Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 0


Top iestudējums pēc Nikolaja Gogoļa stāsta „Šinelis” motīviem

Redakcija
Redakcija

16. aprīlī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde iestudējumam latviešu valodā „Šinelis un Šinelis” (rež. Paula Pļavniece), kura dramatizējums tapis pēc Nikolaja Gogoļa stāsta motīviem. Izrādes dramaturģiju veidojusi Justīne Kļava.

Sadarbība ar režisori P. Pļavnieci un dramaturģi J. Kļavu Daugavpils teātrim izveidojās starptautiska festivāla – laboratorijas „Telpa – Daugavpils” ietvaros. Vēlāk, 2015. gadā, režisore Paula Pļavniece atgriezās Daugavpils teātrī, lai iestudētu izrādi „Svešie svētki”. Šī izrāde guva atzinību arī teātra kritiķu vidū un tika nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”.

Iestudējumā „Šinelis un Šinelis” Gogoļa stāsts tiks atspoguļots mūsdienu kontekstā, ietērpjot varoņus jaunā laikā un telpā, bet saglabājot autora iekodēto vēstījumu. Izrādes dramaturģe Justīne Kļava atzīmēja: „Strādājot pie dramatizējuma man bija ļoti svarīgi atrast Nikolaja Gogoļa darba „Šinelis” varoņu analogus mūsdienās. Gribēju izstāstīt „mazā cilvēka” stāstu un pārdzīvojumus mūsdienu kontekstā un atrast paralēles starp Gogoļa attēloto pasauli 19. gs. beigās un pasauli, kurā dzīvojam mēs.”

Tas ir stāsts par maza cilvēka jeb sabiedrībā nenozīmīga cilvēka likteni. Galveno varoni nevar nosaukt par drosmīgu vai atjautīgu vīru. Viņam nav nedz naudas, nedz varas. Tāpēc viņš paliek sabiedrībā neievērots un nenovērtēts. Kādu dienu viņā pamostas cerība, ka jauna šineļa iegāde kļūs par atslēgu jaunai dzīvei. Bet sabiedrībā, kurā cilvēks tiek vērtēts attiecībā pret savu mantisko vai sociālo stāvokli, alkas būt pieņemtam nav remdināmas.

Izrādes „Šinelis un Šinelis” varoņos iedzīvosies Daugavpils teātra aktieri Kristīne Veinšteina, Māris Korsiets, Egils Viļumovs, Līga Ivanova, Maija Korkliša un Ritvars Gailums. Scenogrāfiju un kostīmus veido Marija Rozīte – Vītola. Mūzikālais noformējums - Uldis Sniķers, gaismas – Sergejs Vasiļjevs.

Pirmizrāde – 16. aprīlī plkst. 18.00
Tuvākā izrāde – 17. aprīlī plkst. 17.00

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv

Iestudējums top ar VKKF finansiālu atbalstu.