Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Izstāde “#4skatuves” kultūras centra GrataJJ galerijā MuseumLV 12.03.2020 09:50

Jaunā izstāde ‘’#4skatuves’’ galerijā MuseumLV ir veltījums latviešu izcilās balerīnas Litas Beiris rīkotajam Starptautiskajam Baltijas baleta festivālam un tā 25 gadu jubilejai. Šogad festivāls ar nosaukumu “No klasikas līdz avangardam’’ norisināsies no 12. marta līdz 26. aprīlim Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Galerijas MuseumLV radošā grupa, rīkojot šo izstādi, sniedz savu redzējumu par latviešu baleta vēsturi kā estētisku baudījumu.

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz Ineses Brants izstādi “Reciklējot RPR” 12.03.2020 09:35

No 2020. gada 20. marta līdz 10. maijam Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies Ineses Brants personālizstāde “Reciklējot RPR”. Māksliniece Inese Brants savā daiļradē spēj veiksmīgi apvienot radošo, pedagoģisko un pētniecisko darbu – savas zināšanas un pieredzi porcelāna apgleznošanā pielieto ne vien savā radošajā darbā, bet labprāt dalās ar to meistarklasēs, kā arī nododas pētniecībai. Šī pieredze savukārt rada jaunas idejas mākslas darbiem.

Aicina uz Aspazijas dzimšanas dienai veltītu sieviešu stendapu “Diena, kad Aspazija bija Rainis” 12.03.2020 08:33


18. martā plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, gaidāma sieviešu komiķu apvienības “Sieviešu stendaps” programma “Diena, kad Aspazija bija Rainis”, kas aicinās no neierasta skatpunkta palūkoties uz dzejnieku biogrāfiju, sadzīvi un leģendām apvītiem notikumiem. Stendapā uzstāsies Ieva Viese-Vigula, Sanita Grīna, Una Rozenbauma, Alise Zariņa, Marta Elīna Martinsone un Lydia. Stendapu vadīs Inga Gaile. Tajā skanēs joki par Aspazijas un Raiņa biogrāfiskiem faktiem, viņu sadzīvi un par leģendām kļuvušiem notikumiem – kā Aspazija esot skrējusi kaila pa Esplanādi un pārgriezusi pulksteni, lai Rainis netiktu uz 13. janvāra demonstrāciju, par Raiņa attiecībām ar Mēnesmeitiņu (Olgu Kliģeri) u.c.

14. martā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā divi izzinoši pasākumi bērniem un pieaugušajiem 10.03.2020 15:07

Šogad Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (Brīvības bulvārī 32) viena diena mēnesī veltīta noteiktai Latvijas vēstures tēmai vai laikposmam. Tādējādi LNVM vēlas pievērst apmeklētāju uzmanību Latvijas vēstures ekspozīcijai, kas ietver neskaitāmas vēstures iepazīšanas un izpētes tēmas. 14. martā muzejs aicina gan lielos, gan mazos uzzināt, kāds bija zemnieku dzīvesveids pirms vairāk nekā simts gadiem. Atsevišķa nodarbība plkst. 12.00 notiks ģimenēm ar bērniem, bet plkst. 14.00 – pieaugušajiem. Līdzdalībai šajās norisēs jāiegādājas ieejas biļete muzejā.

Piejūras brīvdabas muzejā aicinām iepazīt Mazbānīša stāstu filmā 06.03.2020 10:31

Ceturtdien, 12. martā, plkst. 17.30 Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2, cikla "Vēstures otrdienas" ietvaros notiks filmas "Mazbānīša līnija Ventspils - Dundaga 1934. - 1962.g." demonstrācija un tikšanās ar filmas autoriem.

“Rīgas mākslas telpā” būs stikla un keramikas dizaina izstāde “Vairāk ir vairāk II” 05.03.2020 12:15

No šī gada 6. marta līdz 29. martam izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē tiks eksponēta slovāku stikla un keramikas dizaina trauku kolekcijas izstāde “Vairāk ir vairāk / More is More II”. Izstādes “Vairāk ir vairāk II” galvenais mērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar pēdējo gadu interesantākajiem un ambiciozākajiem stikla un keramikas dizaina paraugiem Slovākijā. Tai atlasīti jaunākās un vidējās paaudzes dizaineru darbi, kā arī Bratislavas Mākslas un dizaina akadēmijas Stikla studijas un Keramikas studijas studentu darbi. Eksponētie dizaina darbi neatbildīs tradicionālajai izpratnei par dizainu kā lietderības rādītāju, bet vienlīdz kā vizuālās, tā simboliskās un emocionālās kvalitātes. Tajā pašā laikā šie dizaina objekti lielākoties radīti kā oriģināli, unikāli priekšmeti vai autoru kolekciju ietvaros.

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz apgleznošanas darbnīcu “Zilā klasika 02.03.2020 11:27

Rīgas Porcelāna muzejs martā aicina uz porcelāna apgleznošanu ar kobaltu zemglazūras tehnikā. Darbnīcas vadīs Rīgas Porcelāna muzeja muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Darbnīca “Zilā klasika” pieejama katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Biedrība “Debesmanna” turpina savu piecgades izstādi “Estepatās” un dodas uz Liepāju 02.03.2020 11:21

2018. gada 10.oktobrī tika atklāta neparasta foto izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet arī var nozīmēt izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savas dzīves tumšākos mirkļus. Šodien izstāde tiek izstādīta Liepājas Olimpiskajā centrā, kas ir jau 8.pilsēta, kur ir skatāma un klausāma foto izstāde “Estepatās”.

Pasākumā ģimenēm ar bērniem Dabas muzejā stāstīs par ūdens iemītniekiem 27.02.2020 10:01

Ģimenes ar bērniem sestdien, 29. februārī, aicina apmeklēt Latvijas Dabas muzeju, kur no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums „Zivju dzenītis un viņa kaimiņi mitrājos”. Kopā ar muzeja speciālistiem jaunie dabas pētnieki pildīs uzdevumu grāmatiņu un iesaistīsies citās aktivitātēs.

Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” būs izstāde par arhitektu Juri Skalbergu 27.02.2020 08:46

No 2020. gada 4. līdz 31. martam Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” galerijā būs skatāma Latvijas Arhitektūras muzeja veidotā izstāde “Juris Monvīds Skalbergs. Starp modernismu un postmodernismu”.
Izstādes mērķis ir iepazīstināt skatītāju ar Juri Skalbergu (dz. 1935) – vienu no Latvijas pazīstamākajiem arhitektiem – un pārskatīt priekšstatus par 20. gs. 60. un 70. gadu arhitektūru Latvijā, kas ir apdraudēta, tai piekarinot “padomju modernisma” etiķeti – parādot, ka arhitekti arī okupētajā Latvijā strādāja ar pasaules elpu.

LMS galerijā apskatāma vizuālās mākslas izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.” 25.02.2020 11:11

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, ir apskatāma vizuālās mākslas izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.”. Izstādē pārstāvēti darbi no LMS muzeja kolekcijas: portreti, ainavas, marīnas un klusās dabas (dažādās glezniecības tehnikās), monumentālie zīmējumi, kā arī “Prezidentu zālē” eksponēti LMS biedres, mākslinieces Dzidras Baumas akvareļi.

Ojārs Martinsons aicina uz fotogrāfiju izstādi “Satiktie” Ojāra Vācieša muzejā 25.02.2020 11:08

Fotomākslinieks Ojārs Martinsons aicina uz Ojāra Vācieša muzeju (Ojāra Vācieša iela 19, Rīga), kur no 28. februāra līdz 2. aprīlim būs aplūkojama fotogrāfiju izstāde “Satiktie”. Fotogrāfijas tapušas laika posmā no 1970.–1990. gadam, strādājot žurnālā “Liesma”, un ataino tā laika sabiedrības darbiniekus. Izstādes atklāšana 28. februārī plkst. 17.00.
Ojāra Vācieša muzejs ir jau ceturtā vieta, kur eksponēti O. Martinsona foto kolekcijas darbi. Fotogrāfiju uzņemšanas laiks sakrīt Ojāra Vācieša dzīves laiku, tādēļ izstāde “Satiktie” organiski iekļaujas Ojāra Vācieša memoriālā muzeja vidē, jo portretēti dzejnieka laikabiedri.

Aukstā kara vēstures muzejā Losandželosā atklāta rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija 24.02.2020 14:42

Aukstā kara laikmeta kultūras un vēstures muzejā “The Wende Museum” Losandželosā, Amerikas Savienotajās Valstīs, svētdien, 23.februārī, tika atklāta leģendārajai latviešu rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija. Ekspozīcijā muzeja apmeklētājiem būs iespēja noskatīties virtuālās realitātes īsfilmu “Pērkons: A VR Rockumentary”. ASV tapusī īsfilma stāsta par leģendāro grupu „Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Filmas veidotāji ir Mineapolē, ASV bāzēta reklāmas aģentūra „Fallon Worldwide”, un tās radīšanā izmantota novatoriska virtuālās realitātes pieeja.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz mākslinieka Jūlija Madernieka 150 gadu jubileju 21.02.2020 14:51

Pēc J. Madernieka metiem darināta tērpa demonstrējums, mākslas vēsturnieces Rūtas Rinkas prezentācija un teatralizēts uzvedums muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” ievada izcilā mākslinieka jubilejas gadu Latvijā. Sarīkojums muzejā notiks tieši viņa dzimšanas dienā – 27. februārī plkst. 17.00, bet teatralizētas ekskursijas “Jūlijam Maderniekam–150” turpināsies visu gadu.

Raiņa un Aspazijas mājā būs skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr” 19.02.2020 20:19

No 2019. gada 20. decembra līdz 2020. gada 7. martam Raiņa un Aspazijas mājā skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr” – piecu mākslinieču radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Izstādē skatāmi piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Mākslas darbu – gleznu, audiovizuāla stāstu filcējumu – ideju pamatā ir Aspazijas dzejas, vēstuļu, autobiogrāfijas un, it īpaši, personīgās bibliotēkas izpēte. Izstādes nosaukumu veido aicinājums no Aspazijas vēstules Rainim.

Ciklā „Vēstures otrdienas” izspēlēs Latvijas 100 gadus Ventspilī 19.02.2020 20:16

Otrdien, 25. februārī plkst. 17.30 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, ciklā „Vēstures otrdienas” vēsturniece Stella Lindenberga lasīs lekciju par Latvijas 100 gadiem Ventspilī un sadarbībā ar muzejpedagoģi Ilvu Buntiku iepazīstinās ar spēli “Spēlējam Latvijas 100 gadus Ventspilī”.

“1xMMM” mūzikas notikumi izstādei “Redzējumi” “Rīgas mākslas telpā” 19.02.2020 07:27

Daudzsološās gleznotājas Kristīnes Kutepovas izstādes “Redzējumi” ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) notiks divi īpaši koncertu vakari 26. februārī un 11. martā plkst. 18.00, kas ļaus piedzīvot izstādi ne vien vizuālā, bet arī mūzikas piepildījumā.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāma Līvas Kaprāles darbu izstāde “Portrets un telpa” 15.02.2020 21:20

No 24. februāra kultūras pils “Ziemeļblāzma” gaida apmeklētājus uz tekstilmākslinieces Līvas Kaprāles darbu izstādi “Portrets un telpa”. No 24. februāra līdz 28. martam kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zālē redzamo mākslas darbu autore ir tekstilmāksliniece Līva Kaprāle, kuras darbi veidoti kā filcētie portreti un plānā vilnas vēlumā pārradītie apkārtējās vides fragmenti. Tematiski ekspozīcija veidota divos virzienos, kas brīžam atdalās, brīžam saplūst; viena daļa veltīta portretam, otra – apkārtējai videi, skatienam caur logu, kas transformējies caur subjektīvo tekstilmākslinieces skatījumu, ar tam raksturīgo tēlu, bet, it īpaši, materiālo, taktilo sajūtu kopumu.

Amatniecības centrā “Māzers” porcelāna un fotogrāfiju dubultizstāde “Variācijas ziemā” 11.02.2020 09:01

No 15. februāra Vīpes amatniecības centrā “Māzers” skatāma dubultizstāde “Variācijas ziemā”, ko veido keramiķes Eleonoras Pastares porcelāna ziedi un fotogrāfes Daigas Kalniņas ziemas ainavas. Vīpes amatniecības centrs “Māzers” aktīvi uzsācis jauno darbības sezonu un aicina uz pirmo šī gada mākslas izstādi. 15. februārī 14.00 tiks atklāta Līvānu keramiķes Eleonoras Pastares un Jēkabpils fotogrāfes Daigas Kalniņas dubultizstāde “Variācijas ziemā”.

Liepājas muzejā būs skatāma mākslinieka Vlada Kuļkova izstāde 10.02.2020 11:01

Ceturtdien, 13. februārī, plkst. 17 Liepājas muzejā atklās Liepājā dzimušā Sanktpēterburgas mākslinieka Vlada Kuļkova gleznu izstādi, kurai dots nosaukums “Litota”. Izstādē būs skatāmi gan nesen tapuši darbi, gan arī gleznas, kas nākušas no mākslas kolekcionāra un mecenāta Raivja Zabja privātkolekcijas.

Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” atkal atvērta apmeklētājiem 07.02.2020 14:14

No šodienas, 7. februāra, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” atkal ir atvērta apmeklētājiem un laipni aicina visus interesentus uz divām krāšņām jauno mākslinieču izstādēm – Kristīnes Kutepovas gleznu personālizstādi “Redzējumi” un Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstādi “Metamorfoze”.

8. februārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā divi izzinoši pasākumi bērniem un pieaugušajiem 05.02.2020 12:14

Sestdien, 8. februārī, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (Brīvības bulvārī 32) aicina uz diviem pasākumiem: plkst. 12.00 nodarbība bērniem “Iepazīstam un zīmējam viduslaiku un jauno laiku vēsturi. No bruņiniekiem līdz rosīgiem amatniekiem”, bet plkst. 14.00 ekskursija pieaugušajiem “Apspiestie zemnieki, turīgie muižnieki, brīvie pilsētnieki?”. Līdzdalībai šajās norisēs jāiegādājas ieejas biļete muzejā.

Atklās Nacionālās bibliotēkas krājuma veidošanai un saglabāšanai veltītu izstādi “2020: mūžības perspektīva” 03.02.2020 14:27

Šī gada 14. februārī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva izstāžu zālē, sadarbojoties LNB un tekstgrupai “Orbīta”, tiks atklāta bibliotēkas pamatuzdevumiem – krājuma veidošanai un saglabāšanai – veltīta starpdisciplināra izstāde “2020: mūžības perspektīva”. Tā būs apskatāma līdz 26. aprīlim. Ieeja bez maksas. Bibliotēkas krājums ir augošs organisms, kurš tiek sistematizēts, aprakstīts un rūpīgi uzglabāts. Krājuma veidošanas sistēma ietekmē ne tikai informācijas pieejamību šobrīd, bet veido arī nākotnes lasītāju un pētnieku priekšstatus par mūsdienām.

Arhitektūras muzejā tiks atklāta fotoizstāde "Sešdesmitie gadi: skats uz pilsētu" 29.01.2020 11:10

Kopš leģendārajiem sešdesmitajiem gadiem ir pagājis vairāk kā pusgadsimts. Šī distance ļauj minēto laikmetu vērtēt kā unikālu parādību, kas ietekmēja dzīvi miljoniem cilvēku visā pasaulē un radīja impulsu kultūras attīstībai nākotnē. Tas bija brīvības un cerību laiks, kas vispirms sevi pieteica ar studentu nemieriem un seksa revolūciju rietumos un destaļinizāciju un politisko atkusni Padomju Savienībā. Pārmaiņas cita starpā nolasāmas arī utopiskajā skatā uz pilsētu, kas atspoguļojās kārtējā modernisma uzplaukumā Dzelzs priekškara abās pusēs – gan Padomju Latvijā, gan rietumos. Izstāde piedāvā iespēju palūkoties uz sešdesmito gadu pilsētu caur fotogrāfijas prizmu.

Rīgas Porcelāna muzejā atklāta Levona Agadžanjana darbu izstāde 27.01.2020 09:29

Kā iepriekš ziņots, no 2020. gada 24. janvāra līdz 15. martam Rīgas Porcelāna muzejā norisinās Levona Agadžanjana radošajai darbībai veltīta izstāde. Levons Agadžanjans (1940-1999) ir armēņu izcelsmes mākslinieks, kura radošais mūžs ir nesaraujami saistīts ar Latviju. Viņa porcelāna, fajansa, māla un citu materiālu darbi rotā Latvijas nozīmīgāko mākslas muzeju kolekcijas un ekspozīcijas, kā arī daudzu Latvijas iedzīvotāju sekcijas un trauku skapjus.

“Rīgas mākslas telpā” būs skatāma Margaritas Germanes izstāde “Metamorfoze” 23.01.2020 10:14

No šī gada 1. februāra līdz 1. martam izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē tiks eksponēta Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstāde “Metamorfoze”. Metamorfoze jeb pārvēršanās no vienas formas otrā ir vilinājusi ne vienu vien mākslinieku, ļaujoties iztēlei par krasām esamības vai apkārtējās pasaules pārmaiņām. Savukārt Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstādē metamorfoze būs vērojama kā pārējas process, kad esi abās pārmaiņu pusēs vienlaikus. Par topošo izstādi “Metamorfoze” māksliniece Margarita Germane stāsta, ka: “Šī metamorfoze ir par pārmaiņām apziņā. Tā ir vērtību stabilizēšana, kur pašos pamatos ir atstāta vieta konstantām pārmaiņām. Mana stabilitāte ir kustība. Nebaidīties sākt no jauna, apaugt ar to jauno un to viedumu, tā stiprinot pārliecību par sevi, par manu iekšējo “es domāju, tātad esmu”.

Būs skatāma izstāde “Džemma Skulme. Viņas glezniecība” 22.01.2020 00:02

No 2020. gada 8. februāra līdz 5. aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde “Džemma Skulme. Viņas glezniecība”. Izstāde “Džemma Skulme. Viņas glezniecība” tika iecerēta 2018. gada nogalē, pašai māksliniecei aktīvi piedaloties. Laiks licis šo darbu pabeigt, Džemmai mūžībā esot

Jūrmalas Kultūras centrā Lindas Stepītes gleznu izstāde “KAUT KUR” 21.01.2020 22:47

No šodienas Jūrmalas Kultūras centra 1. stāva foajē iespēja apskatīt mākslinieces Lindas Stepītes gleznu izstādi “KAUT KUR”. Linda Stepīte ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas gleznošanas un zīmēšanas pedagogs. Paralēli pedagoģiskajam darbam Linda Stepīte veic radošo darbību, piedalās dažādās mākslinieku grupu izstādēs, rīko personālizstādes.

Atklāta Alekseja Naumova un Vilena Kunnapu izstāde «Vieta. Tēls. Enerģija» 17.01.2020 14:43

No 2020. gada 11. janvāra – 2020. gada 22. februārim Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijā MuseumLV skatāma Alekseja Naumova un Vilena Kunnapu izstāde «Vieta. Tēls. Enerģija». Aleksejs Naumovs ir izcils gleznotājs, Vilens Künnapu – viens no ievērojamākajiem Igaunijas arhitektiem, kurš savā radošaja darbībā ir pievērsies arī glezniecībai . Šajā projektā Alekseja Naumova un Vilena Künnapu interešu lokā ir arhitektūra, kā vietas un formas iemiesotāja un glezniecība, kurā krāsa ir sižets un tēls. Enerģiju mākslinieki uzņem no vides, transformējot caur savu personību, tā tiek materializēta un nodota skatītāju vērtējumam. Krāsas un vides formu attiecības veido izstades iekartojuma pamatideju.

Latviešu mākslinieka-grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde 16.01.2020 08:21

Latviešu mākslinieka-grafiķa Roberta Koļcova personālizstādePĀRISno 2020. gada 7. februāra līdz 29. februārim Mākslas galerijā PUTTI, Peitavas iela 5, Vecrīga. Pat gada skaitļa cipari liek aizdomāties par PĀRA nozīmi vispārīgi izskatot ikdienu un svētkus. Šī gada izstādē skaitlis 2 ir mugurkauls variācijām, ko Botāniķis novēro gan dabā, gan attēlo savā izstādes ekspozīcijā.

Edītes Pauls-Vīgneres darbu izstādes “VĪNA GARŠA” norises laiks pagarināts līdz 17. janvārim 13.01.2020 14:52

Tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres 80 gadu jubilejas izstāde “Vīna garša” tapusi kā veltījums viņas vectēvam, Iļģuciema stikla fabrikas stikla pūtējamĀdolfam Paulam (1885–1975). Edīte Pauls-Vīgnere: “19. gs. sākumā Iļģuciems bija mazapdzīvots, pēc tam, 19. gs. beigās, strauji attīstījās rūpniecība. Pirms Pirmā pasaules kara mans opaps no astoņu gadu vecuma kā māceklis strādāja Jākoba Beka (Jacob Beck) fabrikā. Atgriežoties no bēgļu gaitām Petrogradā, opaps stikla pūtēja darbu Iļģuciema stikla fabrikā atsāka. Arī mans tēvs neilgu laiku strādāja šo grūto darbu. Karstums, spilgtā gaisma, kuru izstaro izkausētais stikls, atstāja iespaidu uz opapa veselību.

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz Levona Agadžanjana darbu izstādi 09.01.2020 12:41

No 24. janvāra līdz 15. martam Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies Levona Agadžanjana radošajai darbībai veltīta izstāde. Levons Agadžanjans (1940-1999) ir armēņu izcelsmes mākslinieks, kura radošais mūžs ir nesaraujami saistīts ar Latviju. Viņa porcelāna, fajansa, māla un citu materiālu darbi rotā Latvijas nozīmīgāko mākslas muzeju kolekcijas un ekspozīcijas, kā arī daudzu Latvijas iedzīvotāju sekcijas un trauku skapjus.

Pasākumi lieliem un maziem Latvijas Dabas muzeja 175. jubilejas gadā 09.01.2020 12:37

Šogad ievērojamu jubileju atzīmēs daudzu Latvijas skolēnu un ģimeņu iemīļotais Dabas muzejs. Svētku gadā apmeklētājiem būs iespēja dažādos veidos piedalīties svinībās – notiks pasākumi, pārvērtības piedzīvos vairākas muzeja ekspozīcijas un vestibils, kā arī tiks atklāti jauni interaktīvi stendi. Latvijas Dabas muzejs ir senākais daudznozaru dabaszinātņu muzejs Baltijā un lielākā dabas bagātību krātuve Latvijā. Tā darbības pamatā ir daudzveidīgs un vērtīgs dabas priekšmetu krājums – vēsturiskais mantojums un jaunākos laikos mērķtiecīgi veidotas kolekcijas. Dabas muzeja pamatkrājums ir Nacionālā muzeju krājuma sastāvdaļa, Latvijas sabiedrības nacionālā bagātība.

Ogres Teātra telpā notiks Ojāra Vācieša dzejas performance LKA jauno aktieru izpildījumā 09.01.2020 11:38

6. februārī plkst. 19:00 Ogres Teātra telpā Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studentu – Valmieras drāmas teātra aktieru kursa – izpildījumā norisināsies Ojāra Vācieša dzejas performance “Lūdzami, nekāpiet laukā”. Dzejas izrāde sniegs iespēju izzināt Ojāra Vācieša dažādās šķautnes un viņa devumu literatūrai.

Kultūras centrā “Imanta” notiks izstāde “Latgale. Līvāni. Stikls+” 07.01.2020 10:31

No 2020. gada 7. janvāra līdz 3. februārim Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 2. stāva galerijā būs apskatāma izstāde “Latgale. Līvāni. Stikls+”, kurā eksponēti stikla mākslas darbi savienojumā ar citiem materiāliem – koku, metālu un keramiku.

Četras kolekcijas izstādes no Rotko centra 05.01.2020 13:13

Gadumijā dažādās Latvijas kultūras vietās un Lietuvas pilsētā Paņevežā skatāmas izstādes no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mākslas kolekcijas. Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir tapusi līdz ar ideju par mākslas centra izveidi. Katru gadu kolekcija tiek papildināta ar vērtīgiem dāvinājumiem no māksliniekiem un sadarbības partneriem, kas ir kā uzticēšanās apliecinājums veiksmīgai sadarbībai. Lielu kolekcijas daļu veido mākslas darbi no ikgadējiem starptautiskajiem mākslas simpozijiem grafikā, fotogrāfijā, glezniecībā un keramikā. Rotko centra misija ir ne tikai saglabāt šo vērtīgo kolekciju, bet arī regulāri izrādīt to gan Rotko centra telpās, gan arī citās kultūras un mākslas telpās Latvijā un ārvalstīs. Šajā gadumijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes gandrīz vienlaicīgi skatāmas četrās dažādās Latvijas pilsētās: Daugavpilī, Rēzeknē, Rīgā un arī Lietuvā, Paņevežā.

Biedrība “Debesmanna” turpina savu piecgades izstādi “Estepatās” un dodas uz Valmieru 04.01.2020 14:38

2019.gada, 10.oktobrī tika atklāta neparasta foto izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet arī var nozīmēt izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savas dzīves tumšākos mirkļus. Arī Jaunajā gadā izstāde dodas ceļā pa vairākām Latvijas pilsētām.

Līdz 1. martam ar lētāku ieejas biļeti varēs apskatīt izstādi par Otrā pasaules kara laika modi 03.01.2020 12:20


Līdz 1. martam Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”, kas atrodas K. Ukstiņa ielā 7/9, pagarināta izstāde “2. pasaules kara laika mode 1938. – 1945” no Aleksandra Vasiljeva kolekcijas, kā arī samazināta izstādes ieejas biļetes cena. Līdzšinējo 3 eiro vietā apmeklētājiem būs jāmaksā 2 eiro, turklāt no pilnas biļetes cenas tiek piemērota arī atlaide pensionāriem, invalīdiem, skolēniem un studentiem, kuri izstādi var apskatīt vien par 1 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

Aleksejs Naumovs un Vilens Kunnapu. Izstāde «Vieta. Tēls. Enerģija» 21.12.2019 14:22

Aleksejs Naumovs ir izcils gleznotājs, Vilens Künnapu – viens no ievērojamākajiem Igaunijas arhitektiem, kurš savā radošaja darbībā ir pievērsies arī glezniecībai . Šajā projektā Alekseja Naumova un Vilena Künnapu interešu lokā ir arhitektūra, kā vietas un formas iemiesotāja un glezniecība, kurā krāsa ir sižets un tēls. Enerģiju mākslinieki uzņem no vides, transformējot caur savu personību, tā tiek materializēta un nodota skatītāju vērtējumam. Krāsas un vides formu attiecības veido izstades iekartojuma pamatideju.

Būs skatāma izstāde "Džemma Skulme. Viņas glezniecība" 18.12.2019 16:48

No 2020. gada 8. februāra līdz 5. aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde “Džemma Skulme. Viņas glezniecība”.Izstāde “Džemma Skulme. Viņas glezniecība” tika iecerēta 2018. gada nogalē, pašai māksliniecei aktīvi piedaloties. Laiks licis šo darbu pabeigt, Džemmai mūžībā esot.

Nākamā lapa