Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Video: Filma "Putina liecinieki" iekļauta RIGA IFF programmā

Redakcija
Redakcija
Režisora Vitālija Manska dokumentālā filma “Putina liecinieki”, kas pagājušajā nedēļā prestižajā Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma, 23. oktobrī piedzīvos savu Baltijas pirmizrādi Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (RIGA IFF), konkursa programmas ARTDOCFEST/RIGA noslēguma dienā. Biļetes uz filmas seansu jau šobrīd var iegādāties interneta vietnē rigaiff.lv. “Putina liecinieki” ir detalizēts Krievijas prezidenta un to cilvēku portretējums, kuri nodrošināja viņa varu, – izmantoti gan Mansku ģimenes privātā arhīva video, gan kino materiāli, kas uzņemti 20. un 21. gadsimta mijā, kad veidojās pašreizējā Krievijas varas elite. Šajā laika periodā Vitālijs Manskis uzņēma vairākas filmas, kas sniedza unikālu iespēju iekļūt valsts politikas aizkulisēs, – par Mihailu Gorbačovu, Borisu Jeļcinu, Vladimiru Putinu un dzīvi Kremlī. Nofilmētais, bet līdz šim neizrādītais atsedz svarīgāko pagrieziena punktu Krievijas jaunāko laiku vēsturē. Dokumentālas liecības ataino notikumus pēc negaidītās Borisa Jeļcina, Krievijas Federācijas pirmā prezidenta, atkāpšanās 1999. gada 31. decembrī un operācijas “Pēctecis” sākuma, kā rezultātā Putins iegūst valsts varas grožus savās rokās.

Atbildot uz jautājumu par filmas nozīmīgumu, pats režisors Vitālijs Manskis saka: “Mana liecība ir svarīga ne tikai Krievijas sabiedrībai, jo tai jāsāk atbrīvoties no ielaistās slimības, bet arī citām valstīm, lai pasargātu tās no brīvības zaudēšanas. Šī filma kalpo kā aicinājums atskatīties un izprast atainoto pārmaiņu procesu, jo kino ir kā spogulis, kas ļauj mums sevi ieraudzīt ne tikai šeit un tagad, bet arī vēsturiskajā perspektīvā.”
Vērtējums: