Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Ar performancēm stacijā un vilcienā atklāj Jauniešu teātru festivālu “Rainis un Aspazija Tev”

Drukāt

Vakar, 20. oktobrī, Jūrmalā mākslas stacijā “Dubulti” un vilcienā maršrutā no Dubultiem uz Bulduriem jauniešu teātru aktieri ar performancēm un teatrāliem priekšnesumiem atklāja otro Latvijas jauniešu teātru festivālu un konkursu “Rainis un Aspazija Tev”.

Katrā vilciena vagonā pasažierus pārsteidza atšķirīgi iestudējumi – mulsinošas mīlas etīdes ar Raiņa un Aspazijas dzejas elementiem, enerģiskas dejas dzīvās mūzikas pavadījumā, smaidu raisoša interaktīva saspēle ar pasažieriem, piedāvājot kļūt desmit gadus jaunākiem u.c.

Šogad festivāla tēma ir “Es gribu spēlēt latviešu dramaturģiju”. Festivālā piedalās astoņi jauniešu teātri no Jūrmalas, Jelgavas, Saldus, Lubānas, Rundāles un Rīgas. Jauniešu teātri veidojuši izrādes pēc Aspazijas un Raiņa dzejas, latviešu folkloras motīviem, kā arī radījuši jaunus iestudējumus.

Latvijas jauniešu teātru festivāls tika aizsākts 2015. gadā, kad atzīmējām Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, ar mērķi aktualizēt dzejnieku daiļradi jauniešu vidū, kā arī, lai veicinātu jauniešu teātru attīstību un jaunradi Latvijā.

Festivāla laikā norisinās konkurss. Jauniešu teātru izrādes vērtē Jūrmalas teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Imants Jaunzems, aģentūras “Casting Bridge” aktieru atlases režisore Gunita Groša, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja eksperte, pedagoģe un režisore Dace Liepeniece.

Festivāla un konkursa “Rainis un Aspazija Tev” 21.oktobra programma

12.00–12.30 Jānis Balodis. “Elejas Nindzjas”. Saldus tautas teātris, režisore Inese Legzdiņa (Jūrmalas teātrī)
13.00–14.00 “Rainis. Aspazija. Zaļumballe”. Raiņa un Aspazijas dzeja. Lubānas jauniešu deju kolektīvs “Žuburi”, režisore Ilze Kraukle (Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35)
15.30–15.55 “Tas puisītis, tā meitiņa”. Pēc latviešu folkloras motīviem. Rundāles teātra studija “Savējie”, režisore Lilita Lauskiniece (Jūrmalas teātrī Muižas ielā 7)

16.10–16.25 “Distance”. Pēc Andra Buļa dzejas motīviem. Majoru vidusskolas teātris “Majoriņš”, režisore Antra Nuša (Jūrmalas teātrī Muižas ielā 7)

16.45–17.45 “Tēvi un dēli”. Jauniešu teātris „Te-13”, režisors Edgars Niklasons (Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35)
19.00–20.20 Festivāla noslēguma ceremonija un kolektīvu apbalvošana, Kaspara Zlidņa muzikāls sveiciens (Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35)

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk