epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Studijas Ego Media filma “Kailā dzīvība” saņem žūrijas speciālbalvu Krievijas dokumentālo filmu festivālā Artdocfest

Latvijas filmu studijā Ego Media producētā dokumentālā filma “Kailā dzīvība” (režisore Darja Hrenova) saņēmusi žūrijas speciālbalvu Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Artdocfest, kas no 1. līdz 9. decembrim norisinājās Maskavā, Sanktpēterburgā un Jekaterinburgā.

Krievijā lielākais un nozīmīgākais dokumentālo filmu festivāls Artdocfest ir politiski neatkarīgs, nesaņem valsts finansējumu un ir viena no retajām platformām Krievijā, kas atļaujas paust varai neērtus viedokļus. Festivāla šāgada devīze bija “Brīvības vietā / Вместо свободы”.

Dokumentālās filmas “Kailā dzīvība” galvenais varonis Pjotrs Pavļenskis ir viens no pavisam nedaudzajiem atlikušajiem Krievijas opozīcijas aktīvistiem, kurš izvēlējies visnotaļ savdabīgu pilsoniskās nepakļaušanās formu – protestēt pret Krievijā pieaugošo totalitārismu un agresiju pret kaimiņvalstīm ar viņaprāt vienīgo ieroci, kas cilvēkam ir atstāts, – savu ķermeni. Kad sistēma uzrīko paraugprāvu un notiesā Pussy Riot dalībnieces, Pavļenskis nostājas Pēterburgas centrā ar aizšūtu muti un izsaka savu atbalstu nežēlībā kritušajām māksliniecēm. Protestējot pret sabiedrībā valdošo apātiju, viņš pienaglo sevi pie Sarkanā laukuma bruģa. Visbeidzot, kad Pavļenskis aizdedzina totalitārās varas galvenās represiju iestādes - Federālā drošības dienesta durvis, varas iestāžu pacietības mērs ir pilns, un viņš tiek arestēts.

Latvijas pusi filmā pārstāv scenārija autore Elvita Ruka, komponists Kārlis Auzāns, montāžas režisors Armands Začs un kopproducents Guntis Trekteris. Latvijā filmas pirmizrāde plānota 2017. gada pavasarī.

Filmu finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs un tā tapusi, sadarbojoties trim filmu studijām – Ego Media (Latvija), Magic Mountain Studio un Ethnofund (Krievija).

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

Ir vērtības no bērnības, ko arī pieaugušo dzīvē būtu vērts atcerēties un paturēt. Būtībā visos cilvēkos jau tas ir dabiski iekšā, bet ir kaut kādi procesi, kādēļ mēs to aizstumjam prom. To pašu spontanitāti vai neparedzamību, vai būšanu pašiem.

/Horeogrāfe Agnese Bordjukova/

Avots: KultūrasVēstis.lv arhīvs

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk