Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Sākas kinoteātra “Kino Bize” jubilejas nedēļa ar Stenliju Kubriku

Drukāt

Šovakar ar pirmo Stenlija Kubrika retrospekcijas vakaru sākas Rīgas jaunākā kinoteātra “Kino Bize” jubilejas nedēļa, kas norisināsies no 6. līdz 11. decembrim. Jubilejas nedēļas atklāšanas vakarā notiks arī pāreja uz kinoteātra jauno vizuālo identitāti.

Sākas kinoteātra “Kino Bize” jubilejas nedēļa ar Stenliju Kubriku

Ievērojamais amerikāņu režisors Stenlijs Kubriks savas filmas veidojis ļoti atšķirīgos žanros, un katra no tām ir smalki nostrādāts, monumentāls darbs ar savu vizuālo stilu. Kubriks darbojies ar lielu māksliniecisko vērienu, kontrolējot katru filmēšanas procesa daļu un nežēlojot laiku teju bezgalīgiem mēģinājumiem sasniegt perfekti iztēloto rezultātu. Ne velti viņa darbi kļuvuši par kino klasiku, kas nenoveco, - un to skatītāji atkal varēs novērtēt uz kino ekrāna “Kino Bize” jubilejas nedēļā.

6. decembrī plkst. 17.30 Kubrika retrospekciju atklās kino zinātnieka Viktora Freiberga ievadlekcija, pēc kuras sekos divi filmu seansi. Kā pirmā retrospekcijas ietvaros tiks izrādīta Stenlija Kubrika leģendārā 1971. gada filma “Mehāniskais apelsīns” (Clockwork Orange), kas veidota pēc britu rakstnieka Entonija Bērdžesa romāna motīviem un kurai šogad aprit 45 gadi. Vakars turpināsies ar Kubrika pēdējo filmu, erotisko drāmu ar Tomu Krūzu un Nikolu Kidmenu - “Acis plaši aizvērtas” (1999). Tā ir balstīta Artura Šniclera 1926. gada romānā "Sapņu novele" (Traumnovelle) un vēsta par kādu laulātu pāri un šaubām, nedrošību un iekāri viņu attiecībās.

Pasākums notiek sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Līdz ar četru gadu jubilejas svinībām pusnaktī uz trešdienu notiks arī pareja uz kinoteātra jauno vizuālo identitāti, ko izstrādājusi māksliniece Katrīna Sauškina – kinoteātrim ir izveidots jauns logotips, mājaslapas izskats, kā arī svinīgi tiks atklāta jaunā izkārtne Elizabetes ielā.

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk