Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Andreja Upīša muzejā notiks pasākums “Vēlēšanu klīsteris stāstos”

Sestdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00 ar sarīkojumu “Vēlēšanu klīsteris stāstos” Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, turpināsies Latvijas mutvārdu stāstnieku pasākumu cikls.

Katra pasākuma tēma ir saistīta ar kādu vairāk vai mazāk zināmu Andreja Upīša literāro darbu vai ar kādu no rakstnieka daiļrades folklorizējušos citātu. Oktobrī tas ir “Vēlēšanu klīsteris” – katram latvietim labi zināma frāze no kinorežisora Leonīda Leimaņa filmas “Pie bagātās kundzes”. Kinolente tiek dēvēta arī par latviešu melnbaltā kino gulbja dziesmu, un tās 50 gadu jubileja 2019. gada septembrī tiks plaši atzīmēta arī Andreja Upīša memoriālajā muzejā, jo filma uzņemta pēc rakstnieka romāna “Smaidošā lapa” motīviem. Sarīkojuma gaitā A. Upīša memoriālā muzeja darbinieki pastāstīs par rakstnieka saistību ar Oļģerta Kurmja vārdu, kopīgo un atšķirīgo romānā un filmā, kā arī dalīsies ar iecerēm, kas saistītas ar kinolentes “Pie bagātās kundzes” jubilejas svinībām. 20. oktobra sarīkojums ir veltīts ne tikai Upīša romānam “Smaidošā lapa” un Leimaņa filmai “Pie bagātās kundzes”, bet vēlēšanu jautājumam vispār, un ikviens sarīkojuma apmeklētājs tiks laipni aicināts (bet ne piespiests) piedalīties ar saviem mutvārdu stāstiem par šo aktuālo tēmu. Sarīkojumu vada LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Dr. philol. Guntis Pakalns, piedalās: Liesma Lagzdiņa (Kuldīga), Ziedīte Začeste (Sabile) un citi Latvijas stāstnieki.

Ieejas maksa – 2 €.
Vairāk informācijas – 67289767, upits@memorialiemuzeji.lv, kā arī mājaslapā Memoriālo Muzeju Apvienība -

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un videomateriāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk