epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Laipni aicināti uz tikšanos ar grāmatas “Nelietderīgā lietderīgums” autoru Nučo Ordini!

Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā, 24. februārī plkst. 12:00Nav taisnība, ka lietderīgs ir tikai tas, kas nes peļņu. Merkantilajās demokrātijās pastāv zināšanas, kuras tiek uzskatītas par "nelietderīgām", tomēr atklājas kā pārsteidzoši lietderīgas.

Drukāt

Nučo Ordine (Nuccio Ordine, 1958) ir literatūrzinātnieks un filosofs, Kalabrijas Universitātes profesors, viens no pasaules ievērojamākajiem renesanses literatūras speciālistiem, kurš regulāri lasa lekcijas ietekmīgākajās Francijas, Anglijas un ASV universitātēs, saņēmis visdažādākās prēmijas un goda titulus (ieskaitot Francijas Goda leģiona ordeni), viņa grāmatas ir tulkotas gandrīz divdesmit valodās.

Izmantojot ievērojamu filosofu citātus un slavenu rakstnieku pārdomas, autors uzskatāmi parāda, kā apsēstība ar lietderīguma kultu un peļņu noplicina garu un apdraud ne tikai skolas un universitātes, mākslu un radošumu, bet arī būtiskākās cilvēces pamatvērtības – cilvēcisko pašcieņu, mīlestību un patiesību. Viņa darbu iedvesmojusi ietekmīgā ASV un Kanādas izglītības un medicīnas sistēmu reformatora Abrahama Fleksnera aizraujošā eseja, kas atgādina, ka nelietderīgā lietderīgumu mums māca arī eksaktās zinātnes un ka nesavtīgais un šķietami nelietderīgais ir teju vienīgās homo sapiens iespējas padarīt cilvēci cilvēcīgāku. Nučo Ordines manifests un Fleksnera eseja noteikti sniegs vērtīgu vielu pārdomām Latvijas lasītājiem.

Izmantojiet iespēju tikties ar Nučo Ordini, kurš ieradīsies īsā vizītē Latvijā un piedalīsies Latvijas Grāmatu izstādes kultūras programmā.
Lūdzam pieteikt savu dalību seminārā līdz 22.02.2017.,
sūtot ziņu uz elektronisko pastu lga@gramatizdeveji. lv

NB! Nučo Ordines viesošanās Latvijā iespējama, pateicoties starptautiskajam projektam “ALDUS – ceļš uz Eiropas grāmatu tirgu tīklu”. Jūsu ziedojums šī semināra apmeklējumam palīdzēs pilnīgāk nodrošināt Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas līdzfinansējumu projektam un interesantu lekciju programmu arī turpmākajās grāmatu izstādēs. Jau iepriekš pateicamies!
Konts ziedojumiem: LV46HABA0551001769051

Drukāt

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

Visi cilvēki ir dabas daļa. Visi ir nākuši no jūras, izgājuši caur mežu, un daba ir viņus barojusi, bet tagad, 21. gadsimtā, mēs bieži vien aizmirstam par cilvēka saikni ar dabu.

Atcerieties, ka pašas lielākās vērtības dzīvē ir bez maksas: tā ir saule, gaiss, ūdens, – un mums par to nav jāmaksā.

/Modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk