Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Video: Filmas “Baltu ciltis” aizkadrā

Redakcija
Redakcija
Vakar, 16. maijā, kinoteātros visā Latvijā pirmizrādi piedzīvoja viena no simtgades filmām – dokumentālā drāma “Baltu ciltis”. LMT Viedtelevīzija piedāvā filmas video stāstu – intervijas ar režisoru Raiti Ābeli, operatoru Mārci Ābeli, aktieri Kasparu Aniņu un filmas vēsturiskajiem rekonstrukoriem Guntu un Juri Deģiem par filmas tapšanas procesu un katra lomu tās veidošanā. Filma ir trīs brāļu Ābeļu kopdarbs. Raitis un Lauris Ābeles uzņēmās režisoru lomu, savukārt Mārcis Ābele ir filmas operators. Raitis Ābele intervijā neslēpj, ka darbs filmēšanas laukumā bija arī izaicinošs, piemēram, brāļa Mārča uzdevums bija ne vien realizēt abu pārējo brāļu radošās ieceres, bet arī rūpēties par tehnisko nodrošinājumu. Aktieris Kaspars Aniņš, kurš filmā tēlo galveno varoni – tirgotāju Larsu – atklāj, ka scenārijā nav iekļauti noteikti dialogi – visa pamatā ir darbības, kas piešķir lielāku brīvību filmēšanas laukumā. Tomēr, lai pilnvērtīgi iejustos lomā, režisori aktieriem lika pārnakšņot filmas vajadzībām mežā uzbūvētā koka ciematā, par gultasvietu izmantojot vien žagaru lāviņu.

Filma “Baltu ciltis” vēsta par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši, žemaiši un prūši, iepazīstot šī reģiona kultūras specifiku, un skatītājam sniedzot ieskatu mūsu senču dzīvē – ko viņi darīja, kā viņi dzīvoja, kam ticēja un kas viņus darīja spēcīgus. Dokumentālās drāmas “Baltu ciltis” video stāsts skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti iesaistīties Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #LMTstraume un #LV100.
Vērtējums: