrumos. Vai kopienas spēkos būtu novērst iespēju šiem cilvēkiem savervēt jaunus sekotājus? Tikmēr Drošības policija paziņo par pirmā latvieša, kurš devies karot pie “Daesh”, apcietināšanu.

Filmas režisors Kārlis Lesiņš stāsta par tapšanas procesu: "Kad pirms trīs gadiem mēs uzsākām darbu, mūsu mērķis bija izveidot stāstu par Latvijas musulmaņu kopienu un indivīdiem, kuri konvertējās islāmā. Tas nebija jauns fenomens mūsu valstī, bet tas sakrita ar periodu, kad strauji pieauga grupējuma "Islāma valsts" jeb "Daesh" ietekme un propaganda Sīrijas konfliktā. Neviens no filmēšanas komandas nevarēja paredzēt, ka kāds no Latvijas musulmaņiem pievienosies šim radikālajam grupējumam, taču iepazītā kopiena veicināja nelāgu priekšnojautu, ka tomēr agrāk vai vēlāk kāds arī no mūsu valsts to izdarīs. Tā bija ļoti noslēgta, tās pārstāvji dažādi un ar pretējiem viedokļiem, bet tās neformālie līderi skolojušies konservatīvākajās Saūda Arābijas universitātēs. Diemžēl mūsu bažas piepildījās. No Latvijas uz Sīriju devās pieci cilvēki, viņi visi bija saistīti ar vietējo kopienu, lai gan katrs no viņiem radikalizējās atšķirīgos apstākļos. Mūsu filmā mēs cenšamies izsekot gan šiem cilvēkiem, gan iemesliem, kas vietējai musulmaņu kopienai liedza atzīt šo faktu.”

Filmas režisors Kārlis Lesiņš, scenārija autors Matīss Gricmanis, operatori Mārtiņš Jurevics, Gatis Grinbergs, Jānis Indriks, komponists Edvards Broders, montāžas režisors Oskars Morozs, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, izpildproducente Lelde Prūse, producente Antra Cilinska. Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Filma latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 2018.gada 10.aprīlī! Repertuārā no 13.aprīļa.

Mazajā zālē: 07.05. seanss 20.00