epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Leļļu teātra monoizrāde “Vienkauja”

2017. gada 4. un 6. janvārī plkst. 20.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks monoizrāde “Vienkauja”.

Drukāt

Režija, telpa, lelles: Māra Gaņģe.
Lomās: Artūrs Putniņš.
Skaņa: Mārtiņš Jurjāns, Oto Andreļūns
Gaismas: Dainis Sumišķis
Plakāta dizains: Evija Ābele
Izrāde “Vienkauja” ir askētiska un neverbāla leļļu teātra monoizrāde pieaugušajiem. Lelle, kuru turpina aktiera ķermenis. Lelle, kas ir vienlaikus objekts un varonis. Viens aktieris un viena lelle izdzīvo subjektīvu ceļu savas patības un savas vietas meklējumos. Izrāde, kas vienlaikus ir arī pētījums lelles un aktiera simbiozei.
“Vienkauja” ir režisores Māras Gaņģes debija, kas iesāk konceptuālus meklējumus leļļu teātra žanrā. 2016. gada Latvijas Kultūras akadēmijas teātra festivālā “Patriarha rudens” režisore saņēma speciālu balvu no ekspertu komisijas pārstāvja, profesora Raimonda Brieža.

Teātra vietnē kroders.lv autore Annija Freiberga par izrādi raksta: “Režisore Māra Gaņģe leļļu teātri nosaukusi par “ļoti poētisku mākslas veidu”, un viņas debijas izrāde ir tam skaists, trausls piemērs – dzeja bez vārdiem, kuras būtība izskan pieklusinātas mūzikas pavadībā un sarežģītā, savdabīgā dejas partitūrā, kas caur rekvizītu askētisko klātbūtni un dažādu maņu iedarbināšanu nosūta emociju un stāstu. Kaut kas konkrēti nedefinējams, bet tverams kā kopums, gluži kā laikmetīgā deja – nevar simboliski censties paskaidrot katru soli, jo soļu kopums ir viens teikums, viena frāze.”

Māra Latvijas Kultūras akadēmijas maģistra programmā studē režijas mākslu, viņas fokuss ir tieši leļļu teātra režija. To sapratusi jau tad, kad stājās akadēmijā. Uzkrāta arī starptautiska pieredze, pus gadu dzīvojot Polijā, Vroclavā un specializējoties tieši leļļu režijā un dažādās leļļu tehnikās. Savukārt pāgājušajā pavasara semestrī Māra pabija Somijā, Turku Mākslas akadēmijā, arī leļļu teātra nodaļā, kur tika gatavotas lelles diplomdarba izrādei.

Biļešu cenas: EUR 6 pieaugušajiem, EUR 3 studentiem.
Biļetes var iegādāties Biļešu paradīze kasēs un pirms izrādes muzeja kasē.

Drukāt

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

Tad, kad mēs ar prātu izdomājam biznesa plānus, kad mēs saliekam vēl ciparus apakšā – viss ir ļoti skaisti. Tāpat arī tad, kad mēs pārzinām tirgu vai pašu darbības nozari – viss ir ļoti jauki, bet… vājā vieta tajā visā ir tā, ka mēs visu laiku lietojam savu prātu, tas nozīmē – kreiso smadzeņu puslodi. To loģisko puslodi, kurā mēs neļaujam vaļu emocijām, un līdz ar to daļa šīs informācijas nekad nenokļūst sirdī.
Un var gadīties tā, ka mums, visu mūžu strādājot, nāk ļoti daudz naudas, bet sirds tur galīgi nav klāt. Un tad iznāk tāda lieta, ka sāk kaut kas jukt...
Un ko tu lai dari, ja naudas nav un arī sirds tev nestāv klāt?
Sāk jukt. Un tad brūk un brūk…

/Aktieris Varis Vētra/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk