epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Starptautiskas balvas “Melānijas hronikai” un “Pelnu sanatorijai”

Aizvadītajā nedēļas nogalē starptautiskos kinofestivālos apbalvotas divas Latvijas spēlfilmas – Viestura Kairiša “Melānijas hronika” Tallinā (Igaunija) un Dāvja Sīmaņa “Pelnu sanatorija” Kairā (Ēģipte).

Jau ziņots, ka studijas Mistrus Media un režisora Viestura Kairiša spēlfilma Melānijas hronika, kura Latvijā pirmajās izrādīšanas nedēļās pulcinājusi rekordlielu skatītāju skaitu, starptautisko pirmizrādi piedzīvoja 21. novembrī Tallinā, A klases festivālā Melnās naktis / Black Nights. Festivāls noslēdzās 27. novembrī, un apbalvošanas ceremonijā 26. novembra vakarā žūrija kā konkursa skates labāko operatoru apbalvoja Gintu Bērziņu par darbu pie filmas Melānijas hronika. Žūrijas formulējums skan: “Par neaizmirstamu attēlu, ar kādu rādīts cilvēka spēks un izturība uz dabas skarbā skaistuma fona”.

Jāatgādina, ka tieši pirms gada, kad Tallinas festivāls pirmoreiz strādāja A klases festivāla statusā, konkursa programmā bija iekļauta cita Latvijas spēlfilma – Lailas Pakalniņas Ausma -, un arī tā saņēma balvu par labāko operatora darbu (Voicehs Starons).

Tikmēr Ēģiptes galvaspilsētā Kairā starptautiskā kinofestivāla ietvaros 17.-23. novembrī jau trešo gadu notika Kairas starptautiskā kinokritiķu nedēļa – neatkarīga paralēlā konkursa skate, kurai starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI Ēģiptes nodaļa atlasa režisoru pirmās vai otrās pilnmetrāžas filmas. Kinokritiķu nedēļas organizatori par savu mērķi pasludinājuši vēlēšanos atbalstīt kino kā mākslu un veicināt starpkultūru sakarus, šīs nedēļas laikā notiek arī kinoteorētiķu semināri un meistarklases.

Dāvja Sīmaņa un studijas Lokomotīve spēlfilma Pelnu sanatorija, kas Latvijas pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada janvārī, saņēma Kairas kinokritiķu nedēļas galveno balvu, kas nosaukta ēģiptiešu kino klasiķa, režisora un scenārista Šadi abd el Salama (1930-1986) vārdā.

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

Tad, kad mēs ar prātu izdomājam biznesa plānus, kad mēs saliekam vēl ciparus apakšā – viss ir ļoti skaisti. Tāpat arī tad, kad mēs pārzinām tirgu vai pašu darbības nozari – viss ir ļoti jauki, bet… vājā vieta tajā visā ir tā, ka mēs visu laiku lietojam savu prātu, tas nozīmē – kreiso smadzeņu puslodi. To loģisko puslodi, kurā mēs neļaujam vaļu emocijām, un līdz ar to daļa šīs informācijas nekad nenokļūst sirdī.
Un var gadīties tā, ka mums, visu mūžu strādājot, nāk ļoti daudz naudas, bet sirds tur galīgi nav klāt. Un tad iznāk tāda lieta, ka sāk kaut kas jukt...
Un ko tu lai dari, ja naudas nav un arī sirds tev nestāv klāt?
Sāk jukt. Un tad brūk un brūk…

/Aktieris Varis Vētra/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk