Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Atkārtoti izdota rokasgrāmata par koši pelēko latvieti 19.11.2019 16:00

Grāmata “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības”, kas pērn izpelnījās lielu lasītāju interesi, atkal nopērkama visās Latvijas grāmatnīcās. Grāmata, ko skaidrojis un komentējis Ilmārs Šlāpins, ir stāsts par mums pašiem jeb rokasgrāmata par koši pelēko latvieti. Tā tapusi sieriņa Kārums virsvadībā, apkopojot tipisko latviešu spilgtākās īpatnības – vērojot viņus, izzinot domas, klausoties izteikumus, – tādā veidā atklājot patieso simtgades latviešu tēlu.

Latviski izdots Alesandro Bariko romāns "Jaunā Līgava" 19.11.2019 12:29

Alesandro Bariko ir pasaulē labi zināms rakstnieks. Arī Latvijā viņa grāmatas iznākušas kuplā skaitā un dažādos apgādos. Atgādināsim dažas no tām: “Zīds”, “Okeāns Jūra”, “Misters Gvins”, “Stikla pilis”… kopskaitā vairāk nekā desmit romāni un eseju krājums “Hēgeļa dvēsele un Viskonsinas govis”.

Liepājas muzeja dārzā atvērs grāmatu “Liepāja Latvijas Neatkarības karā 1918 – 1920” 19.11.2019 12:10

Piektdien, 22. novembrī, plkst. 17 Liepājas muzeja dārzā atvērs grāmatu – rakstu krājumu, kas veltīts Latvijas Neatkarības kara notikumiem Liepājā. Grāmata ir pirmais zinātnisku rakstu krājums, kas veltīts tieši notikumiem Liepājā šajā vēstures posmā. Lielākā daļa no zinātniskajiem rakstiem, kas apkopoti krājumā, tapuši pēc Liepājas muzeja rīkotās konferences 2017. gadā “Liepāja Latvijas Neatkarības karā, 1918–1920”. Tie ir profesionālu vēsturnieku oriģinālpētījumi par Liepāju Neatkarības kara laikā.

“Mansards” izdod Kārļa Ķezbera pasaku “Takšelis Makšelis” un aicina uz Ievas Jurjānes ilustrāciju izstādi 12.11.2019 12:50

Apgāds “Mansards” laidis klajā latviešu rakstnieka Kārļa Ķezbera pasaku “Takšelis Makšelis”, kas pirmo reizi iznāk Latvijā ar īpaši darinātām mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām. Grāmatas un ilustrāciju izstādes atvēršana notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā ceturtdien, 14. novembrī plkst. 11.00 un Tukumā, Durbes pilī sestdien, 16. novembrī plkst. 13.00.

Decembra sākumā Rīgā notiks ikgadējais starptautiskais literatūras festivāls “Prozas lasījumi” 08.11.2019 14:34

No 3. līdz 8. decembrim Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros norisināsies starptautiskā literatūras festivāla “Prozas lasījumi 2019” pasākumi, kurus bez maksas aicina apmeklēt ikvienu interesentu. Festivāla viesu valsts un caurvijas motīvs šogad ir Japāna.

Iznāk romāns par Dainu tēva ģimenes līkločiem 08.11.2019 14:29

Ievērojamo 19. gadsimta latviešu kultūras darbinieku, vienu no jaunlatviešu kustības aizsācējiem Krišjāni Baronu lielākā daļa lasītāju pazīst vispirms kā Dainu tēvu – latvju dainu mantojuma vācēju un apkopotāju. Tādu mēs Krišjāni Baronu parasti arī iztēlojamies – kā staltu vīru ar kuplu, baltu bārdu – un tikai retais iedomāsies, ka arī Dainu tēvs taču kādreiz ir bijis jauns... Savam mūža darbam – dainu vākšanai un apkopošanai – Barons pievērsās galvenokārt mūža otrajā pusē, bet daudz mazāk zināmas ir viņa gaitas jaunības un brieduma gados. Tieši šiem mazāk izpētītajiem aspektiem savā jaunākajā romānā “Mazā, klusā sirds. Dārta un Krišjānis pirms tautasdziesmas” pievērsusies populārā rakstniece Inguna Bauere.

Lieliska grāmata omulīgai lasīšanai drēgnajā rudenī 06.11.2019 08:47

Dāņu rakstnieks Pēters Hēgs ir viltnieks un brīnumdaris, apvārdotājs un spēlmanis, valodas burvis un dižstāstnieks, kurš savus varoņus ievilina ikdienišķās situācijās, no kurām ikdienišķā veidā izeja nav rodama. Vieglu roku viņš mūsdienu pasaulei piešķir papildu dimensijas un savaldzina ar žilbinošu erudīciju, mānīgi patiesīgu realitātes atainojumu un ticamām sazvērestības teorijām, kas gaumīgi bagātinātas ar grēcīgu un neticami pievilcīgu varoņu tēliem.

"Dienas Grāmata" jaunums - Lato Lapsa "BRŪNĀS JAUNAVAS BĒRNI SVĒTĀS NĀVES ĒNĀ. Meksika un Bolīvija" 05.11.2019 13:58

“Šajā pasaules daļā augša un apakša ne vienmēr ir labi un viegli atšķirama — tāpat kā labais un ļaunais, pareizais un nepareizais, prātīgais un trakais, prieki un ciešanas, jā, jā, pat dzīve un nāve. Mirušie šeit bieži vien ir dzīvāki pat visiem dzīvajiem — un otrādi. Kur gan vēl notikt pasaules grandiozākajiem kapu svētkiem, ja ne šeit. Miljoni cilvēku pielūdz Svēto Nāvi, lai tā palīdzētu ikdienas dzīvē. Bandīts un izvarotājs te kļūst par tautas svēto. Vēsture te ir tāda, ka daudzi joprojām nevar skaidri pateikt — kur ir nācija un kur tās ienaidnieki. Kuri ir tie mirušie, kas jāatceras un jāgodina, un kuri ir tie, kam jāpaliek neuzskaitītiem bezvārda kapos.

Liepājas muzejā atklās grāmatu par Karostas noslēpumiem 04.11.2019 10:31

Piektdien, 8. novembrī, plkst. 16 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 atvērs Andžila Remesa un Jura Raķa grāmatu “Noslēpumainā Karosta”. Liepājas Karostas leģendas ir dzīvas un vilinošas joprojām. Krievu caru izlolota, neatkarīgās Latvijas apgādāta un padomju laikos slēgta, tā kļuvusi par noslēpumu glabātuvi vairākiem gadsimtiem. Daudzus no tiem atklāj grāmatas autori, būdami Liepājas vēstures pētnieki un liecinieki.

JUMAVA aicina uz grāmatas "Iespējamās tikšanās" prezentācijas koncertu 31.10.2019 15:15

7.novembrī, plkst. 18.30, Bruņinieku ielā 63, apgāds JUMAVA aicina uz grāmatas “Iespējamās tikšanās” prezentācijas koncertu. Grāmatas varoņi - Latvijā zināmas personības un talantīgie cilvēki ar invaliditāti. Pašmāju jaunie mūziķi atskaņos noskaņu skaņdarbus, muzikāli raksturojot varoņu satikšanās sižetus.

Iznākusi sestā Millennium sērijas grāmata – “Meitene, kurai bija jāmirst” 31.10.2019 15:07

Tikko iznākusi sestā Millennium sērijas grāmata – zviedru rakstnieka Dāvida Lāgerkranca aizraujošais un skarbi atklātais romāns “Meitene, kurai bija jāmirst”. Jaunais romāns ir pēdējais šajā sērijā. Stāsts beidzas. Bet Līsbetas cīņa turpinās…
Latviešu lasītāji Dāvidu Lāgerkrancu pazīst kā Millennium triloģijas turpinātāju, kurš sarakstījis trīs aizraujošus romānus par Stīga Lārsona radītā izcilnieku dueta – spējīgās hakeres Līsbetas Salanderes un pētnieciskā žurnālista Mīkaela Blumkvista aizraujošo cīņu pret ļaunumu tā dažādajās izpausmēs, un pelnīti ieguvis pasaules slavu.

Andreja Upīša memoriālajā muzejā noritēs dzejas slams 29.10.2019 09:23

Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, 27. novembrī plkst. 19.00 noritēs dzejas slams. Dzejas slamu tradīcija ir ilgstoša un sena: aizsākušies astoņdesmito gadu vidū Amerikā, Latvijā tie ir arī atraduši mājas vismaz jau pēdējās desmitgades laiku, sapulcinot arī plašu atbalstītāju un tradīcijas uzturētāju loku.

Cenzūras skandāls? Grāmatizdevēju asociācija atsakās izvietot "Kolaborants" reklāmu grāmatu svētkos 25.10.2019 13:09

Latvijas mediji elektroniski saņēmuši šādu informāciju no epasta atmaskosim@gmail.com: "Kolaborantu" mēģina pakļaut cenzūrai vēl pirms iznākšanas, Grāmatizdevēju asociācija paziņo, ka grāmata "neatbilst tematikai". Sagatavošanā esošā grāmata "Kolaborants", kas ir pietiek.com izdotās sērijas "Čekisti un komunisti" trešā grāmata un veltīta vienam konkrētam padomju okupācijas varas aktīvam kolaborantam - tagadējam advokātam un miljonāram Romualdam Vonsovičam, ar cenzūru saskārusies vēl pirms izdošanas: neraugoties uz iepriekšēju vienošanos un apmaksātu rēķinu, šorīt Latvijas Grāmatizdevēju asociācija mēģināja izmest grāmatas reklāmas baneri no Rīgas Grāmatu svētku norises vietas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Notiks Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija 22.10.2019 11:02

Piektdien, 25. oktobrī, izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija – muzikāli literārs sarīkojums “Lieluma ābolā kodējs”. Šogad Aleksandra Čaka biedrības un Rīgas domes iedibinātajai balvai ir izvirzīti 15 pretendenti, tajā skaitā kultūras darbinieki, mākslinieki, literāti, tulkotāji un literatūrvēstures pētnieki.
Balvas pasniegšanas ceremoniju veido režisors Valdis Lūriņš, tajā piedalīsies koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā, komponists Valdis Zilveris, Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Cīrule un Raimonds Celms, pasākumu vadīs Andra Konste un Valdis Rūmnieks.

Klajā laista pirmā Terija Pračeta grāmatu sērija latviešu valodā 22.10.2019 10:55

Sers Terijs Pračets (Terry Pratchett, 1948-2015) ir viens no visu laiku populārākajiem britu autoriem, kura sarakstīto grāmatu skaits gan bērniem, gan pieaugušajiem mērāms vairākos desmitos, bet pārdoto eksemplāru skaits – miljonos. Pasaules slavu rakstnieks iekaroja ar pieaugušajiem adresēto fantāzijas žanra romānu sēriju Discworld, kurā asprātīgi kariķētas gan aktuālas sociālas parādības, gan kultūras norises, parodēti ievērojami literāri darbi, mākslas un mūzikas ikonas, filozofiskās domas virzieni un vēl daudzi dažādi dzīves aspekti. Var teikt, ka šie romāni sevī ietver unikālu pasaules vēstures un kultūras īso kursu, kas ietērpts humoristiskas fantāzijas veidolā. Terijs Pračets rakstījis arī bērniem; šo darbu vidū viena no populārākajām ir piecu grāmatu sērija par jaunās raganas Tifānijas Smelgas piedzīvojumiem; sērijas pēdējā grāmata saņēmusi prestižāko britu bērnu literatūras balvu – Kārnegija medaļu.

Aicina piedalīties grāmatas „Kolaborants” tapšanā sērijā „Čekisti un komunisti” 15.10.2019 16:30

Pašlaik ir sākts darbs pie grāmatas „Kolaborants”, kas iznāks pietiek.com sērijā „Čekisti un komunisti”. Šī grāmata būs veltīta vienam vienīgam padomju okupācijas varas palīgam un līdzskrējējam – bijušajam padomju tautas tiesnesim, tagadējam advokātam un miljonāram Romualdam Vonsovičam.

Tālivaldim Margēvičam jauns romāns 14.10.2019 11:04

Ievērojamais latviešu dokumentālo un spēlfilmu režisors, kinoscenārists, publicists Tālivaldis Margēvičs (1946) jau vairākus gadus pazīstams arī kā rakstnieks. Viņa pirmais romāns “Šķērsiela 13. Latvieša dibinātais gulags” (2016) bija vēstures faktos un dokumentos balstīts vēstījums par Eduardu Bērziņu, izcilu un pretrunīgi vērtētu personību, kura padomju laika darbību gan cildināja, gan sabradāja boļševiku necilvēcīgais politiskais režīms. Šobrīd šim jau plašu popularitāti ieguvušajam darbam blakus liekams jaunākais T. Margēviča veikums – romāns “Zirgu gaļas pārdevējs”, kas, tāpat kā iepriekšējais, atspoguļo 20. gadsimta vēstures dinamiskās kolīzijas.

Jau 21. reizi notiks Rīgas Grāmatu svētki 10.10.2019 22:28

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija jau 21. reizi organizē Rīgas Grāmatu svētkus, kas šogad notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Savus lasītājus gaidīs 30 aktīvākie Latvijas izdevēji (Avots, Annele, Dienas Grāmata, Jāņa Rozes apgāds, Kontinents, Zvaigzne ABC, Latvijas Mediji, Latgales Studentu centrs, Liels un mazs, Madris, Mansards, Neputns, Pētergailis, Turība, Zinātne, Zvaigzne ABC u.c.). Kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku izdevēji divu dienu garumā piedāvās kultūras programmu, kur sev interesējošus pasākumus varēs atrast lasītāji ar dažādām gaumēm. Grāmatu svētki ir iespēja iegādāties interesantas grāmatas, satikt iemīļotus autorus, kā arī uzzināt par jaunākajām izdevumiem.

Sieviete no desmitās kajītes - spraigs jauns krimiķis 10.10.2019 22:05

Britu kriminālromānu rakstnieces Rutas Vēras rokraksts ir jau pazīstams: pirms pāris gadiem latviešu valodā iznāca viņas grāmata “Tumšā, tumšā mežā” – intriģējoša versija par to, kā var beigties sen nesatiktu skolas un studiju biedru kopā sanākšana. Jaunais romāns “Sieviete no desmitās kajītes” turpina kriminālo intrigu citā vidē. Atsauksmes par to ir ļoti labas, mudinot sarosīties tos, kam patīk krimiķi, kuros vairāk uzmanības pievērsts cilvēku attiecībām, nevis nozieguma detaļām. Autore lieliski prot kāpināt spriedzi. Jau grāmatas sākums liecina, ka tālāk notikumi izvērtīsies vēl dramatiskāki, vēl spraigāki un autorei vēl veiksmīgāk izdosies lasītāju ievilināt pašās to dzīlēs. “Baiss un mulsinošs psiholoģiskas spriedzes romāns,” brīdina laikraksts “The Sun”.

“Mansards” izdevis grāmatu “Franču pulkvežleitnanta Emanuela Diparkē atmiņas. Misija Latvijā 1919–1920” 09.10.2019 11:58

Grāmatu veido 1926. gadā Francijā publicēto Emanuela Diparkē memuāru fragmenti, kas pirmoreiz tulkoti latviešu valodā, plaši komentēti un ilustrēti ar fotogrāfijām no Latvijas muzeju krājumiem. Autora darbību un vēsturisko situāciju raksturojošus priekšvārdus sarakstījuši vēsturnieki Žiljēns Gelēns (Julien Gueslin, Parīzes-Nantēras Universitātes Bibliotēkas La Contemporaine muzeja departamenta vadītājs) un Ēriks Jēkabsons (Latvijas Universitātes profesors).

«Pirmā PR grāmata» atklāšanas svētki 08.10.2019 13:34

2019. gada 11. oktobrī pulksten 18.00 VEF kvartāla Kamerzālē (Ieriķu ielā 5A, Rīgā) notiks komunikācijas aģentūras A. W. Olsen & Partners partneres un Latvijas Universitātes docentes Olgas Kazakas „Pirmās PR grāmatas” atklāšanas svētki. Ieeja brīva. Pasākuma laikā varēs iegādāties grāmatu par īpaši izdevīgu cenu, kā arī saņemt autores autogrāfu. Lūdzam apstiprināt dalību lapas Home | OlgaKazaka sadaļā „Notikumi” vai Facebook “pasākumā”.

Brīnišķīgs, krāšņs romāns par Latvijas vēsturi, suitiem, mīlestību un likteni 01.10.2019 11:00

Suitu novads allaž bijis viens no savdabīgākajiem Latvijā: to ar prieku un interesi apmeklējam paši, turp ar lepnumu vedam ārvalstu viesus, rādām košos “trako krāsu” tautastērpus, smejam, dzirdot Suitu sievu asprātīgo apdziedāšanos, atceramies, ka šai Kurzemes vidus reģionā vienīgajā valda katoļticība, kamēr pārējā Latvijas rietumdaļa ir luterticīga... Bet vai kādreiz esam aizdomājušies, kāpēc tieši šis novads tik ļoti atšķiras no apkārtējiem, izceļoties kā koša magone daudz mierīgāku krāsu ainavā? Un galu galā, kāpēc suiti – kas tas par vārdu, no kurienes cēlies?

Izdots mūziķa un dzejnieka Laura Valtera pirmais dzejoļu krājums 28.09.2019 12:11

Iznāk mūziķa un dzejnieka Laura Valtera pirmais dzejoļu krājums “Visumā Veidoti Vārdi”, kura atvēršanas svētki notika 24. septembrī. Lauris Valters jau vairāk kā 16 gadus ir pazīstams Latvijas mūziķis, klausītāju sirdis iekarojot kā grupas “Ēnas” līderis. Šobrīd Lauris Valters darbojas kā solo mākslinieks – tautās laižot daudzas skanīgas dziesmas: “Tad apstājās laiks” , “Manā pasaulē”, “Būtu tā vērts”, “1836”, "Mirklī ieklausies" un vēl daudzas citas! Līdz ar savas pirmās dzejas grāmatas izdošanu, Lauris piesaka sevi arī kā jaunās paaudzes dzejnieku.

Latviešu valodā iznāk jau otrais Hokana Nesera romāns 26.09.2019 21:19

Zviedru rakstnieks Hokans Nesers ir izcils stāstnieks un cilvēcisko attiecību atainotājs. Viņa darbi sajūsminās tos, kas detektīvromānos meklē psiholoģiskus labirintus, nevis asiņainus varas darbu aprakstus. Nesera radītais izmeklētājs Gunnars Barbaroti ir rāmi drosmīgs un neatlaidīgs, īstens “uzticamā vīrieša” tips. Pirmo reizi latviešu lasītāji Gunnaru Barbaroti sastapa romānā “Cilvēks bez suņa”, kur viņš izmeklēja lietu par pazudušiem cilvēkiem. Jaunajā grāmatā “Pavisam cits stāsts” Gunnars Barbaroti piedzīvo īstu izaicinājumu: kāds raksta izmeklētājam personiskas vēstules, kurās sola nogalināt dažādus cilvēkus, un izaicina uz sacensību…

Latviešu teiku un mītu pasaule - aizraujošā jaunā romānā 24.09.2019 15:06

Lai gan fantāzijas žanra literatūra pēdējo gadu laikā iekarojusi noturīgu popularitāti Latvijas lasītāju vidū un līdztekus tulkotajai literatūrai tiek izdoti arvien jauni latviešu fantastu darbi, pašmāju autori žanram būtisko “pārdabisko faktoru” līdz šim visbiežāk meklējuši dažādu pasaules tautu mitoloģijā, nevis latviešu folklorā. Taču nupat izdotais jaunā rakstnieka Gata Ezerkalna fantāzijas žanrā tapušais debijas romāns “Ragana manā skapī” pārliecinoši pierāda, ka latviešu teiku un mītu pasaule ir tikpat fascinējoša un noslēpumiem bagāta kā jebkura cita – patiesībā pat vēl saistošāka, jo latviešu pasakas, teikas un ticējumi taču katram no mums pazīstami jau kopš bērnības.

Izdota jauna grāmata bērniem - Lāču republika 20.09.2019 10:58

Jura Zvirgzdiņa jaunākās bērnu grāmatas stāsts sākas brīdī, kad stratēģiskās plānošanas ministrs no rīta, izkāpjot no gultas ar kreiso kāju nokavē Ministru kabineta sēdi. Viņš vaino mazu lācēnu, kas lēnām kopā ar večuku šķērsoja ielu, aizkavējis ministra auto. Sēdē finanšu ministrs žonglē ar skaitļiem, premjers liek izteikties ministram – kavētājam, un viņš pēkšņi atceras: Lācis! Lūk, īstais temats! Ministrs nodārdina:”Godājamie kolēģi!... Mūsu galvaspilsēta ir briesmās!Pa ielām staigā lāči!”

Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” saņem rakstniece Inguna Daukste-Silasproģe 19.09.2019 10:42

Šodien, 13. septembrī svinīgā ceremonijā tika paziņoti Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” ieguvēji. Galveno balvu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēma grāmatas „Gaidot laivu. Latviešu rakstnieki bēgļu ceļos Zviedrijā” autore Inguna Daukste-Silasproģe.

Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī būs skatāma izstāde “Čaks. Pilsēta. Tramvajs” 16.09.2019 21:25

No 17. septembra līdz 10. novembrim Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī ˗ muzejā būs apskatāma izstāde “Čaks. Pilsēta. Tramvajs”. Tā būs simboliska izstāde, jo elektriskais tramvajs un Aleksandrs Čaks ir dzimuši vienā gadā. 1901. gada 27. oktobris ir dzejnieka dzimšanas diena, bet 11. jūlijs ˗ elektriskā tramvaja dzimšanas diena. Ar elektrību vadāmu sabiedrisko transporta līdzekļu parādīšanos galvaspilsētā var dēvēt par mūsdienu tramvaja dzimšanas brīdi. A. Čaka dzejā viena no dominantēm ir tramvajs, kurā satiekas dažādu sociālo slāņu cilvēki. Izstādē tramvajs tēlaini ved A. Čaku cauri viņa dzīves pieturām.

"Dienas Grāmata" jaunums - Sandra Vensko "Pieres vieta" 13.09.2019 12:00

“Pieres vieta – man tas ir prāta stāvoklis, ko cilvēks saskarsmē ar pārējo pasauli nemitīgi izmaina. Garīgās metamorfozes notiek nemitīgi. Tomēr varbūt tieši tāpēc, ka nemitīga prāta kontrole nav iespējama, cilvēks spēj piedzīvot un pārdzīvot visus dzīves kāpumus un kritumus.” Sandra Vensko

“Dzejas dienu” noslēgums Nacionālajā bibliotēkā – “Daudzvirzienu tulkošana” 10.09.2019 13:15

Svētdien, 15. septembrī no plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību notiks starptautiskā dzejas festivāla “Dzejas dienas 2019” noslēguma pasākums “Daudzvirzienu tulkošana”. Dalība bez maksas.

Klajā nākusi bilingvāla Māras Zālītes dzejas izlase „15 dzejoļi“ latviešu un ķīniešu valodā 09.09.2019 11:53

Māras Zālītes dzeja ir pirmais latviešu autora darbu atdzejojums ķīniešu valodā. Tas dos vienreizēju iespēju ķīniešu lasītājiem iepazīt vienu no izcilākajām latviešu dzejniecēm. Liu Huižu (Liu Huiru) ir ķīniešu dzejnieks, literatūrkritiķis un ģermānists. Franks Kraushārs (Frank Kraushaar) ir sinologs, LU profesors un Ķīnas lirikas atdzejotājs vācu valodā.

Guntara Rača jaunā grāmata “Mīlestība ir” gūst panākumus grāmatnīcu topos 08.09.2019 12:49

Jaunā Guntara Rača grāmata “Mīlestība ir” jau pirmajā pārdošanas nedēļā uzrādījusi pārsteidzošus rezultātus un šobrīd tā ir vispieprasītākā grāmata “Zvaigzne ABC”, “Latvijas grāmata” un “Valters un Rapa” grāmatnīcās, savukārt grāmatnīcās “Jānis Roze” un “Globuss”, jaunā grāmata ir otrajā pozīcijā. Dzejnieks un mūziķis Guntars Račs jau 2017. gadā pārsteidza lasītājus, grāmatu izdevējus un izplatītājus, laižot klajā dzejoļu grāmatas “365” pirmo daļu, kura kļuva par 2017. gada vispieprasītāko grāmatu Latvijā. Tādus panākumus nekad iepriekš nebija guvusi neviena dzejoļu grāmata. Ne mazāks pārsteigums sekoja 2018. gadā, kad grāmatas “365” 2. daļa guva tādus pašus panākumus.

Izdots jauns kriminālromāns "Apglabāt uz valsts rēķina" 03.09.2019 08:09

Devītā maija svinību laikā Rīgā notiek slepkavība — acīmredzami izaicinoša politiska provokācija. Noziegums uzšķērž divās dažādās valodās runājošo Latvijas iedzīvotāju pussadzijušās rētas. Iesākumā šķietami vienkāršā izmeklēšanā tiek ierauti aizvien jauni cilvēki — veci un jauni, latvieši un krievi, no lauku pensionāra līdz pat Saeimas deputātam: neizrunātā vēsture atspēlējas šodienai.

Mirusi bērnu grāmatu autore Mirdza Kļava 30.08.2019 17:13

Mediji ziņo, ka vakar, 29. augustā 94 gadu vecumā mūžībā devusies latviešu bērnu grāmatu autore, māksliniece un skolotāja Mirdza Kļava ( Mirdza Grigule) - daudzu leģendāru bērnu grāmatu autore.

Izdots Sabīnes Košeļevas jaunais stāstu krājums 29.08.2019 22:15

Jaunā rakstniece Sabīne Košeļeva ievērību latviešu oriģinālliteratūras lauciņā izpelnījās jau ar 2015. gadā izdoto debijas romānu “Rīga-Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts”, kas tika izvirzīts Latvijas Literatūras gada balvai spilgtākās debijas kategorijā. Pēc romāna izdošanas vairākus gadus aktīvi publicējusies literatūrai un sabiedriskajai domai veltītos medijos, prozas pasaulē autore atgriežas ar pēdējo gadu laikā daudzu latviešu rakstnieku iecienīta žanra – īsprozas krājuma – pieteikumu. Krājumā “Vientulības ministrija” ietvertie stāsti skaudri un precīzi atspoguļo jauna, talantīga cilvēka redzējumu uz mūsdienu Latvijas sabiedrību, kultūras dzīves aktualitātēm, visapkārt valdošo liekulīgumu, bet visvairāk – uz cilvēku savstarpējo attiecību problemātiku un eksistenciālo trauslumu.

Ar stāvovācijām noslēdzas Guntara Rača grāmatas “Mīlestība ir” atvēršanas koncerts Dzintaros 27.08.2019 11:25

22.augustā pilnībā izpārdotā “Dzintaru koncertzālē” notika dzejnieka un mūziķa Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “Mīlestība ir” atvēršanas svētku koncerts, kurā piedalījās grupas “bet bet” un “Saldās sejas”, kā arī viesmūziķi – Ivo Fomins, Mārtiņš Ruskis, Katrīna Bindere, Normunds Jaukušonoks, Kristena Cīrule, Roberts Dinters un Vilnis Krieviņš.
Koncerta divās daļās izskanēja dziesmas no grupas “Saldās sejas” jaunā albuma “Klausieties visi!”, dziesmu pirmatskaņojumi un grupas “bet bet” 28 gadu laikā izlolotais zelta repertuārs.

Izdevniecības "Dienas Grāmata" jaunums - Dzintars Sodums "Post Scriptum" 27.08.2019 09:15

Izlasē apkopotas iepriekš grāmatās nepublicētas rakstnieka, dzejnieka, tulkotāja un atdzejotāja Dzintara Soduma (1922–2008) “Kapātas esejas”, dažādu gadu raksti par dzīves un literāro pieredzi, literatūru, valodu un Latviju, arī ieskats sarakstē ar Jāni Krēsliņu senioru, kā arī atdzejojumi — T. S. Eliota “Tukšā zeme” un Vergilija “Būkolikas” ar Dzintara Soduma un redaktoru Artura Hansona un Venta Zvaigznes komentāriem, u. c. darbi. Krājuma nobeigumā literatūrpētnieces Kristas Annas Belševicas skatījums uz Dzintara Soduma daiļradi un izlases sastādītājas Noras Ikstenas eseja par Dzintaru Sodumu.

Smalki ieteikumi draudzībai un ne tikai 25.08.2019 12:07

Ticiet vai ne, bet jaunākie pētījumi rāda, ka spēja saprast līdzcilvēkus, izjust empātiju un nolasīt ķermeņa valodas emocionālo vēstījumu nekad nav bijusi tik zemā līmenī kā šobrīd. Var pat teikt, ka atrodamies globālas komunikācijas krīzes priekšā! Tomēr zinātnieki konstatējuši, ka personai ar izcilām sociālajām prasmēm caurmērā pietiek ar astoņpadsmit mēnešiem, lai iegūtu tādas pašas attiecības, kādas citi veido vismaz trīspadsmit gadus. Arī citi cilvēki pret šādu personu attiecas daudz labvēlīgāk: katram dabiski pievilcīgs šķiet tas, kurš saprot otra emocionālos stāvokļus un palīdz tos izteikt pat labāk, nekā to spētu pats.

Prezentēs grāmatu "Nacionālā pretošanās kustība Latvijā no 1959. - 1986.gadam " 22.08.2019 12:42

Ir pagājuši jau 30 gadi kopš laika, kad cilvēkiem par Latvijas vēsturi bija pieejams tikai viens – okupācijas varas viedoklis. Šajā laikā salīdzinoši daudz pētīta valsts okupācija, tautas garīgā, intelektuālā un ekonomiskā spēka iznīcināšana, masveida izsūtīšanas pirms un pēc Otrā pasaules kara. Mazāk pētīts ir neredzamais karš, ko īstenoja Latvijas nacionālie partizāni, un vēl mazāk apzināta tā cīņa, ko veica atsevišķi cilvēki un grupas laikā no 1959. līdz 1986. gadam – starp nacionālkomunistu krišanu nežēlastībā un Dziesmoto revolūciju. Šis izdevums ir veltīts tieši šim laikam un cilvēkiem, kas ziedoja savu dzīvību un dzīvi brīvas Latvijas idejai ārpus lielām kustībām un masu pasākumiem. Ir īpaši vērtīgi apzināties, ka arī šajā, it kā klusajā laikā zem biezā melu un puspatiesību ledus urdzēja nepakļāvīgas domas, vārdi un darbi, kas izlauzās un atjaunoja mūsu Latvijas valsti.

Latvijas ģimenes aicinātas pieteikt savus stāstus izstādei “Dzimtas grāmata” 09.08.2019 14:30

Izstāde “Dzimtas grāmata”, kas 2020. gadā būs apskatāma Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, vēstīs par Latvijas dzimtām un tām nozīmīgajām grāmatām. Ģimenes un dzimtas visā Latvijā aicinātas iesaistīties izstādes veidošanā – iesūtīt savu stāstu un aprakstu par grāmatu, kas ģimenei ir īpaši nozīmīga. Pieteikšanās izstādei notiek līdz 2019. gada 31. augustam. Literatūra ir māksla, kas tiek nodota no paaudzes paaudzē un tādējādi vieno dažādu laiku cilvēkus. Tādēļ ir tikai likumsakarīgi, ka daudzu ģimeņu īpašumā ir grāmatas, kuru vērtība nav izmērāma, un grāmatas, kuras, iespējams, apvij īpaši stāsti.

Nākamā lapa