Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Aicina droši un netradicionāli baudīt divas festivāla “Homo Novus” izrādes 23.11.2020 21:31

Latvijas Jaunā teātra institūts un starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” aicina ikvienu bez maksas, netradicionālā un drošā formātā piedzīvot divus šī gada festivāla laikā tapušus mākslas darbus: Kristas Burānes izrādi “no tā laika koki vairs nerunā” un Metes Edvardsenas darbu “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē”. Norvēģu mākslinieces darbs ir arī ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no š.g. 28. novembra līdz 6. decembrim.

Dailes teātris jubilejā atver kulises digitāli 20.11.2020 00:13

Spītējot šī brīža noteiktajiem ierobežojumiem, Dailes teātris simtgadi atzīmē starptautiskā teātra foruma Teātra 100! ietvaros. Ar izpratni, ka valsts institūciju dibināšana bija nozīmīga, proklamējot un nostiprinot Latvijas valsti, teātra simtgade ir daļa no Latvijas valsts simtgades programmas. Teātra jubileja tiek svinēta ar vairākām nozīmīgām aktivitātēm, kuru mērķis ir skaidrot un izglītot sabiedrību, jo īpaši jauniešus.

Latvijas Leļļu teātra Ēkultūrā – radio raidījums BALKONA BALSIS 10.11.2020 22:10

11. novembrī jau 4. reizi izskanēs Latvijas Leļļu teātra radio raidījums Balkona Balsis, kas radās pagājušās sezonas izskaņā, kad ārkārtējās situācijas dēļ izrāžu spēlēšana tika apturēta. Līdz ar jauno sezonu raidījums atgriezās ikmēneša formātā, lai kopā ar trīs aktieriem – Daci Vītolu (DJ Laumiņa), Miķeli Žideļūnu (DJ Miķis) un Artūru Putniņu (DJ Arčiņš Klačiņš) – ieskatītos Latvijas Leļļu teātra bagātīgajā mūzikas arhīvā un jautrā atmosfērā apspriestu tēmas un notikumus, kas bijuši un ir aktuāli teātra ikdienā.

Miris aktieris Leons Krivāns 07.11.2020 13:18


Latvijas mediji ziņo, ka šodien, 7. novembrī, 82 gadu vecumā mūžībā devies leģendārais latviešu kino, teātra un TV seriālu aktieris Leons Krivāns,

Miris Latvijas Leļļu teātra aktieris Pēteris Šogolovs 03.11.2020 22:03

Aizvadītajā nedēļas nogalē mūžībā devies viens no visu laiku izcilākajiem un talantīgākajiem Leļļu teātra aktieriem Pēteris Šogolovs. Aktiera karjeru uzsācis jau 15 gadu vecumā, atveidojot Kārlēna lomu Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” ekranizējumā (1971). Par toreizējā Valsts Leļļu teātra aktieri Pēteris kļuva 1977. gadā.

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra decembra izrādēm 02.11.2020 19:27

1. novembrī uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra decembra repertuāra izrādēm. 11. decembrī Lielajā zālē pirmizrāde amerikāņu dramaturga un rakstnieka Tenesija Viljamsa vienai no slavenākajām lugām "Ilgu tramvajs" Edmunda Freiberga režijā.

Liepājas teātrī notiks sarunu koncerts “Čaklais. Cits” 28.10.2020 10:36

Gatavojoties jaunajai sezonai, augustā Liepājas teātrī notika pagalmu koncertu cikls “Vasaras vakari Liepājas teātrī”, kurā bija dzirdami vairāki aktieru solo koncerti un kopkoncerti. Ņemot vērā skatītāju atsauksmes, kā arī faktu, ka šogad ir dzejnieka Māra Čaklā jubilejas gads, viens no koncertiem iekļauts repertuārā un turpinās skanēt uz Liepājas teātra skatuves.

Šona Grenana lugu triumfālais gājiens Latvijā turpinās 25.10.2020 21:29

Mūzikas un drāmas telpā OratoriO šobrīd tiek gatavots amerikāņu autora Šona Grenana (Sean Grennan) lugas ''TAGAD UN TAD'' iestudējums. Tā režisore ir Rēzija Kalniņa, pirmizrāde gaidāma 30. oktobrī, plkst. 19.00.

Ģertrūdes ielas teātris aicina uz pirmizrādi darbam “Pazaudētās dziesmas” 20.10.2020 19:32

Ģertrūdes ielas teātrī 27. oktobrī – teātra 11 gadu dzimšanas dienā – gaidāma pirmizrāde Agates Bankavas, Artūra Čukura un Andreja Jarovoja darbam “Pazaudētās dziesmas”.

Dailes teātra melnā komēdija “Sidraba šķidrums” piedalīsies starptautiskā festivālā Polijā 18.10.2020 15:11

Tā kā Dailes teātra trupas klātbūtne festivālā nav iespējama, viena no jaunākajām Dailes teātra izrādēm “Sidraba šķidrums”, kas Paulas Pļavnieces režijā tapusi sadarbībā ar teātra trupu “KVADRIFRONS”, 24. oktobrī video formātā tiks izrādīta “Festiwal Prapremier” Polijā.

Daugavpils teātrī vienlaicīgi top divas „Kaijas” 14.10.2020 14:59

Daugavpils teātrī vienlaicīgi top divas „Kaijas” Oļega Šapošņikova režijā - Antona Čehova un Borisa Akuņina. Abas izrādes tiek veidotas kā vienots projekts „Kaija. Izmeklēšana”, kas savu būtību atklāj nosaukumā: tas ir padziļināts Čehova „Kaijas” izpētes ceļojums, kurā skatītāji dosies kopā ar aktieriem, izmantojot Borisa Akuņina lugas „Kaija” piedāvātās iespējas kā atslēgu, lai labāk no psiholoģiskā viedokļa izprastu oriģināllugas varoņu rīcības motīvus. Lai gūtu pilnīgāku pieredzi, skatītāji tiek aicināti noskatīties abas izrādes.

Willa Teātris piedāvā nodarbības aktiermeistarībā, objektu teātrī un fotogrāfijā 13.10.2020 14:51

Willa Teātris oktobra beigās uzsāks jaunu projektu "Willa Education" – maksas kursus, kas vairāku mēnešu garumā atzītu profesionāļu vadībā sniegs iespēju attīstīt savas prasmes kādā no trim piedāvātājiem radošās izpausmes virzieniem. Nodarbības pasniegs režisors Varis Piņķis, horeogrāfe Inga Seņkāne, aktrise Alīda Pērkone un fotogrāfs Gunārs Binde.

Pēc kolektīvā Covid-19 testa veikšanas Dailes teātrī nekonstatē nevienu saslimšanas gadījumu 12.10.2020 12:36

Piesardzības nolūkos 9. oktobrī viss Dailes teātra kolektīvs veicis Covid-19 testus, kā rezultātā nevienam teātra darbiniekam nav uzrādīts pozitīvs testa rezultāts. Starp vairāk kā 180 darbiniekiem, kas nodevuši analīzes, nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums.

Dailes teātrī pirmizrāde iestudējumam “Monstrs” 10.10.2020 16:45

Vakar, 9. oktobrī, Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvoja britu mūsdienu dramaturga un režisora Dankana Makmillana luga “Monstrs” Dmitrija Petrenko režijā. Derila lomā izrādē bredzams viens no Dailes teātra uzlecošā zvaigznāja – jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots, bet mūzikas autors ir viens no populārākajiem Latvijas hiphopa māksliniekiem Prusax.

Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Liepāja - Latvijas galvaspilsēta” 07.10.2020 22:07

Piektdien, 23. oktobrī, plkst. 19:00 Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks rādīta izrāde “Liepāja - Latvijas galvaspilsēta”. Izrādi pirms 2 gadiem iestudēja režisors Valters Sīlis, tā tika nominēta 7 “Spēlmaņu nakts” balvām - tai skaitā - “Gada lielās formas izrāde”, “Gada režisors” u.c. Rasa Bugavičute-Pēce, kas tekstu radīja īpaši izrādes vajadzībām, tika nominēta balvai kategorijā “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”.

Latvijas Leļļu teātra dzimšanas dienā Omniva dāvina teātrim personalizētu pakomātu 07.10.2020 15:14

Atzīmējot Latvijas Leļļu teātra 76. dzimšanas dienu, Omniva teātrim pasniedza īpašu dāvanu, iemūžinot uz pakomāta tautā iemīļotu lugu varoņu – leļļu tēlus. Pakomāts jaunajā veidolā priecē ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi un atrodas blakus Leļļu teātrim – Elizabetes ielā 81.

Kārļa Vērdiņa “Dilles tante” uzsāk radošo dzīvi Latvijas Leļļu teātrī 06.10.2020 08:27

11. oktobrī Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos Kārļa Vērdiņa poēmas “Dilles tante” (Liels un mazs) skatuves versija, ko režisora Edgara Kaufelda vadībā veidojusi radošā komanda mākslinieces Rebekas Lukošus, scenogrāfa Kristapa Kramiņa, mūzikas autora Jēkaba Nīmaņa, gaismu mākslinieka Ulda Andersona un divu talantīgu aktieru – Danas Avotiņas-Lāces un Artūra Putniņa – sastāvā.

Valmieras teātrī pārceltā pirmizrāde melnajai komēdijai “Inišmoras leitnants” 06.10.2020 08:14

Mārtiņa Eihes iestudētajai dramaturga Mārtina Makdonas melnajai komēdijai “Inišmoras leitnants” savu pirmizrādi vajadzēja piedzīvot 9. aprīlī. Lai gan iestudējums ar lieliem panākumiem pirmo satikšanos ar skatītājiem piedzīvoja šī gada Valmieras vasaras teātra festivālā, Valmieras teātrī pirmizrāde gaidāma tieši 6 mēnešus vēlāk - 9. oktobrī.

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra novembra izrādēm 04.10.2020 15:23

1. oktobrī uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra novembra repertuāra izrādēm. Mēneša vidū, 12. novembrī, LMT Mansarda zālē gaidāma pirmizrāde režisora Viestura Roziņa iestudējumam “Dons Kihots”. Tāpat kā režisora 2017. gadā iestudētā un joprojām populārā izrāde “80 dienās apkārt zemeslodei”, arī šis darbs veidots teātra apmeklētāju jaunajai paaudzei – pusaudžiem, bet ne mazāk interesanti būs arī pieaugušajiem.

Latvijas Leļļu teātra Kamīnzāle – jauns spēles laukums Rīgas Latviešu biedrības namā 04.10.2020 15:20

3. oktobrī Rīgas Latviešu biedrības namā (RLBN) tika atklāta Latvijas Leļļu teātra Kamīnzāle. Ņemot vērā būvvaldes slēdzienu, kopš sezonas sākuma līdz ēkas rekonstrukcijas uzsākšanai Latvijas Leļļu teātra Mazā zāle ir slēgta, tādēļ radās nepieciešamība meklēt papildu spēles laukumu, kur varētu izrādīt līdzšinējās Mazās zāles izrādes. Sadarbībā ar RLBN un Kultūras ministriju tika rasts risinājums par pagaidu zāles izveidi RLBN Kamīnzālē, kas vismaz 2 gadus būs pastāvīgais teātra mazais spēles laukums.

Iznākusi Līvijas Dūmiņas grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija” 01.10.2020 12:09

Šogad nozīmīgās 100. jubilejas kārta ir pienākusi Dailes teātrim, kuru dibinājis leģendārais aktieris un režisors, romantiķis un skatuves fantasts Eduards Smiļģis. Šīs izcilās teātra personības radošos imperatīvus – tādus kā patiesīgums un vienkāršība, emocionalitāte un spilgta forma, skaistums un idejiska mērķtiecība – dailēnieši arvien ir turējuši godā. Starp viņiem ir arī aktieris, kuru nešauboties var saukt par Smiļģa māksliniecisko principu iemiesotāju mūsdienās un kuram 25. darba sezonā apjomīgu grāmatu “Artūra Skrastiņa Spogulija” veltījusi teātra kritiķe Līvija Dūmiņa.

Drīzumā uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves iestudējums “Jaunākā brāļa vasara” 28.09.2020 14:27

2. oktobrī Valmieras teātrī gaidāma ievērojamā latviešu dramaturga Gunāra Priedes lugas “Jaunākā brāļa vasara” pirmizrāde Ineses Mičules režijā. Šī ir luga, kuru jauns cilvēks rakstījis jaunībai un šajā izrādē uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves debitēs seši jaunākās paaudzes aktieri.

Dž. Dž. Džilindžera melodrāmas „XXL” pirmizrāde Daugavpils teātrī 28.09.2020 14:20

25. septembrī režisora Dž. Dž. Džilindžera trešais iestudējums Daugavpils teātrī, melodrāma „XXL”, piedzīvoja pirmizrādi ar ilgiem skatītāju stāvaplausiem.

Starptautiskā radošā kolektīva veidotā izrāde “Pīķa dāma” tiks izrādīta Dailes teātra Mazajā zālē 27.09.2020 01:45

28. un 29.septembrī Dailes teātra Mazajā zālē (Brīvības ielā 75) tiks izrādīta starptautiskā radošā projekta Teatro Fabrica veidotā izrāde “Pīķa dāma”, kas tapusi pēc Aleksandra Puškina stāsta motīviem. Vairākas iestudējuma pirmizrādes šovasar notika Jūrmalā, projekta vasaras rezidencē. Visas izrādes bija izpārdotas, tādēļ organizatori un režisore pieņēma lēmumu iestudējumu parādīt uz vienas no lielākā Latvijas teātra skatuvēm, saglabājot kamerstilu un maksimālu skatītāju iesaisti notikumos. Sākums plkst. 19.00, bez starpbrīža.

Šonedēļ Daugavpils teātrī pirmizrāde melodrāmai „XXL” 23.09.2020 14:32

Šo piektdien, 25. septembrī, Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde melodrāmai latviešu valodā „XXL”, kuru iestudēja režisors Dž. Dž. Džilindžers.

Leļļu teātra režisore Vija Blūzma svin 70 gadu jubileju 20.09.2020 14:15

Vija Blūzma, kura 20. septembrī svinēs savu 70 gadu jubileju, Latvijas Leļļu teātrī aizvadījusi lielāko savas radošās dzīves daļu. Sākotnēji kā aktrise, bet kopš 90. gadiem – pamazām pievēršoties leļļu teātra režijai un uzsākot vairākus jaunus darbības virzienus Latvijas Leļļu teātrī. 20.gs. pēdējā desmitgadē Vija Blūzma aizsāka gan bērnu kamerizrāžu veidošanu jaunizbūvētajā teātra Mazajā zālē, gan iestudējumus pašiem jaunākajiem skatītājiem no 2 gadu vecuma, kuri līdz tam netika uzskatīti par potenciāliem teātra apmeklētājiem, gan latviešu dzejas izrāžu piedāvājumu bērniem.

Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos “Ārsts” 17.09.2020 13:24

Šo piektdien, 18. septembrī, Dailes teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos britu teātra lielās cerības – dramaturga un režisora Roberta Aika – luga “Ārsts” Gata Šmita režijā. Titullomā būs redzama viena no vadošajām Dailes teātra aktrisēm Vita Vārpiņa, kurai ārēji stiprās un valdonīgās profesores Rutes Vulfas loma ir jauns izaicinājums.

Liepājas teātrī atsācies darbs pie iestudējuma „Dēmōns” 17.09.2020 13:13

Režisora Viestura Meikšāna vadībā Liepājas teātrī atsācies darbs pie Mihaila Ļermontova poēmas „Dēmons” iestudējuma. Nodot iestudējumu skatītāju vērtējumam bija plānots jau pavasarī, bet tas nevarēja notikt valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ. Pirmizrāde paredzēta 3. oktobrī.

Homo Novus izskaņa un IETM tikšanās Rīgā 14.09.2020 15:51

10. septembrī beidzās sešpadsmitais starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus", kas piedāvāja 14 ārvalstu un latviešu mākslinieku jaundarbus. Vienu no programmas izrādēm - Kjāras Bersani "Vienradžus meklējot" izrādīsim Rīgā 2021. gadā. Kristas Burānes izrādi "no tā laika koki vairs nerunā" ikviens interesents var noklausīties audio versijā, individuāli izstaigājot izrādes maršrutu. Informācija

KVADRIFRONS izsludina 3. sezonu 11.09.2020 09:47

Teātra trupa KVADRIFRONS izsludina trešo sezonu un uzsāk biļešu tirdzniecību uz rudens izrādēm, kuras notiks apvienības jaunajās telpās, Zeļļu ielā 25.

Daugavpils teātris atklāj 2020./2021. gada sezonu 03.09.2020 15:38

Kopš jūlija vidus Daugavpils teātris ir sācis darbu pie 2020./2021. gada sezonas jauniestudējumiem, savukārt teātra pirmā tikšanās ar skatītājiem plānota 4. septembrī, kad skatītājiem būs iespēja apmeklēt pirmo pārcelto izrādi „Cilvēks no Podoļskas”.

Latvijas Nacionālā teātra diena un pasākumi Kalnciema kvartālā 5. septembrī 02.09.2020 13:43

5. septembrī plkst. 10.00-16.00 tirgu papildinās īpaši svētki – kopā ar Kalnciema kvartāla ilggadējiem draugiem, Latvijas Nacionālo teātri, atzīmēsim teātra dienu. Nacionālā teātra aktieri sniegs pirmatskaņojumus no topošā koncerta “Īstā sālsmaize”, kā arī radošajā darbnīcā bērni varēs iejusties scenogrāfu un kostīmu mākslinieku lomā. Visas dienas garumā aicinām iegādāties biļetes ar īpašām atlaidēm. Būs arī konkursi un balvas! Paralēli notiks iknedēļas Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus.

Latvijas Leļļu teātrim savs radio raidījums – “Balkona balsis” 31.08.2020 11:17

2. septembrī no plkst. 18.30-20.00 Facebook tiešraidi piedzīvos Latvijas Leļļu teātra brīvdabas radio “Balkona balsis”, kas turpmāk skanēs katra mēneša pirmajā trešdienā. Pēc veiksmīga eksperimenta sezonas noslēgumā, kad ar improvizētu radio pārraidi tika atklāta Latvijas Leļļu teātra pagalma izstāde, projekta komanda nolēmusi šo ieceri pilnveidot un turpināt regulāri.

Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra populārā izrāde “Huligānes grēksūdze” būs skatāma jaunā formātā 27.08.2020 12:35

No 4. līdz 6.septembrim Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī skatītāji redzēs populārās Latvijas aktrises Tatjanas Lukašenkovas azartisko monoizrādi “Huligānes grēksūdze”. Iestudējumam būs jauns formāts: uz lielās skatuves kopā ar aktrisi, mūziķiem un dekorācijām atradīsies arī skatītāji. Šis paņēmiens ļauj skatītājiem maksimāli iesaistīties notiekošajā uz skatuves un citā gaismā atklāt daudzas tēmas un saturu. Izrāde “Huligānes grēksūdze” teātra repertuārā ir kopš 2018.gada, tai ir daudz cienītāju. Iestudējuma pamatā – populārās Krievijas mūsdienu dzejnieces Solas Monovas dzeja, ko Tatjana ir pārveidojusi brīnišķīgos, atklātos stāstos – ironiskos un skumjos. Stāsti vēsta par to, kas slēpjas modernās sievietes dvēselē, skapī un somiņā. Pati Sola Monova pēc izrādes noskatīšanās atzina, ka “Huligānes grēksūdze” ir labākais viņas dzejas iestudējums.

Ar nepieradinātu modes skati šonedēļ sākas jaunā teātra festivāls “Homo Novus” 26.08.2020 11:40

Piektdien, 28. augustā, sākas Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”, aicinot uz 15 izrāžu un performatīvu izstāžu programmu, kas notiks Rīgas un Cēsu publiskajā iekštelpā un ārtelpā, kā arī vairākās privātās telpās. Festivāla programmu veido starptautisku mākslinieku kopradīti darbi, latviešu mākslinieku jaundarbi, kā arī izrādes, kas tapušas ciešā sadarbībā ar dažādiem cilvēkiem, kopienām, skatītājiem, pilsētvidi un to apdzīvojošiem elementiem.

Latvijas Leļļu teātrī atgriežas Pepija Garzeķe 25.08.2020 22:15

Atzīmējot jaunā mācību gada sākumu, Latvijas Leļļu teātrī no 29. augusta atgriežas viena no skatītāju iemīļotākajām skolēnu izrādēm – Valda Pavlovska iestudējums “Pepija Garzeķe”. Izrādē par dzīvās mūzikas pavadījumu rūpējas sikspārņu rokgrupa, piešķirot īpašu skanēju gan Pepijas krāsainajiem piedzīvojumiem draugu lokā, gan skumjajiem vientulības brīžiem.

Notiks Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle ar garāko aktieru piedalīšanos 18.08.2020 17:33

23. augustā plkst. 20.00 Cēsu Sporta hallē notiks īpašs pasākums - teatrāla performance “Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle” ar Latvijas garāko aktieru, pasaulslavenā basketbolista Dāvja Bertāna un komiķa Jāņa Skuteļa piedalīšanos.

Pieminot Valmieras teātra aktrisi Mudīti Rāku 18.08.2020 16:42

15. augusta agrā rītā 65 gadu vecumā pēkšņi un negaidīti mūžībā devusies bijusī Valmieras teātra aktrise Mudīte Rāka.

Liepājas teātrī top pirmais jauniestudējums “Malыš” 17.08.2020 12:43

Liepājas teātris skatītājiem durvis vērs 4. septembrī, kad ar iestudējumu “Malыš” Dmitrija Petrenko režijā tiks atklāta teātra 114. sezona. Šobrīd teātrī notiek iestudējuma mēģinājumu process.

Daugavpils teātris atklās sezonu ar Ivara Lūša komēdiju „Mīlestība 32 m2” 16.08.2020 14:33

11. septembrī Daugavpils teātrī notiks šīs sezonas pirmā pirmizrāde – režisora Ivara Lūša melodramatiskai komēdijai krievu valodā „Mīlestība 32 m2”.

Nākamā lapa