Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Repertuārs kinoteātrī “Splendid Palace” no 9. līdz 15. martam

Redakcija
Redakcija

LIELAJĀ ZĀLĒ

FILMAS, KURAS MĒS MĪLAM - MŪZIKAS SKAŅAS

Leģendārā mūzikla Mūzikas skaņas restaurētās versijas seanss kinoteātrī Splendid Palace

Šā gada 15. martā plkst. 18.00 kinoteātris Splendid Palace sadarbībā ar Nodibinājumu Kinoskola piedāvā pasaulslavenās filmas Mūzikas skaņas (The Sound of Music) seansu. Filmas skate uzsāk jaunu pasākumu ciklu, kura nosaukums ir Filmas, kuras mīlam.

“Katram no mums ir filmas, kas radījušas īpašas atmiņas un atstājušas pēdas emocionālajā atmiņā. Par šādām filmām neuzdodam jautājumu, vai tās ir bijušas šedevri vai varbūt popularitātes iemesls ir kāds īpašs fenomens. Tās vienkārši ir filmas, kuras mīlam un esam gatavi skatīties vēl un vēl,” akcentē kino teorētiķe Dita Rietuma.

Filma Mūzikas skaņas (1965), ko veidojis režisors Roberts Vaizs, ir kļuvusi īpaša vairāku paaudžu pieredzē. Tā kļuva par vienu no populārākajām Holivudas filmām XX gs. 60. gados, arī par vienu no visu laiku populārākajiem kino mūzikliem. Mūzikas skaņas tiek uzskatīta par trešo komerciāli veiksmīgāko filmu pasaules kino vēsturē (pēc Vējiem līdzi (Gone with the Wind, 1939) un Zvaigžņu kariem (Star Wars, 1977)*.

Filmas pamatā ir 1959. gadā radītais skatuves mūzikls, kura autors ir Ričards Rodžers un Oskars Hammeršteins. Mūzikas skaņas ir arī tā retā filma, kas var lepoties ne tikai ar daudzu paaudžu skatītāju mīlestību un lielisku kasi, bet arī augstākajām profesionālajām balvām – Mūzikas skaņas ir saņēmušas piecas Amerikas kinoakadēmijas balvas Oskars. To skaitā arī Oskaru kā labākajai filmai.

Filmas sižets. Filmas galvenā varone Marija ir jauna, vitāla meitene, kura gatavojas kļūt par mūķeni kādā Zalcburgas klosterī. Tomēr viņai nenākas viegli pakļauties klostera dzīves prasībām. Marija tiek nosūtīta strādāt atraitņa un septiņu bērnu tēva kapteiņa Georga fon Trapa ģimenē, kurš mēģina audzināt bērnus ar skarbām armijas metodēm. Marijas ierašanās ģimenē aizsāk jaunu ēru gan fon Trapa, gan viņa bērnu, gan pašas Marijas dzīvē. Sižeta pamatā – Marijas fon Trapas memuāri.

Marijas lomā ir britu aktrise un dziedātāja Džūlija Endrjūsa, kura savas karjeras virsotnes sasniedza tieši mūzikla žanrā. Georga fon Trapa lomā ir izcilais Kanādas aktieris Kristofers Plammers, kurš šogad 88 gadu vecumā pretendēja uz Oskaru kā labākais otrā plāna aktieris par lomu filmā Visa pasaules nauda (All the Money in the World, 2017).

Īpaša vieta filmai Mūzikas skaņas ir arī Latvijas vidējās un vecākās paaudzes skatītāju pieredzē. Mūzikas skaņas bija viena no tām retajām Holivudas filmām, kas tika izrādīta tolaik Padomju Savienības sastāvā esošajā Latvijā un kļuva populāra un mīlēta arī šeit. Cilvēki ar sajūsmu skatījās šo filmu neskaitāmas reizes.

Seansā tiks piedāvāta filmas Mūzikas skaņas pilnā versija,digitāli restaurētā kopija, tulkojums – latviešu valodā. Pirms seansa – kino teorētiķes Ditas Rietumas ievadvārdi. Ciklā Filmas, kuras mīlam iecerēts demonstrēt kino klasikas vērtības, kas atstājušas būtiskas pēdas gan skatītāju pieredzē, gan kino vēsturē.

Mūzikas skaņas (Sounds of Music, 1965)
Režisors: Roberts Vaizs.
Lomās Džūlija Endrjūsa, Kristofers Plammers u.c.
Filmas garums: 178 min.
Filmas angļu valodā ar sinhrono tulkojumu uz latviešu valodu.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, 3.grupas invalīdiem uzrādot apliecību - 6.00 EUR.

(*) boxofficemojo. com dati, ņemot vērā inflācijas koeficientu

Lielajā zālē: 15.03. seanss 19.00

NEREDZAMAIS PAVEDIENS
(Phantom Thread)
ASV, 2017
Garums: 130 min.
Drāma
Režisors: Paul Thomas Anderson
Lomās: Daniel Day-Lewis, Leslie Manville, Vicky Krieps

2 nominācijas "Zelta Globusa" balvai!

3 Oscar® balvu ieguvējs aktieris Daniels Dejs Lūiss (Oscar® balvas par galveno lomu filmās "Mana kreisā kāja" (1989.g.), "Plūdīs asinis" (2007.g.) un "Linkolns" (2012.g.)) galvenajā lomā Oscar® balvu nominanta, filmu "Plūdīs asinis", "Magnolija", "Boogie Nights" režisora Pola Tomasa Andersona jaunajā kinolentē!

Filmas darbība risinās pagājušā gadsimta 50. gadu Londonā - ekscentriskā un harizmātiskā modes mākslinieka un drēbnieka Reinoldsa Vūdkoka modes namā un stāsta par mākslinieka neparastajām attiecībām ar viņa jauno mūzu - Almu. Viņus abus - divas spilgtas un sarežģītas personības saista kāds neredzams, nesaraujams pavediens...

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 2.marta!

Lielajā zālē: 09.03. seanss 20.45
11.03. seanss 18.15
13.03. seanss 15.15

PARADĪZE 89
Latvija, 2017
Garums: 89 min.
Bērnu un ģimenes piedzīvojumu filma
Režisore un scenārija autore: Madara Dišlere

Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām.

Maija, idealizējot savu reti klātesošo mammu Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, – viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni.

Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”.

Filma latviešu valodā ar subtitiriem krievu valodā.

Pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 2018.gada 22.februārī

Lielajā zālē: 09.03. seanss 18.00 – īpašais seanss ar režisori un aktieriem!
10.03.. seanss 13.30
11.03. seanss 16.00
12.03. seansi 18.15
14.03. seanss 13.00 – skolēnu brīvlaika seanss!
14.03. seanss 18.00

Mazajā zālē: 13.03.. seanss 16.15

50. PAVASARIS
(Aurore)
Francija, 2017
Garums: 89 min.
Komēdija
Režisore: Blandina Lenuāra
Lomās: Agnesa Žauī, Tibo de Montalambērs, Paskāla Arbijo u.c.

Aurorai ir 50 gadu, viņa tikko ir zaudējusi darbu, šķīrusies no vīra un drīz kļūs par vecmāmiņu.

Viņai ir grūti sevi iedomāties šajā jaunajā dzīves posmā. Situāciju saasina arī krasās garastāvokļa maiņas un iekšējā cīņa ar sajūtu par nenovēršamo novecošanos, sabiedrības un darba vides diskriminējošo nostāju pret senioriem. Sajūta, ka viņu lēnām sāk izstumt no ierastās vides.

Taču, kādudien Aurora nejauši sastop jaunības mīlestību un skats uz dzīvi sāk pārvērsties. Dzīvīgums viņā kūsā un plūst vai pāri malām. Viņai ir jāatklāj sevi no jauna, kā sievietei, mātei un jāatver sevi emocionālam diskomfortam, ko līdzi sev nes šīs pārmaiņas. Notikumu sēriju caurvij viegls komiskums, bet tajā pašā laikā dziļa neziņa un bailes par nākotni.

Varbūt šobrīd dzīve sākas no jauna?

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 19.janvāra!

Lielajā zālē: 10.03. seanss 15.30
11.03. seanss 14.00
12.03. seanss 20.30 – Pēdējais seanss!

SAUC MANI SAVĀ VĀRDĀ
(Call Me By Your Name)
Itālija, Francija, Brazīlija, ASV, 2017
Garums: 132 min.
Drāma, romantika
Režisors: Luca Guadagnino
Lomās: Michael Stuhlbarg, Armie Hammer, Timothée Chalamet, Amira Casar, Esther Garrel

1983. gada vasaru septiņpadsmitgadīgais amerikānis Elio pavada ģimenes īpašumā, gleznainā 17. gadsimta villā Itālijā, laiskojoties, lasot grāmatas, pierakstot klasiskās mūzikas notis un flirtējot ar savu draudzeni Marciju. Taču rāmais ikdienas plūdums sašūpojas, kad villā ierodas 24 gadus vecais Olivers, Elio tēva, grieķu-romiešu kultūras profesora, asistents. Intelektuāli apdāvinātais un izglītotais jauneklis Elio ir šķietami jau pieaudzis, taču tikai šovasar viņš piedzīvos savu pirmo mīlestību.

Jutekliskā drāma “Sauc mani savā vārdā” ir itāliešu režisora Lukas Gvadanjīno (“Es esmu mīlestība”, “Saules apžilbinātie”) jaunākais darbs. Filmas scenāriju pēc Andrē Asimana romāna motīviem sarakstījis pieredzējušais režisors un scenārists Džeimss Aivorijs (“Dienas atlikusī daļa”). Galvenajās lomās – Timotijs Šalamē (“Starp zvaigznēm”) un Ārmijs Hamers (“Vīrs no U.N.C.L.E.”).

Filma nominēta “Zelta globusa” balvai trīs kategorijās – “Labākā filma”, “Labākais aktieris” un “Labākais otrā plāna aktieris”.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 19.janvāra!

Lielajā zālē: 14.03. seanss 20.00

NAMEJA GREDZENS
Nameja gredzens
Latvija, 2018
Garums: 110 min.
Vēsture, piedzīvojumu
Režisors: Aigars Grauba
Lomās: Edvin Endre,James Bloor, Aiste Dirzijute, Ivo Martinsons, Andris Keišs, Arturs Skrastiņš, Jānis Āmanis, Gints Grūbe, Kaspars Kārkliņš, Egons Dombrovskis, Elīna Vāne, Gints Andžāns, Anete Berķe, Armands Ikalis, Lauris Dzelzītis

13. gadsimts, bagātās un varenās baltu pagānu zemes ir iekārojams mērķis arī Romai. Īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu?

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Pirmais seanss Kinoteātrī “Splendid Palace” 17.janvārī!

Lielajā zālē: 10.03. seanss 17.30
13.03 seanss 18.00
14.03. seanss 15.30 - ar aizkadra tulkojumu latviešu valodā!

KRIMINĀLĀS EKSELENCES FONDS
(Kriminālās ekselences fonds)
Komēdija, detektīvfilma, asa sižeta filma
Latvija, 2017
Garums: 126 min.
Režisors: Oskars Rupenheits
Lomās: Lauris Kļaviņš, Andris Daugaviņš, Jana Rubīna, Juris Riekstiņš, Māris Mičerevskis

Krāpnieki, pistole un nolaupīts sunītis - komēdijā "Kriminālās ekselences fonds"! Imants Veide raksta scenāriju seriālam par krāpniekiem un kopā ar čomu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Taču Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci žuļiki Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta Kaimiņiene, kurai, kā izrādās, ir lielāki pauti nekā visiem pārējiem kopā!

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Lielajā zālē: 10.03. seanss 20.00
13.03. seanss 20.15

Mazajā zālē: 11.03. seanss 13.00
14.03. seanss 20.45

MAZAJĀ ZĀLĒ

IZZŪDOŠIE
(In the Fade)
Vācija, Francija, 2017
Garums: 106 min.
Krimināls, drāma
Režisors: Fātihs Akins

Mūsdienu Vācija. Naglu bumbas sprādziens Hamburgas turku rajonā. Bojā iet sešgadīgs kurdu izcelsmes zēns un viņa tēvs. Katja (Diāna Krīgere) zaudē pašu dārgāko – dēlu Rokiju un vīru Nuri. Policija to uzskata par kārtējo teroraktu migrantu rajonā, tomēr drīz vien redzes lokā nonāk saistība ar neonacistiem – jaunu pāri –, kas pierādījumu trūkuma un varas iestāžu inertuma dēļ tiek attaisnots. Katja nolemj atriebties par zaudētajiem tuviniekiem, pašai iestājoties par taisnīgumu. Šis mērķis kļūst svarīgāks par izmantotajiem līdzekļiem.

Turku izcelsmes vācu režisora Fātiha Akina (“Debesu mala”, “Virtuve dvēselei”) emocionāli nospriegotā sociālā drāma ar trillera elementiem “Izzūdošie” šogad saņēmusi “Zelta globusu” kā labākā ārzemju filma un nominēta Amerikas Kino akadēmijas balvai “Oskars”. Filmas emocionālais centrs ir vācu aktrise Diāna Krīgere – viņas aktierdarbs vairākkārt piesaukts kā labākais viņas karjerā, par kuru 2017.gadā Kannu kinofestivālā viņa saņēmusi “Zelta palmas zaru” kā labākā aktrise.

Filma vācu, grieķu, angļu valodās ar subtitriem krievu un latviešu valodās.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 9.marta!

Mazajā zālē: 09.03. seanss 18.15
10.03. seanss 16.00
11.03. seanss 18.00
12.03. seanss 20.15
13.03. seanss 18.15
14.03. seanss 16.00
15.03. seanss 20.15

DZIĻIE ŪDEŅI
(The Mercy)
UK, 2018
Garums: 101 min.
Biogrāfiska, drāma
Režisors: James Marsh
Scenārija autors: Scott Z. Burns
Lomās: Rachel Weisz, Colin Firth, David Thewlis, Jonathan Bailey, Adrian Schiller

“Dziļie ūdeņi” ir patiess stāsts par burātāju-amatieri Donaldu Krohērstu, kurš startēja 1968. gada “Sunday Times” burāšanas sacensībās, cerībā kļūt par pirmo cilvēku, kas vienpersoniski apbraucis apkārt pasaulei bez apstāšanās. Lielā steigā, ar nepabeigtu trimarānu, liekot uz spēles gan savu biznesu, gan māju, Donalds dodas riskantā un noslēpumainā piedzīvojumā, atstājot sievu un bērnus gaidām viņa atgriešanos.

Iedvesmojošo un aizkustinošo drāmu “Dziļie ūdeņi” režisējis “Oskara” ieguvējs Džeimss Māršs (“Teorija par visu”), bet pārgalvīgo burātāju Donaldu Krohērstu un viņa sievu Klēru atveido divi izcili britu aktieri – Kolins Fērts (“Oskars” par lomu drāmā “Karaļa runa”) un Reičela Vaisa (“Oskars” par lomu trillerī “Uzticīgais dārznieks”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 9.marta!

Mazajā zālē: 09.03. seanss 20.30
10.03. seanss 18.15
11.03. seanss 20.15
12.03. seanss 18.00
13.03. seanss 20.30
14.03. seanss 16.00
15.03. seanss 15.45

MANIFESTS
(Manifesto)
Vācija, Austrālija, 2016
Garums: 98 min.
Drāma
Režisors: Juliāns Rozefelts
Lomās: Keita Blanšeta

„Manifests“ ir ceļojums XX gadsimta mākslas vēsturē. Filmā tiekas Maļevičs un Džārmušs, Kandinskis un Godārs, un viņu slavenos manifestus skandē 13 mūsu laika varones.

Vernisāža un bēres, ģimenes vakariņas un atkritumu izgāztuve, TV ziņu studija un panku tusiņš ir skatuve 13 iedvesmojošiem izteikumiem par brīvību un novatorismu, par politiku un mākslu, par mīlestību un nāvi.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 16.februāra!

Mazajā zālē: 10.03. seanss 13.45
15.03. seanss 18.00

ŪDENS FORMA
(The Shape of Water)
ASV, 2017
Garums: 123 min.
Piedzīvojumu filma, drāma, fantāzija
Režisors: Guillermo del Toro
Lomās: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg, Octavia Spencer

Oskara balva nominācija: labākā filma, labākā aktrise galvenajā lomā, labākais aktieris otrā plāna lomā, labākā aktrise otrā plāna lomā, labākais operatora darbs, labākais režisors, labākā montāža, labākā oriģinālmūzika, labākais mākslinieka darbs, labākie kostīmi, labākā skaņas montāža, labākā skaņa un labākais oriģinālscenārijs.

ZELTA GLOBUSU UZVARĒTĀJS – labākais režisors (Giljermo del Toro) un labākā oriģinālmūzika (Alexandre Desplat)

Godalgodais režisors un vizualizācijas meistars Giljermo Del Toro piedāvā aizkustinošu stāstu, kura darbība norisinās 1962. gadā - aukstā kara laikā ASV. Kādā slēgtā valdības laboratorijā strādā apkopēja Elaiza, kura kopā ar savu kolēģi Zeldu nejauši atklāj tur rūpīgi slēptu kādu neparastu būtni - superslepena eksperimenta objektu. No šī brīža Elaizas dzīve izmainās uz visiem laikiem.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 16.februāra!

Mazajā zālē: 10.03. seanss 20.30
11.03. seanss 15.30
14.03. seanss 18.15