Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0


Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm maijā un jūnijā

Redakcija
Redakcija

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm maijā un jūnijā
Dailes teātris

21. martā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm maijā un jūnijā, kad paredzētas arī trīs pirmizrādes – “Ivanovs!” Lielajā zālē, “Balta vārna melnā krāsā” Mazajā zālē un “Inde” Kamerzālē.

18. maijā pirmizrādi piedzīvos Antona Čehova lugas iestudējums “Ivanovs!” režisora Regnāra Vaivara skatuves versijā. Izrādes titullomā Artūrs Skrastiņš, pārējās lomas atveidos Kristīne Nevarauska, Juris Bartkevičs, Juris Žagars, Vita Vārpiņa, Anete Krasovska, Gints Grāvelis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Gints Andžāns, Lauris Dzelzītis, Indra Briķe, Mārtiņš Upenieks, Artūrs Dīcis, Dainis Gaidelis, Kaspars Zāle, Aldis Siliņš, Niklāvs Kurpnieks un Edijs Zalaks. Izrāde būs grandiozi Rubensa gleznu krāšņuma ražas svētki. Krāšņums, lai nojauktu Čehova krievu inteliģences pasteļtoņus. Krievu inteliģences „Skroderdienas Silmačos”.

20. maijā pirmizrāde Mazās zāles iestudējumam “Balta vārna melnā krāsā” Intara Rešetina režijā. Šī Alekseja Ščerbaka luga ieguvusi 1. vietu Dailes teātra oriģināldramaturģijas lugu konkursā “Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās” (2017), kas tika rīkots ar LR Kultūras ministrijas atbalstu, gatavojoties Latvijas simtgadei. Izrādes varoņus atveidos Ērika Eglija, Pēteris Liepiņš, Ilze Vazdika, Sarmīte Rubule, Lauris Subatnieks, Dainis Grūbe, Mārtiņš Počs, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure, Āris Rozentāls, Elīza Marija Rešetina un Rebeka Rēķe. Tās stāsts ir par parastu ģimeni kādā Latvijas pilsētā – viņi dzīvo mājā, kuru uzcēlis vectēvs, lai visa ģimene būtu kopā. Tikai tagad izrādās, ka tas nevienam nav vajadzīgs. Turklāt vēl Antra ir atradusi kādu, kas ir no citas pasaules. Kādu melno. Nu, ne gluži. Viņš ir sīrietis. Un Latvijas pilsētā vajag pavisam maz, lai kļūtu par vietējo zvaigzni. Kad mājā ienāk svešs cilvēks, viss izmainās. Nekas vairs nav kā agrāk. Baltajiem vīriešiem acīs parādās bailes. Ģimene vairs nevar visi kopā sēdēt pie viena galda. Izrādās, ka dzīve nav iekārtota pēc noteikumiem. Žēl.
Kamerzālē režisore Rēzija Kalniņa iestudēs nēderlandiešu dramaturģes Lotes Fēkemansas lugu “Inde”. Viņa un Viņš nav redzējušies deviņus gadus. Viņi ir zaudējuši kaut ko ļoti dārgu un tad arī viens otru. Taču viņiem ir kopīga pagātne, kas nekur nav pazudusi. Ir lietas, kas nekad neaizmirstas. Vai ir iespējams atstāt visu pagātnē un sākt no jauna? Bet ja tā – tad sākt no kura brīža? Kā lai zina, ka tas, kas sekos tālāk, būs labāks par bijušo?... Varbūt nebūs. Bet ir vērts mēģināt. Viņa – Inese Kučinska vai Rēzija Kalniņa, Viņš – Ģirts Ķesteris. Pirmizrāde 31. maijā.
Sezonas noslēgumā skatītājiem piedāvāsim jau par tradīciju kļuvušo koncertu “Spanovska ballīte – 4.sērija”. No smiekliem līdz nopietnībai un atkal atpakaļ... Ekskluzīvi – tikai 4 koncertos! Koncerta radošajā komandā ir Toms Treinis, Artūrs Skrastiņš un Lauris Dzelzītis.

Maijā pēdējo izrādi piedzīvos vairāki iestudējumi – Kamerzālē “Svēta lieta” 2. maijā, Mazajā zālē “Granātu krāsas aproce” 5. maijā un “Ērtas dzīvošanas mirklīši” 13. maijā. Bet maija piedāvājums par īpašo cenu būs izrādes “Jeruzaleme” 6. maijā un “8 mīlošas sievietes” 12. maijā, kad biļešu cena visā zālē būs tikai 5 un 7 EUR.