Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 0


Miris leģendārais leļļu teātra aktieris Ļevs Birmanis

Redakcija
Redakcija

Miris leģendārais leļļu teātra aktieris Ļevs Birmanis
Foto: Latvijas Leļļu teātris

28. jūlijā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas Leļļu teātra ilggadējais aktieris Ļevs Birmanis (1936 – 2016), informē Leļļu teātra pārstāvji.

Latvijas Leļļu teātra krievu trupas aktieris Ļevs Birmanis darba gaitas teātrī sāka 1960.gadā. Aktieris piedalījies vairāk nekā 80 jauniestudējumu tapšanā. Birmanis bijis lugu tulkotājs, dziesmu tekstu autors un turpināja piedalīties izrādēs līdz pat 2014.gadam.

Paralēli aktiera darbam Leļļu teātrī Birmanis kā dramatiskais aktieris sadarbojās ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri, kā arī 2014.gadā filmējās spēlfilmā «Džimlai Rūdi Rallallā» un darbojās kā masu uzvedumu režisors un profesionāls tulks.

Birmanis saņēmis vairākus apbalvojumus, tostarp Latvijas nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu, prezidenta personīgo pateicību 1996.gadā un vairākus citus. 2010.gadā Birmanim piešķirts V šķiras Triju Zvaigžņu ordenis par nopelniem leļļu teātra mākslas attīstībā Latvijā un ieguldījumu sabiedriskajā darbā. Līdz ar citiem skatuves vecmeistariem un ar teātra mākslu saistītiem cilvēkiem Birmanis bija uzņemts arī Latvijas Teātra Zelta fondā.