Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:341, Did:0, useCase: 0


Daudziņa rīdziniekus priecēs ar abām monoizrādēm

Redakcija
Redakcija

Daudziņa rīdziniekus priecēs ar abām monoizrādēm
Zane Daudziņa

Rudenī pirmizrādi piedzīvoja populārās aktrises Zanes Daudziņas jaunā monoizrāde „Bruņota un Bīstama”, ar kuru aktrise viesojās dažādos Latvijas kultūras namos un ir nospēlējusi jau vairāk kā piecpadsmit izrāžu. No janvāra beigām izrāde atkal būs vērojama Latvijas pilsētās, un rīdziniekiem būs iespēja noskatīties arī pirmo aktrises monoizrādi „Tāda es esmu”. Abas monoizrādes piedāvā izrāžu apvienība „Pannas Teātris” Jura Rijnieka režijā ar dramaturģes Aivas Birbeles tekstu.

Zanes Daudziņas pirmā monoizrāde „Tāda es esmu”, kas savu pirmizrādi piedzīvoja 2010. gadā, ir komiski nopietns mēģinājums celt latviešu sievietes pašapziņu. Tajā tiek atklāts latviešu sievietes miesas stāsts, kurā tiek veikta pilnīga ķermeņa inventerizācija un apkopota intīmo zonu bilance. Izrāde ar milzīgiem panākumiem tiek rādīta jau vairākus gadus, un ne tikai Latvijā, bet ir bijusi viesizrādēs pie latviešiem arī Austrālijā, Amerikā, Kanādā u.c. Janvārī un februārī rīdziniekiem būs iespēja vēlreiz šo izrādi noskatīties.


Pēc veiksmīgas sadarbības un lieliskiem panākumiem pagājušā gada oktobrī pirmizrādi piedzīvoja otra Zanes Daudziņas monoizrāde „Bruņota un Bīstama”, un arī šai izrādei autore ir dramaturģe Aiva Birbele, un režisors ir Juris Rijnieks. Izrādes aizraujošie piedzīvojumi ir kā mācību grāmata neticīgajiem, kuri domā, ka pasaulē nav īstas mīlestības, nav negaidītu satikšanos un neticamu notikumu. Kopš rudens izrāde ir nospēlēta jau vairāk kā 15 reižu, un no janvāra beigām turpinās priecēt skatītājus visā Latvijā.


„Izrāde „Tāda es esmu” ir atšķirīgs gadījums, sižeta ziņā pilnīgi citādāks, nekā jaunā monoizrāde. Tas arī, protams, ir sievietes stāsts, viņai arī ir savas traģēdijas, nepatikšanas, problēmas, sava atstumtības sajūta, bet tas arī viss. Kamēr viena rūpējas par to, kā atbilst sabiedrības standartiem, kā iekļauties un būt veiksminiece, tikmēr otra grib būt mīlēta. Tur ir kaut kādi saķeres punkti, bet „Tāda es esmu” gadījumā tā ir vairāk raize par fizisko atbilstību. Izrādē „Bruņota un Bīstama” Biruta ir tikusi ar sevi galā. Viņa zina, kā vajag. Pirmkārt, viņa zina, un, otrkārt, viņa to dara un vairs neuzdod liekus jautājumus, kā tad un ko mums darīt, kā nepārcensties. Viņa vienkārši rīkojas! Viņa neuzdod lieku jautājumu, vai vajag krāsot lūpas, jo viņa zina – protams, ka vajag! Tas pieder pie sievietes ieročiem, instrumentiem, pie viņas magnētisma,” abu izrāžu atšķirību skaidro Zane Daudziņa.

Izrāde „Tāda es esmu” būs skatāma Rīgā, kinoteātrī K SUNS, 21. janvārī un 18. februārī plkst. 19.00.

Izrāde „Bruņota un Bīstama” būs skatāma Rīgā un Latvijas kultūras centros:
27. janvārī Rīgā,
29. janvārī Ādažos,
5. februārī Mārupē,
6. februārī Ropažos,
13. februārī Tukumā
14. februārī Kuldīgā,
20. februārī Siguldā,
23. un 24. februārī Rīgā,
25. februārī Talsos,
27. februārī Krustpilī,
5. martā Dobelē,
8. martā Ogrē,
11. martā Limbažos,
14. aprīlī Līvānos.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes un kultūras centru kasēs.