Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Kim? 2018. gada noslēdzošā izstāžu cikla atklāšana

Redakcija
Redakcija

Kim? 2018. gada noslēdzošā izstāžu cikla atklāšana
Dites Gantrīsas personālizstādes "Brīvā laulība” publicitātes attēls, 2018.

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs izziņo divu atzinību guvušu mākslinieku jaunāko darbu izstādes. Latviešu mākslinieka Armanda Zelča personālizstāde “Kad jūs šo lasīsiet, nekas īpašs nebūs noticis” un dāņu mākslinieces Dites Gantrīsas personālizstāde “Brīvā laulība”. Izstādes būs skatāmas Kim? Laikmetīgās mākslas centrā no šī gada 7. decembra. Izstāžu atklāšanas pasākums 6. decembra, 19:00, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

Abu mākslinieku praksē nozīmīgu daļu ieņem dažādu materiālu, formu instalācijas un un amatnieciski izstrādātie dizaina objekti. Toties pretēji Armanda racionālajam un izsvērtajam humoram, kas saskatāmi mākslinieka idejās, Dites darbiem piemīt emocijās un impulsos balstītas asprātības un vieglums.

Armands Zelčs ir latviešu jaunās paaudzes mākslinieks, kurš sevi piesaka ar rūpīgi veidotiem un pārdomātiem objektiem. Zelča jaunākās gaidāmās izstādes nosaukums ar intriģējošo un māksliniekam raksturīgo ironisko pieskaņu "Kad šo lasīsiet, nekas īpašs nebūs noticis" ir mākslinieka ilgi gaidītā personālizstāde, kas atspoguļo tādas tēmas kā izolācija (brīvprātīga vai piespiedu) un sevis apzināšanās process dažādos stāvokļos, kurus tiešā veidā ierosinājusi uzturēšanās noteiktā vidē.

Vienlaicīgi Kim? tiek atklāta arī dāņu mākslinieces Dites Gantrīsas personālizstāde “”Brīvā laulība”. Izstādē māksliniece atspoguļo tādas tēmas un indivīdu raksturojoši (reizēm, neatņemami) lielumi kā alkas, mīlestība un iekāre, kā arī brīvība un atkarība. Šī būs dāņu mākslinieces pirmā ekspozīcija Baltijas valstīs, ko veidos skulpturāli objekti, kas, atspoguļo emocijas un sajūtas atvērto attiecību modelī.

Izstāžu cikla ietvaros norisināsies arī pavadošo pasākumu programma – tikšanās ar māksliniekiem, radošās darbnīcas, bērnu dienas, senioru pēcpusdiena u.c. notikumi. Izstāde veicina Baltijas jūras reģiona sadraudzību un vienotas laikmetīgās mākslas telpas attīstību, izceļot reģiona mākslas vides specifiku un tā raksturīgās iezīmes.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk