Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārs 22.12.2017.–28.12.2017.

LIELAJĀ ZĀLĒ

KVADRĀTS
(The Square)

Zviedrija, Vācija, Francija, Dānija, 2017, 142 min.
Drāma, komēdija
Režisors: Rūbens Ēstlunds
Lomās: Kless Bangs, Dominiks Vests, Elizabete Mosa, Terijs Notari

2017. gada Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”, Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā filma atzīta par Eiropas labāko filmu un labāko komēdiju, Rūbens Estlunds sumināts kā labākais režisors un scenārists. Filmas kontā arī balva labākajam aktierim (Klāss Bangs) un māksliniekam (Jusefīne Osberga).

“Es domāju par to, kas ir uzskatāms par mākslu. Ja jūsu somu novietotu galerijā, vai tā kļūtu par mākslas objektu?”

Kristians ir lielas mūsdienu mākslas galerijas kurators: izskatīgs, izcili izglītots, asprātīgs. Viņu augstu vērtē modernās mākslas aprindās, ar viņu rēķinās hipsteri, viņa rīkotie burziņi ir populāri, instalācijas raisa neizpratni, reklāmas kampaņas – šoku. Viņa dzīvesveids ir visai bohēmisks – viņš dzīvo elitārā kooperatīvā īpašumā, vada “Tesla”, ir nevainojami laipns un pieklājīgs, domā tikai par augsto mākslu. Kristiana dzīve kardināli mainās pēc nepatīkama incidenta. Viņš ļaujas neparastam eksperimentam, un šim ekscentriskajam solim ir neparedzētas sekas.

Gudrs, ironisks un smalks kino, daudz provokāciju un intriģējošu jautājumu par civilizētās sabiedrības robežām. Kur beidzas politkorektums un sākas gļēvulība? Kā tolerance atšķiras no visatļautības? Kas ir humānisma izpausme, un kas ir piekāpšanās cilvēciskām vājībām? Filma neļauj skatītājam garlaikoties, jo piedāvā arvien jaunus sižeta pavērsienus. Rodas vēlēšanās izcelt atsevišķas ainas, lai stāstītu kā anekdotes. Daži brīži liek justies neveikli, tomēr tās ir satriecošas ainas.

Kvadrāts ir brīnišķīga izzūdošā humānisma tukšā ietvara metafora. Tas iemieso vienlīdzību, kas nevienam nav vajadzīga un principā nav sasniedzama. Tas demonstrē robežas, kuras nedrīkst pārkāpt. Un visbeidzot – tā ir XXI gadsimta atbilde Maļeviča pasaulslavenajai gleznai “Melnais kvadrāts”, kas bija pagājušā gadsimta nozīmīgākā ikona.

Filmas oriģinālvaloda: zviedru, angļu, dāņu ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 18+

Lielajā zālē: 22.12. seanss 18.00
26.12. seanss 17.00
27.12. seanss 15:00

DZIMŠANAS DIENAS SEANSS - SANSETA BULVĀRIS
“Sanseta bulvāris” (Sunset blvd.)
ASV, 1950. gads, 110 min.
Režisors: Billijs Vailders
Galv. lomās: Viljams Holdens, Glorija Svensone, Ērihs von Stroheims

Kinoteātra dzimšanas dienā “Splendid Palace” un kinoprojekts “Spektrs” aicina uz lielā ekrāna izbaudīt vienu no klasiskās Holivudas leģendārākajām filmām, režisora Billija Vaildera “Sanseta bulvāri”!

Sanseta bulvārim - filmai un ielai, kura stiepjas cauri visai Losandželosai, - ir īpaša nozīme kino vēsturē, kurā tā atrodas kopš 1911. gada, kad vienā no bulvāra ēkām atvērās pirmā Holivudas kinostudija. Kino industrijas darboņi dzīvoja turpat apkārt, un jau pagājušā gadsimta 20. gados rajons piedzīvoja strauju uzplaukumu. Vienkāršo darbarūķu namiņus nomainīja kinostudiju paviljoni un kinozvaigžņu lepnās savrupmājas.

To labi zināja arī Billijs Vailders, 20. gados vienkāršs iesācējs kino jomā, bet 40. gadu beigās jau cienījams Holivudas režisors. Holivuda bija pārcēlusies uz citiem Losandželosas rajoniem, kino ienāca skaņa, bet mēmā kino zvaigznes, visu aizmirstas un neviena netraucētas, joprojām dzīvoja savos lepnajos savrupnamos Sanseta bulvārī. Ar ko viņas tur nodarbojās? Šī doma kļuva par pamatu Vaildera un scenārista Čārlza Breketa scenārijam:

Džo Giliss ir neveiksmīgs scenārists, kurš, bēgot no kreditoriem, paslēpjas kādas šķietami neapdzīvotas savrupmājas garāžā. Tur viņu sagaida sulainis, kas bēgli ir sajaucis ar kādu citu, un aicina viņu pie savas saimnieces, bijušās mēmā kino filmzvaigznes Normas Dezmondas. Viņš apsola viņai uzrakstīt scenāriju, kas palīdzētu dīvainajai sievietei atsākt savu karjeru. Pēc neilgas kopdzīves viņš nejūtas brīvs un iepazīstas ar jauno un simpātisko Betiju Šēferi. Kaut gan viņa ir saderinājusies ar Džo labāko draugu, Betija viņā iemīlas un pieprasa, lai Džo pamet Normu. Tā ir pārāk smaga izvēle, tāpēc Džo nolemj bēgt un pamest Holivudu. Bet viņu sagaida šķēršļi...

"Sanseta bulvāris" turas uz aktrises Glorijas Svensones pleciem, bet viņa nebija pirmā režisora izvēle - sākotnēji lomas bija paredzētas Mejai Vestai un Marlonam Brando. Tomēr viss mainījās pēc Vaildera sarunas ar leģendāro režisoru Džordžu Kjukoru, kurš ieteica Svensoni, savulaik slavenu mēmā kino aktrisi, kura saņēma 10 000 fanu vēstuļu nedēļā un no 1920. līdz 1930. gadam pati dzīvoja lepnā namā Sanseta bulvārī, kļūstot par savas varones prototipu. Maksu, Normas uzticamo palīgu un bijušo vīru, atveido Ērihs von Stroheims, mēmā kino režisors, kurš savulaik sadarbojies arī ar Svensoni, bet viņas ballītes viesus filmā atveido mēmā kino zvaigznes Basters Kītons, Anna Nilsone un H.B. Varners, kā arī slavenais režisors Sesils B. Demils, kurš filmā atveidoja pats sevi.

Kuluāros mēļo par ārkārtīgi indīgu pirmizrādes seansu, kura laikā saaicinātās mēmā kino zvaigznes esot nāvīgi apvainojušās uz režisoru par to, ka tas parādījis viņas ne pārāk pozitīvā gaismā, taču gan kritiķiem, gan skatītājiem uzreiz bijis skaidrs, ka filma ir šeit uz palikšanu. Tā arī izrādījās, jo, kļuvusi par vienu no 1950. gada kases rekordistēm, tā ir viena no spilgtākajām Billija Vaildera filmām un Glorijas Svensones mūža loma. 1989. gadā ASV Kongress iekļāva filmu saglabāšanai Nacionālajā kino reģistrā, bet 1998. gadā ASV Filmu institūts to ierindoja "100 svarīgāko ASV filmu" topa 12. vietā.

Sapņi brūk un piepildās “Sanseta bulvārī” - gaidīsim uz kinoteātra dzimšanas dienas seansu ar filmu “Sanseta bulvāris”, 28. decembrī!

Pirms filmas – Ditas Rietumas ievadlekcija!
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem - 6.00 EUR

Biļetes nopērkamas kinoteātra "Splendid Palace" kasē un mājaslapā: Splendid Palace

Lielajā zālē: 28.12. seanss 19.00


IEVAINOTAIS JĀTNIEKS
Dokumentāla spēlfilma
Latvija, 2017
Garums: 95 min.
Scenārija autore un režisore: Ilona Brūvere
Lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks un citi

Nacionālā kino centra Latvijas simtgades programma

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

Brāļu kapi un Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Pilnmetrāžas dokumentālā filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma – Brīvības pieminekļa celtniecībai.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Lielajā zālē: 22.12. seanss 16.00

BRĪNUMU RATS
(Wonder Wheel)
ASV, 2017
Drāma
Garums: 101 min.
Režisors: Woody Allen
Scenārija autors: Woody Allen
Aktieri: Kate Winslet, James Belushi, Justin Timberlake, Juno Temple

Ievērojamā amerikāņu režisora Vudija Allena jaunākā filma “Brīnumu rats” ir aizraujošs stāsts par kaislību, vardarbību un nodevību.

Pagājušā gadsimta 50. gadu Amerika, Konīailendas izklaides parks - uz šī košā un ņirbošā fona risinās spraiga attiecību drāma, kurā cieši savijas četru varoņu dzīves. Džinija ir emocionāli nestabila izbijusi aktrise, kas tagad strādā par viesmīli jūras velšu ēstuvē, viņas prastais vīrs Hamptijs ir karuseļu operators, izskatīgais glābējs Mikijs sapņo kļūt par dramaturgu, bet Kerolaina, Hamptija meita, ilgu laiku bija atsvešinājusies no tēva, bet nu spiesta slēpties viņa dzīvoklī no gangsteriem.

Īpašu šarmu filmai piešķir operatora Vitorio Storaro poētiskais filmēšanas rokraksts. Galvenajās lomās: “Oscar” balvas laureāte Keita Vinsleta (“Titāniks”), Džims Beluši (“Rēgu rakstnieks”), Džūno Templa (“Melnā feja Malefisenta”) un Džastins Timberleiks (“Uz visu banku”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 8.decembra!

Lielajā zālē: 22.12. seanss 20.45
27.12. seanss 18.00
28.12. seanss 15.00

ASTOŅAS ZVAIGZNES
Astoņas zvaigznes
Latvija, 2017
Dokumentālā filma
Garums: 100 min.
Scenārija autori: Dainis Īvāns, Askolds Saulītis
Režisors: Askolds Saulītis
Operators: Andrejs Verhoustinskis
Komponists un skaņu režisors: Jānis Brunovskis
Montāžas režisors: Askolds Saulītis
Producents: Bruno Aščuks
Kopproducents: Askolds Saulītis

Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem.

Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Vēsturiski hronoloģisks pētījums, kas aptver laiku no strēlnieku bataljonu organizēšanās un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātajā Latvijas valstī. Mājās.

Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.

Lielajā zālē: 26.12. seanss 15.00

SENIORU SEANSS - BRĪNUMU RATS
(Wonder Wheel)
ASV, 2017
Drāma
Garums: 101 min.
Režisors: Woody Allen
Scenārija autors: Woody Allen
Aktieri: Kate Winslet, James Belushi, Justin Timberlake, Juno Temple

Ievērojamā amerikāņu režisora Vudija Allena jaunākā filma “Brīnumu rats” ir aizraujošs stāsts par kaislību, vardarbību un nodevību.

Pagājušā gadsimta 50. gadu Amerika, Konīailendas izklaides parks - uz šī košā un ņirbošā fona risinās spraiga attiecību drāma, kurā cieši savijas četru varoņu dzīves. Džinija ir emocionāli nestabila izbijusi aktrise, kas tagad strādā par viesmīli jūras velšu ēstuvē, viņas prastais vīrs Hamptijs ir karuseļu operators, izskatīgais glābējs Mikijs sapņo kļūt par dramaturgu, bet Kerolaina, Hamptija meita, ilgu laiku bija atsvešinājusies no tēva, bet nu spiesta slēpties viņa dzīvoklī no gangsteriem.

Īpašu šarmu filmai piešķir operatora Vitorio Storaro poētiskais filmēšanas rokraksts. Galvenajās lomās: “Oscar” balvas laureāte Keita Vinsleta (“Titāniks”), Džims Beluši (“Rēgu rakstnieks”), Džūno Templa (“Melnā feja Malefisenta”) un Džastins Timberleiks (“Uz visu banku”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 12+

Ieeja SENIORIEM - 3.00 EUR!

Lielajā zālē: 26.12. seanss 13.00

NEMĪLESTĪBA
(Nelyubov)
Нелюбовь
Krievija, 2017, 128 min
Režisors: Andrejs Zvjagincevs
Producenti: Aleksandrs Rodņanskis, Sergejs Meļkumovs, Gļebs Fetisovs
Lomās: Marjana Spivaka, Aleksejs Rozins, Marina Vasiļjeva, Andris Keišs, Matvejs Novikovs, Aleksejs Fatejevs, Džans Badmajevs, Jevgēņija Dmitrijeva, Sergejs Dvoiņikovs

Stāsts par ģimeni, kas ir līdzīga daudzām citām. Vīrietis un sieviete, kuri nejauši gadījušies kopā. Nemitīgie laimes un mīlestības meklējumi reiz iesvieda viņus viens otra apskāvienos, bet pēc vairāk nekā 12 laulībā pavadītiem gadiem abi saprot, ka nekas viņus savstarpēji nesaista. Nemīlestība… Tiecoties ātrāk atbrīvoties no mokošās pagātnes, viņi ir pilnībā pārņemti ar jauno dzīvi, kurā neatrodas vieta tikai vienam cilvēkam – nelaimīgajā laulībā dzimušajam dēlam, skumjajam un mazrunīgajam Aļošam. Kādudien Aļoša noslēpumaini pazūd…

“Nemīlestība” neaizmirstami iespaidos cilvēkus, kuri to noskatīsies un izjutīs – iespējams, viengabalaināko un emocionāli jaudīgāko Zvjaginceva veikumu. Autora pieeja ir šķietami neitrāla, tomēr filma skar dvēseli tā, ka ilgi nav iespējams atgūties, jo visas psiholoģiskās un ikdienišķās detaļas izstrādātas ar Hičkoka precizitāti. Zvjagincevs paliek uzticīgs sev un līdz pilnībai noslīpē katru niansi.

Filma, kas tika izrādīta pirmajā Kannu kinofestivāla dienā un uzreiz iekaroja skatītāju sirdis un prātus, kārtējo reizi apliecina, ka režisoram Andrejam Zvjagincevam piemīt unikālas spējas – viņš ir ne vien veiksmīgākais pašreizējā Krievijas autorkino vidē, bet arī prot vistrāpīgāk sist pa vārajām vietām. Vienu no galvenajām lomām šajā kino darbā atveido Latvijas aktieris Andris Keišs.
Noteikti jāpiemin arī talantīgā komanda – operatora Mihaila Kričmana klusinātie kadri-tuvplāni stindzina asinis, mākslinieka-inscenētāja Andreja Ponkratova priekšmetiskā pasaule liedz kaut uz mirkli apšaubīt uz ekrāna notiekošā reālumu, savukārt atklāj un noslēdz filmu komponista Jevgēņija Galperina spēcīgās un lakoniskās muzikālās tēmas, bet viņu radītajā ietvarā aizrauj Marjanas Spivakas, Alekseja Rozina, Andra Keiša, Matveja Novikova, Marinas Vasiļjevas un citu lomu atveidotāju spožā aktiermeistarība.

Andreja Zvjaginceva skatījumā “nemīlestība” ir tas, kas mūs pašlaik ieskauj, vispārējais cilvēka stāvoklis, laikmeta simbols. Droši vien visprecīzāk to pirms teju 50 gadiem raksturojis cits izcils kinorežisors, Andrejs Tarkovskis: “Cilvēki ir apvienojušies nevis ideāla, bet materiālas idejas vārdā. Cilvēce pasteidzās aizsargāt savu ķermeni, bet nepadomāja, kā pasargāt savu dvēseli… un dara visu, lai sevi iznīcinātu. Vispirms jau morāli, bet fiziskā nāve ir tikai tā rezultāts.”

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Lielajā zālē: 27.12. seanss 20.00


AR PUTĀM UZ LŪPĀM
Attiecību trilleris
Latvija, 2017
Garums: 110 min.
Režisors: Jānis Nords
Lomās: Vilis Daudziņš, Ieva Puķe, Raimonds Celms

Ar putām uz lūpām” ir attiecību trilleris. Tas stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā. Viņš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību.

Filma ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukts, kas tapis ar Latvijas Nacionālā kino centra, Eiropas fonda Eurimages, Polijas Filmu institūta un Lietuvas Nacionālā kino centra atbalstu.

Stāsta pamatā ir amerikāņu scenārista Meta Goseta (Matt Gossett) darbs “Origin Of Species”, kas 2013. gadā ieguva “Amazon Studio Awards” par labāko scenāriju. “Psiholoģiskā spriedze un spraigais sižets visu filmas laiku neļāva žūrijai atslābt ne uz mirkli,” tā par apbalvoto darbu izteicās “Amazon Studio” pārstāvis. Scenārija līdzautors ir režisors Jānis Nords, kurš stāstu adaptējis Latvijas apstākļiem.

Filmā svarīga loma ir galvenā varoņa Didža dienesta suņiem Džinai, Bosam un Dargo. Katram sunim – aktierim ir arī dublieri, tāpēc filmēšanas vajadzībām no Ungārijas atceļoja deviņi filmēties apmācīti suņi.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodās.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 16.novembra!

Lielajā zālē: 26.12. seanss 19.45

MAZAJĀ ZĀLĒ

PAR MIESU UN DVĒSELI
(On Body and Soul)
Ungārija, 2017
Garums: 116 min.
Drāma, romantika
Režisors: Ildiko Eņedi
Lomās: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider

Starp komēdiju un melodrāmu balansējošs mīlas stāsts Budapeštas lopkautuvē. Šādā romantikai neparastā vietā divi klusi un nopietni darba kolēģi palēnām atklāj dvēseļu radniecību. Izrādās, ka naktīs viņi redz vienādus sapņus… Un tieši reālistiskajos sapņos abu saikne ir visstiprākā un intīmākā. Nekādas ezotērikas –  filma par bailēm un jūtu apvaldīšanu, kad būtu jāatklājas citam cilvēkam. Nomoda laikā saskarsmē ir ļoti svarīgas robežas, paškontrole un liekulība…

Tikai sapņos iespējams pilnībā no tā atbrīvoties. Tieši sapņi piedāvā vispilnvērtīgako, plašāko un patiesāko dzīves telpu.

Filma ungāru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 15.decembra!

Mazajā zālē: 22.12. seanss 18.15
26.12. seanss 15.30
27.12. seanss 20.30
28.12. seanss 17.45

ZĀĢERI
Dokumentāla filma
Latvija, 2017
Garums: 90 min.
Režisori: Ivars Zviedris un Andris Kalnozols

Ik gadu Latvijā tiek nocirsti ap 10 miljoniem kubikmetru koksnes. Aizvien biežāk mežizstrādē cilvēku aizstāj mehanizēts darbaspēks. Tomēr Latvijas laukos un mazpilsētās zāģera profesija joprojām ir pieprasīta. Daudziem tā ir pēdējā iespēja.

Filma latviešu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 2.decembra!

Mazajā zālē: 22.12. seanss 16.15
26.12. seanss 18.00

SLEPKAVĪBA AUSTRUMU EKSPRESĪ
(Murder On The Orient Express)
ASV, Malta, 2017
Garums: 114 min.
Drāma, detektīvfilma, mistika
Režisors: Kenneth Branagh
Lomās: Kenneth Branagh, Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Derek Jacobi, Leslie Odom Jr., Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley

Ceļojums vienā no krāšņākajiem Eiropas vilcieniem pārvēršas vienā no sarežģītākajām un visaizraujošākajām mīklām kriminālistikas vēsturē. Savā kupejā miris tiek atrasts noslēpumainais amerikāņu miljonārs Rečets un nav šaubu, ka slepkava ir viens no pasažieriem. Kamēr puteņa dēļ vilciens ir apstājies un nošķirts no ārējās pasaules, detektīvam Eriklam Puaro ir jānoskaidro slepkava, pirms tas uzbruks atkal.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 17.novembra!

Mazajā zālē: 28.12. seanss 20.15

MAĢISKAIS KIMONO
Maģiskais kimono
Latvija, 2017
Garums: 95 min.
Komēdija, drāma
Režisors: Māris Martinsons
Lomās: Kaori Momoi, Issey Ogata, Artūrs Skrastiņš, Mārtiņš Sirmais, Alise Polačenko, Andris Keišs

Keiko (Kaori Momoi) pievienojas japāņu delegācijai uz Latviju, lai piedalītos autentisko kimono demonstrēšanā. Priekšnesuma laikā Keiko saskrienas ar nepazīstamu vīrieti (IsseyOgata). Turpmākajās dienās Keiko dodas iepazīt Rīgu, savukārt Vīrietis te parādās, te atkal nozūd. Brīdī, kad abi uzsāk sarunu, Keiko atklāj, ka šis noslēpumainais Vīrietis zina ļoti daudz par viņas pagātni. Pārpratuma dēļ Keiko piekrīt palīdzēt atvērt japāņu restorānu kādam vietējam uzņēmējam (Artūrs Skrastiņš). Valodas nezināšanas un komunicēšanās barjeru dēļ viņa tiek iesaistīta vietējā ēdienu gatavošanas šovā, kur Keiko satiek šefpavāru (Mārtiņš Sirmais), "Prāta vētru" un daudzus citus viesmīlīgus latviešus. Visas šīs nejaušās tikšanās un atgadījumi palīdz Keiko izdzīvot un pārdzīvot savus iekšējos zaudējumus, kā arī saprast, kas ir noslēpumainais Vīrietis. Vizuāli krāšņa, ar labsirdīgu humoru apveltīta filma.

Filma latviešu un japāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 1.decembra!

Mazā zāle: 26.12. seanss 13.30

LAIMĪGAS BEIGAS
(Happy End)
Francija, Austrija, Vācija, 2017
Garums: 107 min.
Drāma
Režisors: Mihaels Haneke
Lomās: Izabella Ipēra, Matjē Kasovics, Žans Luijs Trentiņjans, Nabiha Akari, Dominiks Beneārs, Asams Gansī, Franks Andrjē

Klasiska ģimenes sāga ar ierastiem personāžiem: liela, plaukstoša un turīga dzimta, kas bauda stabilas dzīves labklājību Francijas ziemeļos, daudz cietušajā Padekalē departamentā. Milzīgs nams ar kalpotājiem-marokāņiem, veiksmīgs bizness… Pārņemti ar savu respektablumu, šie ļaudis nemana, ka kļuvuši neārstējami slimi: viņi ir zaudējuši spēju just un būt līdzcietīgiem. Šī galvenā cilvēciskuma orientiera zudums izjauc līdzsvaru un palaiž pašiznīcināšanās procesu.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 1.decembra!

Mazajā zālē: 22.12. seanss 20.30
27.12. seanss 16.00

DUBULTAIS MĪLNIEKS
(L'amant double)
Francija, Beļģija, 2017
Garums: 107 min.
Drāma, romantika, trilleris
Režisors: Fransuā Ozons
Lomās: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

Traki skrejošais laiks franču brīnumbērnu padarījuši par elegantu iesirmu kungu ar nezūdošu kino mirdzumu acīs. Režisors joprojām izvēlas provokatīvus sižetus, skandalozas tēmas, sociālo satīru, koķetēriju ar seksuālo identitāti, geju kultūru un cilvēka identitātes meklējumiem. Viņa varoņi mīl kino un atkārto kino klasikas citātus savās dzīvēs…
Viņa agrīnās radikālās īsfilmas un pirmās pilnmetrāžas filmas ieguva kulta statusu estētu vidū.

Trausla jauna sieviete Kloē iemīlas savā psihoanalītiķī Polā. Kad abi sāk kopdzīvi, Kloē atklāj, ka viņas iemīļotais nav tas, par ko uzdodas. 2017. gada Kannu kinofestivāla konkursa programmā piedāvātais par hameleonu dēvētā franču režisora Fransuā Ozona erotiskais trilleris ieved skatītājus mīlestības, kaislības un zemapziņas slēptajos nostūros, kur filmas varoņi nododas bīstamai dubultspēlei.

Filmas franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 26.12. seanss 20.00
27.12. seanss 18.15
28.12. seanss 15.30

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk