Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

14. decembrī Tautas frontes muzeja sarīkojumā “Ziemassvētku atvešana” uzstāsies folkloriste Ilga Reizniece

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļā (Vecpilsētas ielā 13/15, Rīgā) 14. decembrī plkst. 18.00 Ziemassvētku ieskaņā notiks muzeja apmeklētāju „sadziedāšanās” ar mūziķes, folkloras grupas “Iļģi” dibinātāju un vadītāju Ilgu Reiznieci.

Sarīkojumā Ilga Reizniece stāstīs par latviskā folkloras mantojuma jēgu un nozīmi Trešajā atmodā un mūsdienās, par atmodas laika bērnu un mazbērnu dziesmām, par padomju okupācijas gados no svinamo dienu saraksta „izgriezto” Ziemassvētku atjaunošanu latviešu gadskārtu kalendārā. Un, protams, dziedās un aicinās dziedāt arī klātesošos.

Ilga Reizniece 1980. gadā pabeidza studijas Latvijas Valsts konservatorijā, kļūstot par diplomētu vijolnieci. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā dzirdot skanam tautas mūziku, nākusi apjauta, ka arī viņas turpmākā radošā dzīve saistāma ar šo tolaik pusaizliegto mūzikas žanru. Jau studiju laikā mūziķe darbojās folkloras ansamblī “Bizīteri”, vēlāk “Skandiniekos”. Par folkloras ansambļa “Iļģi” vadītāju viņa kļuva 1981. gadā, kad Iļģuciema kultūras nama vadība dibināja jaunu kolektīvu un uzaicināja darbā nesen konservatoriju beigušo vijolnieci. Pakāpeniski “Iļģi” no folkloras ansambļa pārtapa postfolkloras grupā, kuras dalībnieki radīja savu mūziku, kas ar laiku tika atzīta ne vien Latvijā, bet visā pasaulē. Nenovērtējams ir arī Ilgas Reiznieces pedagoģiskais darbs ar jauniešiem un skolēniem, mācot jaunajai paaudzei latviešu svētku svinēšanas tradīcijas, dančus, rotaļas, dziesmas.

Tie, kurus interesē apskatīt Tautas frontes muzeja ekspozīciju speciālista vadībā, aicināti ierasties muzejā jau pulksten. 17.00. Ekskursijas noslēgumā būs iespēja iepazīties ar patstāvīgās ekspozīcijas “Atmoda – LTF – neatkarība” jaunāko papildinājumu – virtuves telpu, kāda namā pastāvēja Latvijas Tautas frontes laikā 20. gs. 80./90. gados.

Ieeja bez maksas.

Rīko LNVM Tautas frontes muzeja nodaļa.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk