epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Kinolektoriju “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XII. Urbānās kino leģendas” atklās provokatīvā Fatiha Akina “Debesu mala”

Drukāt

Kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt”, kas norisināsies jau 12. reizi, ir kļuvis par svarīgāko regulāri notiekošo kinolektoriju Rīgā, un to apliecina arī tas, ka lektorijs šogad atzīmēs jau 10 gadu jubileju. Šī gada tēma – urbānās kino leģendas, un lektorija ietvaros sešos seansos tiks apskatīti vairāki piemēri, kā tiek reprezentētas attiecības starp kino un pilsētu. Programmā iekļautās filmas risina attiecības ar cilvēku un pilsētu atšķirīgā veidā. Vairākas no programmā iekļautajām filmām runā par Otrā Pasaules kara atstātajām sekām pilsētā, dažas no šīm filmām attēlo konkrētas, īstas pilsētas, savukārt daļa pievēršas abstraktām vidēm bez konkrētas ģeogrāfiskas piesaistes.

Kinolektoriju “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XII. Urbānās kino leģendas” atklās provokatīvā Fatiha Akina “Debesu mala”

Kinolektorijs, ko rīko LKA Rīgas Kino muzejs un kinoteātris “Splendid Palace”, finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds, tiks atklāts ar provokatīvā turku izcelsmes vācu režisora Fatiha Akina filmu “Debesu mala” (“Auf der anderen Seite”, 2007, Vācija/Turcija). Filmas izrādīšanu Latvijā atbalsta Gētes institūts, filma tiks rādīta 35 mm formātā.

Pirms filmas būs Ivara Austera, Latvijas Universitātes psiholoģijas profesora, lekcija, kas palīdzēs iedziļināties filmas dažādajos līmeņos, ko tomēr vieno cilvēcība. Kaut arī filmā dažādu līmeņu konflikti – starp tautībām, starp valstīm, starp valsts autoritātēm un tās iedzīvotājiem, šī filma galvenokārt ir stāsts par daudzpusīgi veidotiem cilvēku tēliem.

Kinolektorijs ilgs līdz pat 22. martam, un programmu 25.01. turpinās Alēna Renē 1959. gada filma “Hirosima, mana mīla” (“Hiroshima, mon amour”), lektors – sociālantropologs, pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš. Tai sekos Friča Langa “M” (1931) ar kino kritiķes Ditas Rietumas lekciju 8.02., Roberto Rosellīni “Vācija, nulles gads” (“Germania anno zero”, 1947) 22.02., lektors – kino teorētiķis Viktors Freibergs. Lektoriju noslēdzošās filmas: 8.03. Dzigas Vertova “Cilvēks ar kinokameru” (“Chelovek s kinoapparatom”, 1929) un kino teorētiķa, režisora Dāvja Sīmaņa lekcija, kā arī Andžeja Vajdas 1958. gada filma “Pelni un dimants” (“Popiół i diament”), kuras sākumā – kino kritiķes Dairas Āboliņas lekcija. Seansu sākums – plkst. 19:00.

Biļetes uz kinolektorija seansiem ir pieejamas iepriekšpārdošanā kinoteātra “Splendid Palace” (Elizabetes 61) kasēs, kā arī joprojām iespējams iegādāties abonementus par īpaši draudzīgām cenām. Vairāk informācijas kinoteātra mājaslapā Splendid Palace, pilna programma atrodama gan kinoteātra lapā, gan Mājaslapa » www.kinomuzejs.lv

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk