Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Andas Skadmanes tekstildarbu izstāde NEAPTVERAMAIS

Redakcija
Redakcija

Andas Skadmanes tekstildarbu izstāde NEAPTVERAMAIS
Anda Skadmane “Cilvēka un dabas saskaņa”

Izstādē apskatāmi jaunās mākslinieces Andas Skadmanes studiju gadu labākie darbi. Ar šo izstādi māksliniece vēlas noslēgt noteiktu dzīves posmu un vienlaicīgi palūkoties no malas - kas ir paveikts Latvijas Mākslas akadēmijas studiju laikā. Ekspozīcijas darbi ar nodomu izvēlēti atšķirīgās tehnikās, tēmās un stilos. Māksliniece labprāt eksperimentē ar tehnikām, izmanto dažādus materiālus, spēlējas ar struktūrām un izstrādā smalkas detaļas. Andas darbiem raksturīga sirreālistiska noskaņa, kā stāsta pati māksliniece – viņai patīk brīvi interpretēt kompozīcijas, atainot sapņus, notikumus, vēlmes, visu, kas nav aptverams ikdienišķajā dzīvē un ieliekams noteiktos rāmjos. Tāpēc izstādei izvēlētais nosaukums „Neaptveramais” vislabāk raksturo Andas darbus.

Anda Skadmane ieguvusi bakalaura grādu tekstilmākslas apakšnozarē Latvijas Mākslas akadēmijā, pašlaik turpina studijas maģistrantūrā. Māksliniece aktīvi piedalās izstādēs kopā ar Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedriem. Labprāt piedalās dažādos sabiedriskos projektos, piemēram, sadarbībā ar biedrību Zolitūde 21.11 - izveidoja speciālo aploksni, kura veltīta Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai (21.11.2013.). Par labu sniegumu zīmēšanā 2013. gadā saņēmusi Borisa Bērziņa stipendiju. Anda stāsta, ka zīmēšana esot viņas sirdslieta, kas spēj iemācīt un sakārtot cilvēka domas, vienlaikus, tas ir arī brīnišķīgs izaicinājums spēt atainot precīzi to ko mākslinieks redz un jūt. Arī savos tekstila darbos, neatkarīgi no tehnikas, Anda vienmēr cenšas kaut ko zīmēt.

Ieeja izstādē bez maksas.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk