Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana” Via Baltica ietvaros

Redakcija
Redakcija

Svētdien, 19. augustā pulksten 16.00 Kuldīgas Mākslas namā un 22. augustā pulksten 18.00 Rudbāržu muižā būs aktiera un režisora Ērika Vilsona veltījums mātei – monoizrāde “Mana Magadana”, kas stāsta par viņa dzimšanas vietu Magadanu, Sibīrijā un atmiņām par to.

Izrāde veidota pēc režisora bērnības atmiņām, mammas Zentas Vilsones vēstulēm un trimdā sarakstītajiem dzejoļiem, kā arī dienasgrāmatas fragmentiem par 2013. gada braucienu uz Magadanu kopā ar režisori Dzintru Geku un fondu “Sibīrijas bērni”.

Kā stāsta pats autors izrāde ir veltījums viņa mammai, kura 1946. gadā tika izsūtīta uz Sibīriju un pērn aizgāja mūžībā. Izrāde ir ne tikai stāsts par autora dzimšanas vietu Kolimas pilsētu Magadanu, viņa bērnību, atgriežoties no izsūtījuma, bet arī personisks skatījums uz plašākiem vēstures notikumiem.

“Mana Magadana” stāsta par Latvijas valsts veidošanās un attīstības procesu, rosinot skatītājus domāt par vēstures notikumiem, cēloņu likumsakarībām caur viena cilvēka dzīves stāstu, kā arī radīt interesi par savas dzimtas vēsturi. Kā saka Ēriks Vilsons, “vēstures izzināšana iespējama caur tādām zināmām arhetipiskām lietām kā māja, ģimene, tēvs, māte, saprotot viņu likteņus, kas ar viņiem noticis.”
Ēriks Vilsons ir Liepājas teātra aktieris kopš 1985. gada, piedalījies Rīgas Jaunā teātra un Dailes teātra izrādēs, filmējies Viktora Kairiša filmā “Pa ceļam aizejot..” (2000), seriālā “Svešā dzīve” (2007, 2008). 2016. gadā ieguvis maģistra grādu Liepājas Universitātes Rakstniecības studijās.

Atgādinām, ka Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē līdz 8. septembrim apskatāma Dzintras Gekas veidotā dokumentālā izstāde “Sibīrijas bērni”.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā Bilesuparadize.lv Biļetes cena 3 EUR. Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un invalīdiem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja ir bez maksas.

Festivāls “Via Baltica” ik gadu notiek augusta otrajā pusē, atceroties vēsturiskās akcijas “Baltijas ceļš” nozīmi visu trīs Baltijas valstu likteņos. Atklāšanas koncerts ar Baltijas valstu džeza mūziķu apvienību “Baltic Jazz Trio” jau sestdien, 18. augustā plkst. 20.00 Liepājas vēsturiskajā pagalmā “Romas dārzs”. Vēl festivālā šogad kamermūzikas koncerti, kino seansi un izstāde Liepājā, Kuldīgā un Rudbāržos. Tradicionāli festivālu noslēgs Senās uguns nakts un bezmaksas koncerts Liepājas pludmalē. Plašāk par festivālu Via Cultura, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com.

Festivāla rīkotājs ir nodibinājums “Via Cultura”, un tas notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Kuldīgas domes un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk