Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


10. februārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība ģimenēm ar bērniem “Stāsti par senajiem ļaudīm”

Redakcija
Redakcija

10. februārī plkst. 12.00 uz izglītojošā cikla “Muzejs ģimenei” nodarbību “Stāsti par senajiem ļaudīm” gaidītas ģimenes ar bērniem. Tā notiks Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Mazi un lieli vēstures interesenti varēs iejusties pavisam tālā vēstures posmā – pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad, sekojot ziemeļbriežu bariem, Latvijas teritorijā ienāca pirmie cilvēki. Par to, kāda bija ikdienas dzīve akmens laikmetā, varēs uzzināt gan no nodarbības vadītājas stāstījuma, gan apskatot muzeja krājuma eksponātus.

Ceļojums senatnē turpināsies bronzas laikmetā, kad mūsu priekšteči iepazina dzeltenīgo metālu sakausējumu – bronzu, un no medniekiem un dabas velšu vācējiem pamazām kļuva par zemkopjiem un lopkopjiem. Dzelzs laikmetā jau pastāvēja senie kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi un lībieši – sentautas, no kurām vēlākos gadsimtos izveidojās latviešu tauta.

Liekot lietā svaigi iegūtās zināšanas, jaunie vēstures interesenti varēs veidot laika līniju, arī iejusties arheologu lomā un no fragmentiem likt kopā trauku puzles gabaliņus. Kā ierasts, būs iespēja aizpildīt uzdevumu lapas, kuras varēs ņemt līdzi u mājām.

Iepriekš pieteikties uz nodarbību nav nepieciešams. Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi). Maksa par līdzdalību cikla “Muzejs ģimenei” nodarbībā 4 eiro neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita.