epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Siguldā notiks Felicitas diena teātra cienītājiem

Svētdien, 15.janvārī, Siguldas pagasta Kultūras namā aicināti teātra entuziasti un interesenti, lai atcerētos izcilo siguldieti, režisori un teātra pedagoģi Felicitu Ertneri (1891 – 1975).

Drukāt

Jau vairākus gadus Felicitas vārda dienā pie režisores mazmeitas Ingrīdas Priedītes Rīgā pulcējas viņas audzēkņi, bet Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiek viņas daiļradei veltīti sarīkojumi, izstādes. Nu Felicitas dienas svinēšana pirmoreiz notiks Siguldā, Felicitas Ertneres dzimtas mājām „Spriguļi” tuvējā Siguldas pagasta Kultūras namā.
Plkst.12.00, turpinot Felicitas Ertneres misiju – aktieru meistarības pilnveidi, notiks aktrises un teātra pedagoģes Zanes Daudziņas meistardarbnīca aicinātajiem Siguldas un apkārtnes amatierteātru aktieriem „Tēls. Runa. Notikums”.
Plkst.15.00 ikviens aicināts uz teatrāli muzikālu brīdi pie Felicitai Ertnerei veltītā pieminekļa „Žests”, Institūta ielā 5A.

Ap plkst.15.30 – sarunas pie kafijas tases „Šaipus un taipus rampas gaismas”. Tikšanās ar režisores audzēkņiem – Dailes teātra aktieriem, teātra zinātniekiem, tai skaitā Viktoru Hausmani, monogrāfijas „Sarunas ar Felicitu Ertneri” autoru, un Eduarda Smiļģa Teātra muzeja darbiniekiem. Sarunu vadīs teātra zinātniece Guna Zeltiņa. Sarīkojums noslēgumā – Pierīgas novadu amatierteātru skates uzvarētāju apbalvošana.

Felicita Ertnere (1891 – 1975) dzimusi Siguldas pagasta „Spriguļu” mājās, vienā no sava laika inteliģentākajām un sabiedriski aktīvākajām dzimtām Siguldā. Mācījusies komerczinības Rīgā un Pēterburgā, skatuves kustību mākslu apguvusi Leshafta Augstākajos sieviešu kursos un S. Aueres Ritma un plastikas institūtā. Pēterburgā strādājusi internātskolā par fiziskās kultūras audzinātāju, pēc atgriešanās Rīgā – Rīgas Tautas augstskolas dramatiskajā studijā un 30 gadus kā kustību konsultante, režisore, teātra pedagoģe bijusi Eduarda Smiļģa līdzgaitniece Dailes teātrī. Bet „Spiguļu” mājas Siguldā izveidojās par savdabīgu Siguldas kultūras centru, jo Ertneru mājās viesojušies daudzi ievērojami kultūras darbinieki – Alfrēds Antmanis-Briedītis, Vilis Segliņš, Lilija Ērika, Lilija Štengele, Eduards Smiļģis un Rainis. 1991.gadā blakus „Spriguļu” mājām atklāja Solveigas Vasiļjevas veidoto pieminekli Felicitai Ertnerei „Žests”.

Ieeja – bez maksas

Drukāt

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

"Uz teātri ir jāiet ar labu garastāvokli. Visgrūtāk ir uzspridzināt iztēli cilvēkam, kuram nav noskaņojuma teātrim, bet viņš nezin kāpēc ir atnācis."

― teic režisore Indra Roga intervijā, atbildot uz jautājumu par teātra izrādi un skatītāju.

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk