Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Arhīvs/Reklāma/#PALIECMĀJĀS

Izrāde „Dabaseibys pūddarneica” pēdējo reizi Daugavpils teātrī

Redakcija
Redakcija

Izrāde „Dabaseibys pūddarneica” pēdējo reizi Daugavpils teātrī
Foto: Džeina Saulīte

5. decembrī plkst. 18.00 pēdējo reizi uz Daugavpils teātra skatuves tiks spēlēta izrāde „Dabaseibys pūddarneica jeb Viņa debešķības Laimesciema podniekdarbnīca” (rež. J. Jonelis). Šī izrāde atspoguļo mīlas trijstūrī iesaistīto varoņu sarežģītās jūtas. Bet stāstu uz skatuves kā tikko manāms pavediens caurvij alegorija. Tāpat kā podnieks ir noteicējs par māla pikucīša nākotni, tāpat arī cilvēka liktenis ir viņa paša rokās.

Daugavpils teātra izrādi „Dabaseibys pūddarneica” ir filmējusi Latvijas televīzija, lai tā būtu pieejama arī ārpus teātra sienām. Tāpēc droši var teikt, lai arī izrāde „Dabaseibys pūddarneica” tiek spēlēta latgaliski, tā ir ieinteresējusi ne tikai latgaliešus. Savukārt laikraksta „Diena” žurnālists, teātra kritiķis Atis Rozentāls šīs izrādes recenzijā atzīmējis: „Atslēgas vārdi, kas Daugavpils teātra iestudējumu padara pievilcīgu, ir vienkāršība un sirsnība. Aktieri varoņus ļoti mīl, un tieši tas viņiem ļauj gluži kā uz virpas no māla izvirpot izrādi – ne Meisenes porcelāna smalkumā, bet Latgales māla siltajā mājīgumā.”

Aktieru mīlestība pret saviem varoņiem manāma ne tikai uz skatuves, bet arī tajā, kā viņi dalās savās pārdomās par šo izrādi. Kristīne Veinšteina (Domce): „Izrāde "Dabaseibys pūudarneica" ir slavinājums Latgalē esošajam cilvēku un tradīciju siltumam, latgaliešu valodai un mīlestībai. Domce, Bronuss un Juziks alkst šīs cilvēcības un mīlestības, un tanī pat laikā to iemieso. Viņi cīnās par savu vietu zem plašajām Latgales debesīm un otra cilvēka sirds stūrītī, dzīvi pielīdzinādami māla traukiem, kas savā būtībā ir ļoti dažādi - vienādu nav! Spēlējot izrādi pēdējoreiz, tu atmiņu kabatā novieto tās sajūtas, emocijas un pārdzīvojumus, kas ļāva radīt tēlu un izrādi kopumā, atbrīvojot vietu jauniem tēliem un izrādēm, kam "Dabaseibys pūddarneicas" pieredze ir un būs ļoti vajadzīga!”. Savukārt Māris Korsiets (Bronuss) atzinies: „Pateicoties šai lomai esmu spēcīgāk apzinājies, ka par mīlestību ir jācīnās.”

Daugavpils teātra kolektīvs aicina nepalaist garām pēdējo iespēju skatīt šo sirsnīgo izrādi!
Pēdējo reizi – 5. decembrī plkst. 18.00.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv.