Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

“Oskara” balvas pasniegšanas priekšvakars Rīgā

Drukāt

Režisora Andreja Končalovska filma “Paradīze”, kas tiks izrādīta Rīgā Festivāla “Baltijas pērle” īpašā notikuma ietvaros, iekļauta “Oskara” balvai nominēto kinodarbu īsajā sarakstā.Kino cienītājiem Latvijā būs iespēja noskatīties šo filmu prestižo kino balvu pasniegšanas priekšvakarā!
“Paradīze”, kas jau ieguvusi Venēcijas kinofestivāla “Zelta lauvu”, ir atzīta par vienu no interesantākajām un neparastākajām šī gada filmām.

“Oskara” balvas pasniegšanas priekšvakars Rīgā

Radošais vakars, kurā ietverts kinoseanss un tikšanās ar izcilo kinorežisoru, notiks 2017. gada 12. februārī pulksten 17.30 kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Paradīze” ir filma par likteņu savīšanos kara viesulī: izcils, negaidīts un satriecošs darbs, kas paplašina vēsturiskās drāmas robežas un izvēršas kā poli-stilistisks – ar mistiku, paradoksiem un provokācijām. To jāskatās, iepriekš neko neizzinot. Pietiek pateikt, ka aktieru ansamblis ir brīnišķīgs, operatora darbs – nevainojami iespaidīgs, bet režisors ir Andrejs Končalovskis.

“Mana filma ir pārdomas par divdesmito gadsimtu, kurā neskaitāmas ilūzijas pārvērtās par neko. Šī ir filma par naida retorikas bīstamību un par to, ka tikai mīlestības spēks spēj uzveikt Ļaunumu, ” – skaidro režisors.

Jaudīga, skarba un enerģiska filma, kurā kara epizodes pārsteidz ar dokumentālu reālismu, savukārt atmiņas par neaizmirstamu vasaru Toskānā ir rotaļīgi stilizētas kā mēmais kino ar gurdiem viskontiānisma rēgiem.

Melnbaltais attēls, kam vieglu emocionālo nokrāsu piešķir nostalģiskā Brāmsa mūzika aizkadrā, noslēdz tēmu par paradīzi zemes virsū kā utopiju, kas ir ne tikai neīstenojama, bet arī nāvējoši bīstama. Jo nav iespējams uzcelt paradīzi uz zemes, neradot blakus tai arī elli.

Andrejs Končalovskis stāsta: “Es neuzņēmu filmu par fiziskām ciešanām, tajā nav nogrieztu galvu un miroņu grēdu. Mana filma ir par vissvarīgāko – par cilvēku attiecībām. Mani interesē tēma par garīgo vardarbību, varmācību pret dvēseli. To atainot ir sarežģītāk. Iespējams, pēdējoreiz tam pilnvērtīgi pievērsās Dostojevskis. Jāteic, garīgo vardarbību es uzskatu par baismīgāku nekā fizisko. Un vēl mani interesē tāda cilvēka tips, kas uzskata, ka viņam taisnība. Viņš ir tik ļoti pārliecināts par savu taisnību, ka tās vārdā atļaujas ļaunumu un vardarbību, attaisnojot savu rīcību ar labām un cēlām idejām: par nāciju, par ticību… Šodien tieši tāpat piesedzas ar cīņu par cilvēktiesībām, par demokrātiju, par brīvību. Gribas atcerēties: “Tēvs, piedod viņiem, jo tie nezina, ko dara.””

Un tā, sastapšanās ar režisoru gaidāma viņa radošā vakara ietvaros, uzreiz pēc filmas “Paradīze” demonstrēšanas kinoteātrī “Splendid Palace” 12. februārī pulksten 17.30.
Tiem, kuri vēlas tikai noskatīties filmu, papildu seanss 12. februārī pulksten 14.45.

“Paradīze” (“Рай”), 2016, Krievija, Vācija, 131 min
Režisors: Andrejs Končalovskis
Scenārija autori: Andrejs Končalovskis un Jeļena Kiseļova
Lomās: Jūlija Visocka, Kristians Klauss, Filips Dukens, Viktors Suhorukovs, Pīters Kurts, Jākobs Dils, Vera Voronkova

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk