Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Repertuārs kinoteātrī “Splendid Palace” no 18 līdz 24. maijam

Redakcija
Redakcija

LIELAJĀ ZĀLĒ

FILMAS “ČETRI BALTI KREKLI” GODA SEANSS “SPLENDID PALACE”

Pirmo reizi kino vēsturē Kannu kinofestivāla sadaļā “Cannes Classics” iekļauta Baltijas filma – Rolanda Kalniņa spēlfilma “Četri balti krekli” (1967, restaurēta 2017) tiks demonstrēta Kannu kinofestivāla programmā un tūlīt pēc tam arī kinoteātrī “Splendid Palace”! 23. maijā kinoteātra Lielajā zālē paredzēts restaurētās filmas Goda seanss ar radošās grupas piedalīšanos; šajā vakarā notiks arī jaunās grāmatas “Rolanda Kalniņa telpa” atvēršana.

Latvijas kino klasiķis Rolands Kalniņš, kurš maija sākumā nosvinēja 96. jubileju, beidzot piedzīvo arī pasaules mēroga atzinību – viņa spēlfilma Četri balti krekli (1967) iekļauta Kannu kinofestivāla leģendu sadaļā Cannes Classics kopā ar Ingmara Bergmana, Alfreda Hičkoka, Vitorio de Sikas un citu kinovēstures milžu darbiem! Tā ir pirmā Baltijas valstu filma, kas izraudzīta programmā Cannes Classics, Latvijas kinoklasikas pērles autori ir režisors Rolands Kalniņš, operators Miks Zvirbulis, mākslinieks Uldis Pauzers, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, montāžas režisore Zigrīda Geistarte, otrais režisors Varis Brasla, komponists Imants Kalniņš, dziesmu tekstu autors Māris Čaklais. Lomās – Līga Liepiņa, Uldis Pūcītis, Dina Kuple, Pauls Butkēvičs, Arnolds Liniņš un citi.

Latvijas kino vēsturē filmas Četri balti krekli liktenis ir dramatisks. Par filmas ironisko uzdrošināšanos kritizēt pastāvošās varas birokrātiju un cenzūru, kas aizliedz jaunā komponista Cēzara Kalniņa dziesmas, filma uz 20 gadiem tika “nolikta plauktā” un noklusēta, izslēgta no Latvijas kino procesiem. Uz ekrāniem tā tika formāli izrādīta tikai dažos seansos, faktiski sešdesmito gadu skatītājiem to nebija iespējas redzēt. Filma neeksistēja kino vēsturē līdz 80. gadu politiskajam atkusnim, kad tā tika izrādīta tolaik tikko dzimušajā kinofestivālā Arsenāls, tādējādi atgriežoties Latvijas filmu apritē.

“Filma ir kinovalodā novatoriska, īpaši 60. gadu Eiropas kino kontekstā – gan dokumentalitātes un aktierspēles savienojumā, gan tajā, kā mūzika tiek savienota ar filmas kopējo vēstījumu par jaunu mūziķi, kurš ir iemīlējies savā meitenē un savā mūzikā,” saka kinokritiķe Daira Āboliņa. “Aktrise Līga Liepiņa ar Bellas tēlu latviešu kinomākslā ienesa pilnīgi citu spēles stilu. Arī vizuāli aktrises skaistums ir ārpus tā laika klasisko kinodīvu standartiem – viņa šķiet piezemētāka, reālistiska, mazliet atskabargaina un vienlaikus maiga. Savukārt Uldis Pūcītis bija kā radīts mūziķa, jaunā komponista lomai. Viņam ļoti piestāvēja bravūra, spīts, šķietama paviršība kustībās un attiecībās ar mīļoto meiteni.

Pūcītis izdzīvo iekšēju dramatismu un konfliktu arī sevī. Tieši tāpēc šo mīlētāju pāri pilnīgi droši varētu pārcelt uz kādu no 60. gadu Fransuā Trifo filmām – tas pats jūtu trauslums un tiešums, saglabājot nepateikto un nepasakāmo,” apgalvo Daira Āboliņa.

Četri balti krekli ir pirmā filma latviešu kino vēsturē, kurai dziesmas rakstījis tolaik pavisam jaunais komponists Imants Kalniņš. Mūsdienās jau leģendārās dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Cik mēs viens par otru zinām…”, “Es esmu bagāts, man pieder viss…”, “Dzeguzes balss” izlauzās pie publikas un skanēja koncertos, kamēr aizliegtā filma stāvēja plauktā. Tās kļuva mīlētas tautā, neskatoties uz filmas aizliegumu.

Filma Četri balti krekli restaurēta 2017. gadā Latvijas filmu studijā Lokomotīve ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 23. maija seanss kinoteātrī Splendid Palace ir reta iespēja šo Latvijas Kultūras kanonā iekļauto darbu noskatīties uz lielā ekrāna atjaunotā kvalitātē.

Pirms Goda seansa notiks jaunās grāmatas atvēršanas svētki – biedrības Ekrāns un apgāda Neputns sadarbības rezultātā tapis apjomīgs (400 lpp.) un bagātīgi ilustrēts pētījums Rolanda Kalniņa telpa, kas aptver dažādas režisora radošā mūža šķautnes. Grāmatu radījis autoru kolektīvs – Dita Rietuma, Daira Āboliņa, Aija Rozenšteine, Toms Zariņš, Zane Balčus, Jūlija Dibovska un Ieva Pitruka, grāmatas sastādītāja un tekstu redaktore Kristīne Matīsa, māksliniece Inta Sarkane, projekta vadītāja un bagātīgā ilustratīvā materiāla redaktore – Agnese Zeltiņa.

Goda seanss un grāmatas atklāšanas svētki 23. maijā kinoteātrī Splendid Palace – pulksten 18:30 grāmatas Rolanda Kalniņa telpa atvēršana (ieeja bez maksas), pulksten 19:30 – filmas Četri balti krekli Goda seanss (biļetes pieejamas Splendid Palace vai kinoteātra kasē).

Svinīgo vakaru atbalsta Nacionālais Kino centrs, pašvaldības uzņēmums Rīgas Nami, mūzikas klubs Četri balti krekli.

BALTU CILTIS

Baltic Tribes / The Last Pagans of Europe
Latvija, Polija, 2018
Vēsturiska piedzīvojumu filma
Garums: 100 min.
Režisori: Raitis Ābele, Lauris Ābele
Producenti: Dace Siatkovska, Kristele Pudāne, Thom Palmen
Mūzikas autors: Kaspars Bārbals

13. gadsimts. Dāņu spiegs Larss nonāk seno baltu cilšu zemēs, kur piedalās reliģiskos rituālos, nežēlīgos sirojumos, noreibst vasaras saulgriežos, nonāk kuršu verdzībā un cīnās ar krustnešiem Saules kaujā... Cik daudz mēs zinām par to, kādas asinis plūst mūsu dzīslās? Kas īsti bija, kam ticēja un kā dzīvoja mūsu senči - pēdējie Eiropas pagāni? Brāļu Ābeļu vēsturiskā piedzīvojumu filma ”Baltu ciltis” apgāž mītus par baltiem kā zemnieku tautu, vedot skatītāju iepriekš neredzētā pagātnes ceļojumā!

Filmas pirmizrāde Kinoteātrī “Splendid Palace” 16.maijā!

Lielajā zālē: 21.05. seanss 20.00
24.05. seanss 12.00 – Skolu seanss
24.05. seanss 18.30 – Īpašais seanss ar radošo grupu!

Mazajā zālē: 18.05. seanss 20.00 – Studentu seanss!
19.05. seanss 20.00
20.05. seanss 18.30 – Studentu seanss!
23.05. seanss 18.00

DUBULTĀ DZĪVE, SEKSS UN PSRS

Dokumentālā filma
Latvijas – Francijas – Ukrainas kopražojums, 2018
Garums: 61 min.
Scenārija autore un režisore: Ināra Kolmane
Operatori: Uldis Jancis, Oļeg Ļubimov, Vladimir Brijakov, Aleksandr Jevdokimov, Aleksandrs Grebņevs
Animācijas operators: Misko Lubarsky
Komponists: Aleksejs Aigi
Smilšu animācijas māksliniece: Olga Lisickaja
Montāžas režisore: Katya Chelli
Skaņu režisors: Olivier Lafuma
Producents: Jānis Juhņēvičs
Kopproducenti: Estelle Robin You, Vladimir Donn, Oleksii Moskalenko, Valerijs Simončuk

Ironiski, traģikas un humora pilni stāsti par Homo Sovieticus jeb Padomju cilvēku, kura dzīvē nebija vietas seksam, tikai mīlestībai pret plašo Padomju Savienību.

Kas notiek starp cilvēkiem totalitārā režīmā, kad attieksme pret seksu mainās no pilnīgas visatļautības līdz absolūtam noliegumam. Caur ironiju, humora un traģikas pilniem stāstiem filma „Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” pretnostata cilvēku reālo dzīvi un to viltus realitāti, kuru Komunistiskā partija un tās vadoņi centās uzspiest darbaļaužu masām, parādot varas aprindās valdošo dubultmorāli, kur elitei ir atļauts viss, savukārt ierindas pilsoņi tiek pārliecināti, ka nodarboties ar seksu ir neķītri un pat iedomāties par to ir apkaunojums.
Unikālas padomju perioda dubultās dzīves liecības, slepenas dienasgrāmatas un reāli cilvēku stāsti par savu dzīvi valstī, kurā oficiāli nerunāja par seksu.

Pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 10.maijā plkst. 19.00!

Lielajā zālē: 20.05. seanss 16.00

Mazajā zālē: 18.05. seanss 17.00
21.05. seanss 20.15
24.05. seanss 17.30

MĒRIJAS CEĻOJUMS

Dokumentāla spēlfilma
Latvija, 2018
Garums: 80 min.
Scenārija autore, režisore: Kristīne Želve
Producente: Elvita Ruka
Operators: Andrejs Rudzāts
Māksliniece: Ieva Stūre
Komponists: Juris Vaivods
Montāžas režisore: Gunta Ikere
Lomās: Daiga Kažociņa, Marīna Janaus

Studija: Vivat!

Nacionālā kino centra Latvijas simtgades programma

Bez viņas Latvijas muzeji būtu tukši – Daiga Kažociņa dokumentālajā spēlfilmā ‘’Mērijas ceļojums’’ atveido Mēriju Grīnbergu (1909 – 1975), pateicoties kurai, nacistu 1944.gadā izvestās Latvijas mākslas vērtības atgriezās dzimtenē.

Kristīnes Želves filma balstīta uz Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas portretē savas dzimtas likteni no 20.gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem – no augstākās sabiedrības līdz proletāriskam trūkumam. Cauri dramatiskajai iekārtu maiņai abas Mērijas iznesa uzticību dzimtenei, mākslai un pienākumam, ko diktē sirdsapziņa un audzināšana. Daiga Kažociņa un Marina Janaus izstāsta stāstu par neafišētu varoņdarbu, par piepildītu dzīvi ārēji necilā liktenī.

Filma filmēta Latvijā un Čehijā, tajā sapludinātas dokumentālās un inscenētās epizodes, bagātīgi izmantoti mūsu un ārvalstu arhīvu materiāli. Pirmizrāde 2018.gada 2.maijā, izplatīšana visā Latvijā no 3.maija. Īpašie seansi muzejos, dzelzceļa stacijās un baznīcās.

Pērkot ieejas biļeti Nacionālajā mākslas muzejā un saņemot īpašo kuponu, atlaide pilnas cenas biļetei - 1Euro.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 2018.gada 2.maijā!

Lielajā zālē: 20.05. seanss 17.30
21.05. seanss 18.00

Mazajā zālē: 24.05. seanss 19.00 – Mērijas dzimšanas dienas seanss!

PARADĪZE 89
Latvija, 2017
Garums: 89 min.
Bērnu un ģimenes piedzīvojumu filma
Režisore un scenārija autore: Madara Dišlere

Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām.

Maija, idealizējot savu reti klātesošo mammu Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, – viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni.

Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”.

Filma latviešu valodā ar subtitiriem krievu valodā.

Lielajā zālē: 20.05. seanss 14.00

TEVIS TE NEBIJA

(You Were Never Really Here)
Lielbritānija, ASV, Francija, 2017
Garums: 90 min.
Trilleris, drāma
Režisore: Linna Remzija
Scenārija autori: Linna Remzija, Džonatans Eimss
Lomās: Hoakins Fīnikss, Jekaterina Samsonova, Alesandro Nivola, Alekss Manets, Džons Doumens, Džūdita Robertsa

Liktenis nav saudzējis Džo. Viņš ne no viena nebīstas, tikai atmiņu uzplaiksnījumi reizumis liek nodrebēt. Varonis vientuļnieks bez žēlastības, nerēķinoties ne ar ko, glābj vājos un neaizsargātos. Ievērojamam politiķim pazudusi vienīgā meita, un viņš noalgo bijušo FIB aģentu. Džo ir Ninas vienīgā cerība. Paši rafinētākie ļaundari nedrīkst stāties viņam ceļā, meitene ir jādabū laukā no īstas elles.
Linnas Remzijas jaunā filma par niknu atriebību Ņujorkas pagrīdē Kannu kinofestivālā saņēmusi balvu par labāko scenāriju, Hoakins Fīnikss atzīts par labāko aktieri. Skaņu celiņu veidojis talantīgais komponists Džonijs Grīnvuds no Radiohead.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 27.aprīļa!

Lielajā zālē: 20.05. seanss 19.15

RĪGA (DUBLIS 1)

(Riga (Take One))
Latvija, Francija, 2017
Garums: 140 min.
Asa sižeta melodrāma
Režisore: Siegfried
Scenārija autori: Siegfried
Lomās: ELITA KĻAVIŅA, IVETA POLE, PAULĪNA DRUKA, ELĪNA VASKA, ANTONS UGRJUMOVS, GUSTAVS KRIEVKALNS

Filma ir kaleidoskopisks stāsts par četrām sievietēm. Elita - kaislīga aktrise, Elīna, viņas meita, studē mākslu, Iveta ir gide, bet Paulīna - baletdejotāja, viņas visas ir iemīlējušās un filmas gaitā piedzīvo emocionālus satricinājumus. Vīriešu trūkums Rīgā dara šīs sievietes teju vai trakas. Filmas varoņu pārdzīvojumu mokas un skaistums parādīts daudz tuvāk un intīmāk, nekā jebkurā no iepriekšējām režisora filmām.

Zigfrīds savu pieeju raksturo šādi: "Es strādāju ar katru tēlu atsevišķi, neatkarīgi no citiem, gluži kā ar vārdiem dzejolī."

Zigfrīds, dzimis Francijā 1973. gadā, apguvis čellu, perkusijas un klavieres. Viņa pirmā pilnmetrtāžas filma - Louise (Take 2) (1998) tika demonstrēta Kannu “Un Certain Regard” programmā, un Sansa (2004) tika skatīta kā daļa no "Ceturtās nakts reitings" Kannās. Zigfrīds un viņa filma divās daļās Kinogamma (2008) bija Stambulas festivāla viesi 2009. gadā. Rīga (Dublis 1) pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada Tallinas “Black nights” svētku programmā "Rebels with cause".

Pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 14.maijā plkst. 19.00!

Lielajā zālē: 22.05. seanss 19.30
24.05. seanss 20.30

LĪDERE

Šī gada 18. maijā Latvijā notiks vērienīgs izaugsmes un iedvesmas forums LĪDERE, kas veltīts ikvienai aktīvai, atvērtai, uz izaugsmi un attīstību vērstai sievietei.

Forumā vienkopus varēs uzklausīt interesantus un aizraujošus pieredzes stāstus, profesionālu treneru padomus, lai attīstītu savas prasmes un kompetences, lai smeltos zināšanas un atjaunotu enerģiju, lai ietu tālāk un iedvesmotu citus. Ar savu pieredzi dalīsies izcilas personības – Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas prezidente (1999-2007), Aiva Vīksna, biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja, Dana Reizniece-Ozola, LR Finanšu ministre, Dana Bjorka, Rīgas Krievu teātra direktore un vēl 14 spilgtas sievietes – uzņēmējas, politiķes, mākslinieces, zinātnieces.

Foruma programma un pieteikšanās: Izaugsmes un iedvesmas forums LĪDERE

Lielajā zālē: 18.05. no plkst. 09:00 – 20:00

MAZAJĀ ZĀLĒ

BILLE
Latvija, 2018
Spēlfilma
Režisore: Ināra Kolmane
Garums: 100 min.
Scenārija autors: Evita Sniedze, Arvis Kolmanis
Operators: Jurģis Kmins
Mākslinieks: Ieva Romanova
Producents: Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone
Lomās: Rūta Kronberga , Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Gundars Āboliņš, Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa

Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem.

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki par Billi rūpējas, bet nepārstāj atgādināt, ka Bille ir neaptēsts bērns un nekas prātīgs no viņas neizaugs…

Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis - pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. Billes personības ceļš pretī izaugsmei vijas cauri sarežģītam Latvijas vēstures posmam.

Reālajai Billei - rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties. Viņas radošais darbs novērtēts ar daudziem apbalvojumiem, tostarp Trīszvaigžņu ordeni un nomināciju Nobela prēmijai literatūrā.

Filma latviešu valodā.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 20.aprīlī!

Mazajā zālē: 19.05. seanss 13.30
20.05. seanss 14.30
21.05. seanss 18.15

IELENKUMĀ

(Insyriated)
Beļģija, 2017
Garums: 85 min.
Drāma
Režisors: Filips van Leuvs
Lomās: Hiama Abāsa, Diamāna Būabūda, Žiljeta Navisa, Muhsins Abāss, Mustafa Alkars

Pilsoņu kara dēļ sīriešu ģimene dienu un nakti ir ieslodzīta Damaskas dzīvoklī, pilsētā ir pārāk bīstami. Tas nav cietums, tā ir kādas ģimenes dzīve kara laikā. Parasta ģimene dara, ko spēj, lai turpinātos tās ikdiena. Dzīvoklis savā ziņā kļuvis par miera ostu, bet agri vai vēlu Umjazānai būs jāpieņem realitāte.

2017. gada Beļģijas labākā filma saņēmusi arī Berlīnes kinofestivāla publikas balvu.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma arābu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Filma atsevišķos seansos Kinoteātrī “Splendid Palace” no 11.maija!

Mazajā zālē: 19.05. seanss 18.00

GRIBĒTOS BŪT APLIM

Latvija, 2018
Garums: 73 min.
Dokumentālā filma
Režisors: Roberts Rubīns,
Scenārija autore: Krista Vāvere,
Producente: Antra Cilinska

Dokumentāla filma par Alekseju Avečkinu - savas paaudzes izcilāko dejotāju, kurš atvēra jaunu lapaspusi Latvijas baleta vēsturē.

Dokumentālā filma būs stāsts par talantīgu un radošu cilvēku, viņa meklējumiem, dzinējspēku un iedvesmas avotiem.
Par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves. Filmas gaitā, sekojot līdzi nozīmīgiem dzīves punktiem, skatītājam atklājas pēdējo 20 gadu izcilākā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solista Alekseja Avečkina radošā personība, tās uzplaukums un briedums.
Ceļš no Brestas Baltkrievijā, tālāk uz Minsku un vēlāk uz Rīgu, kur viņa mākslinieka būtība uzplaukst pilnā spožumā. Filmā piedalīsies Arturs Maskats, Kšistofs Pastors, Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Aivars Leimanis, Andrejs Žagars, ģimenes locekļi, u.c.

Filma latviešu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 5.maija!

Mazajā zālē: 20.05. seanss 13.00

BRĪNIŠĶĪGIE LŪZERI. CITA PASAULE

(Wonderful Losers: A Different World)
Lietuva, Latvija, Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija 2017
Garums: 71 min.
Dokumentālā filma
Režisors: Arūnas Mateļis

Plūkusi laurus vairākos A klases kinofestivālos pasaulē un kļuvusi par vienu no skatītākajām dokumentālajām filmām Lietuvā, lietuviešu režisora Arūna Mateļa (Arūnas Matelis) dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule / Wonderful Losers: A Different World”, kura tapusi sadarbībā ar Latvijas studiju “VFS Films”, 27. aprīlī piedzīvos Latvijas pirmizrādi kinoteātrī “Splendid Palace” un pēc tam tiks izrādīta visā Latvijā.

Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” atklāj neredzamo pusi riteņbraukšanas sacensībās Giro d’Italia – vienā no trim pasaulē lielākajām un grūtākajām velosportistu cīņas arēnām. Neskatoties uz velosporta popularitāti, tikai nedaudzi zina par sacensību sarežģīto, hierarhisko struktūru, kas paģēr beznosacījuma pakļaušanos un pašuzupurēšanos. Filmas centrā ir tā sauktie gregari – profesionālās riteņbraukšanas “mūki”, kuri vienmēr brauc aizmugurē, piegādā biedriem ūdeni un jau startējot ir nolemti zaudēt.

“Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” bija sarežģīts un riskants dokumentālā kino projekts, jo šī ir pirmā reize pēdējo 40 gadu laikā, kad kādam kino režisoram ar savu filmēšanas grupu tikusi dota atļauja filmēt “Giro d’Italia” sacensību iekšienē. Arī tāpēc pastiprinātu interesi par filmu izrādījuši Itālijas mediji.

Arūns Matelis ir pasaulē pazīstams dokumentālā kino režisors, kurš 2007. gadā saņēma ASV Kinorežisoru ģildes balvu par filmu “Pirms atgriešanās uz Zemes” (Before Flying Back to Earth).

Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” ir līdz šim viena no lielākajām Eiropas dokumentālā kino kopprodukcijām, kuras tapšanā līdz ar Lietuvu un Latviju piedalījusies arī Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija. Filmas ražošanu ir atbalstījis Eiropas fonds “Creative Europe” un Nacionālais Kino centrs, kā arī visu pārējo dalībvalstu kino fondi.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 27.aprīlī 19.00!

Mazajā zālē: 18.05. seanss 18.30

TURPINĀJUMS

Latvija, 2018
Garums: 95 min.
Dokumentālā filma, ģimenes filma
Režisors: Ivars Seleckis

Pieci Latvijas bērni no dažādiem Latvijas novadiem sāk iet pirmajā klasē. Kārlim ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos, Gļeba vecvecāki Latvijā iebraukuši tikai padomju gados, Zanes ģimene ir pirmās paaudzes pilsētnieki, Anastasijas ģimene no pilsētas pārcēlusies uz laukiem, bet Anetes mamma dzīvo Anglijā. Viena gada vērojums par to, kas notiek bērna prātā.

Filma "Turpinājums" ir pirmā daļa no ieplānota ilgtermiņa kino vērojuma par pieciem Latvijā dzimušiem bērniem. Filmu cikla mērķis ir atgriezties pie pirmās filmas varoņiem ik pēc septiņiem gadiem un dokumentēt viņu dzīves gājumu līdzi laikam.

Filma latviešu un krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filma bez vecuma ierobežojuma!

Pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 2018.gada 22.martā

Mazajā zālē: 20.05. seanss 16.30

MŪRIS

(D is for Division)
Latvija, Čehija 2018
Garums: 87 min.
Dokumentālā filma
Režisors: Dāvis Sīmanis

Dāvja Sīmaņa jaunākā dokumentālā filma Mūris tapusi laika posmā no 2015. līdz 2017. gadam un ir režisora subjektīvi emocionāls un vizuāli tēlains skatījums uz Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu, kas reizē ir arī visas Eiropas robeža ar Krieviju. Šajā teritorijā sadzīvo vairākas pasaules un vēsturiskie laiki, cilvēki, kas neatrodas ne īsti vienā, ne otrā pusē. Autoram personiska ceļojuma laikā iepazīstot šo vietu iedzīvotājus un piespiedu viesus, līdzās ģeogrāfiskajam dalījumam tiek skarbi iezīmēta arī kultūru robežšķirtne un atklāts politisks konflikts.

Paralēli ainām no pierobežas ikdienas dzīves, ideoloģiskām situācijām un vēstures reminiscencēm filmā izvirzās divi galvenie varoņi – Ansis Ataols Bērziņš, politiskais trimdinieks un taisnības cīnītājs no Latvijas, kurš ilgu laiku bijis spiests pavadīt robežas Krievijas pusē un tagad atrodas ieslodzījumā Latvijā, un nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo, kurš Latvijā izsludināts meklēšanā un devies uz Austrumukrainu, lai pievienotos Krievijas atbalstītajiem separātistu kaujiniekiem.

Filma krievu, latviešu, baltkrievu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī “Splendid Palace” 24.aprīlī 19.00!

Mazajā zālē: 19.05. seanss 15.30

SUŅU SALA

(Isle of Dogs)
ASV, Vācija, 2018
Garums: 101 min.
Piedzīvojumu filma, komēdija, animācija, drāma
Režisors: Wes Anderson
Lomās: Bryan Cranston, Bill Murray, Edward Norton, Jeff Goldblum, Scarlett Johansson, Greta Gerwig, Frances McDormand, Harvey Keitel

Režisora Vesa Andersona ("Viesnīca Diženā Budapešta", "Lieliskais Lapsas kungs") jaunā leļļu animācijas filma stāsta par 12 gadus veco Atari Kobajaši. Kad pēc korumpētā mēra pavēles visi Megasaki pilsētas suņi tiek nosūtīti dzīvot uz vientuļas salas, Atari vienatnē dodas glābt savu uzticamo suni Spotu. Kopā ar pārējiem suņiem viņš uzsāk krusta gājienu pret korumpēto mēru, kas pāraug piedzīvojumā, kurš mainīs ne tikai pilsētas, bet arī paša Atari dzīvi...

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Filma atsevišķos seansos Kinoteātrī “Splendid Palace” no 11.maija!

Mazajā zālē: 23.05. seanss 20.15