Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Tautas frontes muzejs aicina uz dokumentālās filmas “Vēsture aiz kadra. Kino” seansu

Redakcija
Redakcija

Tautas frontes muzejs aicina uz dokumentālās filmas “Vēsture aiz kadra. Kino” seansu
Uzbrukumā Iekšlietu ministrijai 20. janvārī nogalināto upuru bēres pie Brīvības pieminekļa. Rīga, 1991. gada 25. janvāris. Fotogrāfs Uldis Pāže.

19. aprīlī plkst. 17.00 LNVM Tautas frontes muzejs (Vecpilsētas ielā 13/15, Rīgā) sadarbībā ar filmu studiju “Ģilde” aicina noskatīties režisora Romualda Pipara dokumentālo filmu “Vēsture aiz kadra. Kino”. Tajā vēstīts par kino dokumentālistiem, kuri filmēja Trešās Atmodas notikumus. Filmā stāstīts, kā tapa mūsdienās jau par vēsturiskiem uzskatītie kadri, un skatāmas gan labi zināmas, gan nepublicētas laikmeta norišu fiksācijas. Dramatiski brīži mijas ar komiskiem, pacilātība ar bailēm, ikdienas dzīve ar misijas apziņu.

Režisora Romualda Pipara filmas “Vēsture aiz kadra. Kino” kino materiāli ir kļuvuši par neatņemamu Latvijas audiovizuālās vēstures daļu – tajos iemūžināta Latvijas Tautas frontes dibināšanas manifestācija Mežaparkā, Augstākās Padomes balsojums 1990. gada 4. maijā, sarkanbaltsarkanā karoga uzvilkšana Rīgas pils Sv. Gara tornī, janvāra barikādes, augusta pučs un citi notikumi. Filmā iekļauti agrāk publiski neizrādīti un 30 gadus pēc uzņemšanas digitalizēti 35 mm kinolentes fragmenti, kas papildināti ar to autoru – režisoru, operatoru, redaktoru, montāžas un skaņas režisoru atmiņām.

Piecus gadus ilgajā filmas tapšanas procesā tika izpētīts un digitalizēts vairāk nekā 40 stundu garš kinomateriāls, kas uzņemts laikā no 1986. līdz 1991. gadam, kā arī ierakstītas vairāk nekā 20 intervijas ar šo kinohroniku veidotājiem, no kuriem daļa joprojām aktīvi kino strādā dokumentālā kino jomā. “Aiz katra leģendāra kino kadra stāv cilvēki, kas to uzfilmēja.” saka režisors Romualds Pipars, filmu veltot bijušajiem kolēģiem, kuru darbs ļauj mums šodien skatīt Trešās atmodas notikumus pašiem savām acīm.

Pēc seansa – tikšanās ar Romualdu Piparu.
Rīko LNVM Tautas frontes muzeja nodaļa. Ieeja – brīva.