Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 0


„Bīstamais pagrieziens” tuvojas – pirmizrāde jau šonedēļ!

Redakcija
Redakcija

19. februārī plkst. 18.30 uz Daugavpils teātra Lielās zāles skatuves notiks pirmizrāde psiholoģiskai krimināldrāmai „Bīstamais pagrieziens”, kuru iestudējis režisors Oļegs Šapošņikovs. Izrādes radošajā komandā arī mākslinieces Inga Bermaka Apiah un Agnese Leilande (scenogrāfija un kostīmi), gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs un komponists Kārlis Lācis. Lugu no angļu valodas tulkojusi Madara Rutkēviča.

Lugas „Bīstamais pagrieziens” autors ir angļu rakstnieks, dramaturgs, radiodiktors Džons Bointons Prīstlijs (1894 – 1984). Savas karjeras laikā Dž. B. Prīstlijs atzinību guvis vairākos žanros – viņa repertuārā ir romāni, īsi stāsti, esejas, lugas. Prīstlija darbu uzmanības centrā bieži nonāca cilvēku mantkārība un garīgo vērtību zudums. Tāpat autors aizrautīgi interesējies par zinātni, it īpaši par teorijām, kas saistītas ar laika konceptu. Šī interese atstājusi pēdas arī viņa darbos.

Izrādes „Bīstamais pagrieziens” darbība notiek Anglijas ārpilsētas mājas salonā, kur savākusies kāda maza, draudzīga kompānija. Izdzirdot radio lugas fragmentu, kompānija sāk apspriest, kas ir labāk – vienmēr pieturēties pie patiesības vai atstāt vietu arī meliem. Ironiski, bet vakara gaitā katram no varoņiem nāksies stāties šīs izvēles priekšā. Bet patiesības atklāšana nebūs tas grūtākais. Vai varoņi būs gatavi pieņemt patiesību, lūk, kas kļūs par galveno pārbaudījumu!

Izrādē piedalās Daugavpils teātra aktieri Māris Korsiets, Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Līga Ivanova, Maija Korkliša, kā arī Saules skolas izglītības programmas „Teātra māksla” topošā absolvente Zanda Mankopa. Pirmo reizi Daugavpils teātrī kā aktieris uz skatuves kāps arī režisors Juris Jonelis.

Pirmizrāde – 19. februārī plkst 18.30.
Tuvākās izrādes – 20. februārī plkst 18.00, 12. martā plkst. 18.00.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv.