Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 0


Daugavpils teātrī notikusi pirmizrāde iestudējumam „Jubileja ‘98”

Redakcija
Redakcija

7. aprīlī Daugavpils teātrī notika pirmizrāde režisores Paulas Pļavnieces iestudējumam „Jubileja ’98” (krievu valodā). Šī izrāde ir ceļojums laikā – atpakaļ deviņdesmito gadu Latvijā, kur skatītājs kļūst par aculieciniekukādas ģimenes stāstam, brīžiem tik tuvam un pazīstamam.

Ģimene sasaista neredzamām saitēm. Ikdienas pārmetumos un strīdos šķiet, ka šīs saites nobružājas, lai arī neplīst. Bet kā ir, kad ir pateikts par daudz? Kad rētas ir pārāk dziļas? Vai ir iespējams strauji pārcirst šīs saites? Vai arī ģimeni vienmēr vienos beznosacījuma mīlestība? Režisore Paula Pļavniece atzīmē, ka caur šo izrādi viņa vēlējusies pieskarties šiem jautājumiem, cilvēku savstarpējām attiecībām ģimenē, un aizdomāties par to, kas notiek ar cilvēkiem, kad ilgi noklusētais pēkšņi tiek izteikts skaļi.

Izrādes „Jubileja ‘98” pamatā ir jaunās dramaturģes Justīnes Kļavas luga, kurā attēlotas 29 gadus vecās Janas bērnības atmiņas un viņas mēģinājumi izprast, kāpēcvectētiņa Edvīna 60 gadu jubilejas svinības kļuva par pēdējo vakaru, kad Jana viņu redzēja.

Izrādē „Jubileja ‘98” piedalās Milena Rožanska, Vadims Bogdanovs, Jeļena Ņetjosina, Džordžs Stīls, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Jurijs Losevs un Žanna Lubgāne. Iestudējuma dramaturģisko materiālu veidojusi Justīne Kļava, tulkojis – Oļegs Šapošņikovs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Dace Sloka, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs.

Iestudējums tapis ar VKKF finansiālu atbalstu.
Tuvākā izrāde – 12. maijā plkst. 18.30.

Biļetes- Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā Bilesuparadize.lv