Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Komēdija “Blēži” – skatītākā Latvijas filma kinoteātros šovasar (+video)

Redakcija
Redakcija

Režisora Andreja Ēķa un filmas “Svingeri” veidotāju atklāto komēdiju “Blēži” Latvijas kinoteātros kopš tās pirmizrādes 1. jūnijā redzējuši jau vairāk nekā 15 000 skatītāju, ierindojot to šīs vasaras Latvijas populārāko filmu vidū.

Andrejs Ēķis video dienasgrāmatā stāsta par filmas būtību: “Cilvēks grib būt izklaidēts un iet uz kino, lai pa atslēgas caurumu ieskatītos citu dzīvēs. Filma “Blēži” ir viegla vasaras komēdija par emociju blēžiem. Jo tie ir smieklīgi un ļoti cilvēcīgi blēži, kuri krāpjas ar sajūtām.”
Režisors video stāstā arī atklāj, kāpēc Ralfs Eilands ir liels atradums Latvijas kino industrijai, Rēzija Kalniņa – karaliene un kāpēc Intars Rešetins var būt bezbailīgs kretīns.

Andreja Ēķa video dienasgrāmata skatāma: https://youtu.be/b9jEMtAs13U, savukārt filmas aktieru – Intara Rešetina, Rēzijas Kalniņas, Leonardas Ķesteres un citu video ir pieejami šeit.

Komēdija “Blēži” pirmizrādi piedzīvoja šī gada 1. jūnijā. Tas ir stāsts par negodīga ierēdņa, ārštata aktrises, dedzīga alūksnieša un ietekmīgas biznesa sievietes mīlas četrstūri, kurā diagonāles velk greizsirdīga bijusī sieva, pārcentīgs miesassargs, izveicīgs advokāts un perspektīvs apsargs. Inscenēta spriedze, viltota mīlestība, reāla māksla, atklāts kailums un nevaldāms stress – tas varētu būt nopietni, ja vien nebūtu tik smieklīgi.

Galveno blēžu lomās filmā redzami Intars Rešetins, Rēzija Kalniņa, Ieva Florence, kino debitants, mūziķis Ralfs Eilands, Leonarda Ķestere, Ivo Martinsons, Sandis Pēcis, Jurģis Spulenieks, Cepumiņš un citi. Filmas radošā komanda ir režisors Andrejs Ēķis, scenārija autori Rasa Bugavičute-Pēce un Andrejs Ēķis, operators Imants Zaķītis un māksliniece Maija Jansone. “Blēžu” varoņu tērpu autors ir modes mākslinieks Dāvids, komponists – Aigars Grāvers, filmu producē Kristians Alhimionoks.

“Blēžus” uzņēmusi “Platforma Filma” un “Cinevilla Studio” sadarbībā ar “Forum Cinemas”, filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs, to izplata “UzKino”.