Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 0


“Satori bibliotēkā” iznāk otrais, papildinātais izdevums Šlāpina “Jauno latviešu valodai”

Redakcija
Redakcija

Biedrība “Ascendum” sērijā “Satori bibliotēka” izdod atkārtotu un papildinātu izdevumu Ilmāra Šlāpina grāmatai-vārdnīcai “Jauno latviešu valoda”, kas pirmo reizi iznāca 2013. gadā.

Latviešu publicists un filozofs Ilmārs Šlāpins kopš 1999. gada ir vācis jaunvārdu un jaunu vārda lietojumu piemērus, centies skaidrot to nozīmes un rast jaunas, izmantojot klasiskas un mazāk klasiskas etimoloģijas metodes, ik pa brīdim publicējot savus atradumus žurnāla “Rīgas Laiks” rubrikā “Jauno latviešu valoda”. Grāmata “Jauno latviešu valoda. Otrais, papildinātais izdevums” ir ne tikai atkārtota 2013. gadā izdotās grāmatas tirāža, bet arī otrreiz koriģēta un papildināta ar vairākiem jauniem šķirkļiem, kas atspoguļo pēdējo gadu jaunvārdus, kas bagātinājuši latviešu valodu. Pievienotajos šķirkļos atrodami skaidrojumi tādiem vārdiem kā autlets, hipsteris, brančs, hibrīdkarš un citiem.

Komentējot valodas attīstības gaitu, grāmatas autors Ilmārs Šlāpins saka: "Valodu var salīdzināt ar dzīvu organismu. Tāpat kā ar suni, ar to ir jāspēlējas, jāpabaro, bet, ielikts būrī, tas ilgi nedzīvos. Un tāpat kā sunim valodai nepieciešami skaidri noteikumi, taču tai patīk tos arī pārkāpt."

Grāmatas otrais, papildinātais izdevums tapis, pateicoties Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstam, kā arī biedrība “Ascendum” grāmatu 10 eksemplāros dāvināta visām Latvijas skolām, kurās tiek realizēta mazākumtautību izglītības programma. Grāmatas līdz skolām nonākušas ar “Latvijas Pasta Eksprespasta” gādību.

Grāmata no 30. janvāra nopērkama grāmatnīcās “Jānis Roze”, “Valters un Rapa”, “Nice Place TELPA”, kā arī “Birojnīcā”.