Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Izdots Aivara Kļavja jaunāko stāstu krājums "Bēres ar priekšapmaksu" 27.02.2020 10:02

Aivars Kļavis pieder tiem latviešu rakstniekiem, kuri raksta jau vairākus gadu desmitus, tomēr allaž pamanās pārsteigt lasītāju ar kādu jaunu talanta šķautni. Saņēmis prestižo Baltijas Asamblejas balvu par vēsturisko romānu tetraloģiju “Viņpus vārtiem” un Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā par triloģiju “Ceļš uz Nezināmo zemi”, rakstnieks savā jaunākajā grāmatā atkal atgriežas pie žanra, ar kuru sāka autora gaitas – proti, īsprozas. 1976. gadā izdota pirmā Kļavja stāstu grāmata “Kafejnīcā zagtas karotītes”, 2014. gadā – krājums “Vienpadsmit stāsti par vīriešiem”, bet tagad klajā nāk krājums ar neparastu nosaukumu “Bēres ar priekšapmaksu”.

Izdots jauns Baibas Zīles stāstu krājums 24.02.2020 12:38

Rakstniece Baiba Zīle latviešu literatūrā ienāca jau 2005. gadā ar romānu “Dzīves simulācija” (parakstītu ar pseidonīmu Anna Kravicka). Tam sekoja 2017. gadā izdotais vēsturiskais trilleris “Melu meistars”, bet 2019. gadā autore lasītājus pārsteidza ar humoristisku dokumentālās prozas darbu “Rausītis un karma”, kurā šarmanti un asprātīgi aprakstīta autores personiskā pieredze kādā tievēšanas “kūrortā”. Tagad rakstniece no jauna demonstrē savu daudzpusīgo talantu, laižot klajā īsprozas krājumu “Aukstākā ziema simt piecdesmit gados”. Šis stāstu krājums intriģēs dažādu paaudžu lasītājus, jo tajā autore atklāj izcilas spējas uz it kā pazīstamām norisēm paraudzīties no neparasta skatpunkta.

Nākusi klajā trīspadsmitā grāmata par mazo pūķi Kokosriekstu „Mazais pūķis Kokosrieksts un džungļu dārgumi” 23.02.2020 14:17

Atkal jauni mazā pūķa piedzīvojumi! Vai ir kāds cilvēks, kurš kādreiz nav sapņojis atrast paslēptus dārgumus? Arī mazajam pūķim Kokosriekstam iedegas acis, ieraugot pludmalē uz klints uzvilktu krustu. Tur jābūt apraktiem dārgumiem! Tomēr nē – smiltīs pie klints guļ tikai pods ar ādas gabaliņu, uz kura redzams savāds zīmējums. Un arī tur ir krusts. Skaidrs, ka tā ir norāde, tāpēc Kokosrieksts un viņa draugi dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars dodas ekspedīcijā uz džungļiem, lai meklētu apslēptās bagātības. Tomēr tās atrast nav tik viegli…

Izdota socializēšanās rokasgrāmata latvietim 21.02.2020 11:43

Iznākusi kodolīga, gudra un plaši izmantojama grāmata – “Socializēšanās rokasgrāmata latvietim”. Tās apakšvirsraksts ir “ko, kur, kāpēc, kam un kā teikt?” Jā, ar socializēšanos šajā izdevumā saprotama spontāna saskarsme ar paziņām, mazpazīstamiem cilvēkiem un svešiniekiem. Bija jau arī laiks šādai grāmatai, vai ne? Pēc vairāku gadu prombūtnes atgriežoties Latvijā, Elīna Barreta pamanīja un šajā izdevumā apkopoja izplatītākās latviešu sociālās uzvedības īpatnības. Nu autore aicina ikvienu no mums, biklajiem un iekšupvērstajiem, kā arī tiem, kuri tikai iedomājas sevi tādus esam, pārkāpt pāri aizspriedumiem un atrunām un ķerties pie socializēšanās ar jaunu degsmi un sparu. “Mēs neesam introverti, drīzāk tā ir paaudzēs kopta neziņa par to, kā uzņemties iniciatīvu sarunās ar pazīstamajiem vai mazpazīstamajiem,” apgalvo Elīna Barreta.

Raiņa un Aspazijas mājā būs skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr” 19.02.2020 20:19

No 2019. gada 20. decembra līdz 2020. gada 7. martam Raiņa un Aspazijas mājā skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr” – piecu mākslinieču radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Izstādē skatāmi piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Mākslas darbu – gleznu, audiovizuāla stāstu filcējumu – ideju pamatā ir Aspazijas dzejas, vēstuļu, autobiogrāfijas un, it īpaši, personīgās bibliotēkas izpēte. Izstādes nosaukumu veido aicinājums no Aspazijas vēstules Rainim.

Kalendāra meitene - viegls, romantisks un draisks romāns četrās grāmatās 19.02.2020 12:31

Romantiski erotiskās literatūras cienītājus šogad gaida intriģējošs lasīšanas maratons: tikko iznākusi pirmā grāmata amerikāņu rakstnieces Odrijas Karlenas četru romānu sērijā “Kalendāra meitene. Janvāris–marts”. Nākamie trīs darbi sekos vēl šogad, izdevēji “Kalendāra meitenes” turpinājumus sola aprīlī, jūlijā un oktobrī. Odrija Karlena (Audrey Carlan) ir ļoti populāra romantiski erotisku romānu autore: viņas darbi kļuvuši par “The New York Times”, “USA Today” un “Wall Street Journal” bestselleriem, tulkoti un izdoti vairāk nekā 30 valodās visā pasaulē. Viņas panākumi un darbi tiek salīdzināti ar E. L. Džeimsas “Greja piecdesmit nokrāsām”, piebilstot, ka Karlenai ir talants radīt romantiskāku un dabiskāku atmosfēru.

Jāņa Rozes apgāds izdevis vizuāli krāšņu un izglītojošu grāmatu bērniem „Planēta Zeme. Pēti un uzzini” 18.02.2020 14:48

Šis iespaidīgais izdevums tā vien aicina pētīt un izzināt dažādus faktus par mūsu planētas uzbūvi. Pateicoties inovatīvajam dizainam, varam teju sataustīt vagas, ko lava iegrauzusi vulkāna sānā, salīdzināt dažādās mākoņu formas, apskatīt dažādus savdabīgus tuksneša veidojumus, apgūt ar ģeogrāfiju un ģeoloģiju saistītus terminus. Grāmata ļauj slāni pa slānim ielūkoties okeāna un Zemes dzīlēs, mākoņu spraugās, izsekot karstas lavas un mūžsenu ūdeņu atstātām pēdām.

Izdots Egīla Ventera stāstu krājums “Štābs debesīs” 15.02.2020 20:22

12. februārī Bauskas Kultūras centra izstāžu zālē notika Egīla Ventera stāstu krājuma “Štābs debesīs” atvēršanas svētki. Pasākuma devīze: “Atmiņas ir daudz interesantākas par realitāti”. Atvēršanas svētkus vadīja Ance Zveja.

Publicēts jaunākais saraksts ar bibliotēkās visvairāk izsniegtajām dzejas grāmatām 03.02.2020 15:15

Katra gada noslēgumā “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība” apkopo iepriekšējā gada Latvijas bibliotēkās visvairāk iesniegto grāmatu sarakstus, kuri tagad ir pubilcēti ikmēneša informatīvajā izdevumā. Šonedēļ publicēti dati par 2018.gadā bibliotēkās pieprasītākajām grāmatām, tostarp arī dzejas krājumiem. Par lasītāko dzejas grāmatu bibliotēkās 2018. gadā kļuvusi Brūveru grāmata "Brūveri brūvē", bet 3 no 10 vispieprasītākajām dzejas grāmatām ir izdevniecības autora Guntara Rača darbi, grāmatas “365” 1. daļa, “365” 2. daļa, kā arī 2015. gadā izdotais dzejoļu krājums “Laikam laika nav”.

Izdota J.Zvirgzdiņa grāmata bērniem "Rasas vasara" latviešu un somu valodās 03.02.2020 14:31

“Rasas vasara” ir Latvijas bērnu literatūrā pavisam īpaša grāmata. Pirms pāris gadiem lielu lasītāju ievērību izpelnījās latviešu literatūras klasiķa Jura Zvirgzdiņa un starptautiski pazīstamās lietuviešu mākslinieces Linas Dūdaites kopdarbs “Lauvas rūciens”, grāmata, kurā bērni iepazinās ar meiteni Rasu, viņas māmiņu Laimu, rotaļu lācīti Tobiasu un sunīti Zorro, kopā ar viņiem izglāba zooloģiskajā dārzā dzīvojošo lauvu Leo no NORAKSTĪŠANAS. Grāmata ne tikai ieguva augstāko novērtējumu un Gada grāmatas nosaukumu grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele” kā arī LNB Bērnu žūrijas godalgu, bet nekavējoties tika tulkota vairākās valodās un tādas bērnu literatūras lielvalsts kā Somijas bibliotēkas šo latviešu grāmatu iekļāva 10 interesantāko bērnu grāmatu sarakstā.

Miris dzejnieks Leons Briedis 01.02.2020 21:48

Latvijas mediji ziņo, ka aizvadītajā naktī pēc grūtas slimības slimnīcā mūžībā aizgājis dzejnieks un atdzejotājs Leons Briedis. Briedis tulkojis un atdzejojis no latīņu, krievu, poļu, angļu, romāņu, suahili, albāņu un citām valodām, bijis lugu, mūziklu un kinoscenāriju autors. Sarakstījis arī grāmatas bērniem. Sadarbībā ar komponistu Raimondu Paulu Briedis sacerējis tekstus ap 150 dziesmām.

Klajā laists jauns Egīla Ventera stāstu krājums “Štābs debesīs” 20.01.2020 13:20

Līdz grāmatnīcām nonācis latviešu prozista Egīla Ventera jaunākais darbs – stāstu krājums “Štābs debesīs”. Tajā lasāmajos septiņos stāstos apkārtējā pasaule rādīta kā ārpus mums zināmās realitātes pastāvošs neskaidrs sapnis vai divreiz eksponēta fotogrāfija – maģisku mirkļu pārpilna, piesātināta ar zvaigžņu gaismu un neredzamām orbītām. Venters necenšas telpu un laiku attēlot burtiskā veidā, jo atmiņas vai izjūtas, kurās saglabājusies kāda vieta vai notikums, nereti ir daudz interesantākas par realitāti. Tas raksturīgi teju visiem viņa darbiem.

Aizraujošs gotisks romāns par mākslu un apsēstību 16.01.2020 19:57

Apbrīnojami smalks, niansēts un bagātīgs gotisks spriedzes romāns – tāds ir jaunās skotu rakstnieces Elizabetes Maknīlas debijas darbs “Leļļu darbnīca”. Autorei izdevies spilgti un detalizēti parādīt deviņpadsmitā gadsimta sadzīvi, pilsētu, cilvēkus un tikumus, vienlaikus bagātinot romānu ar spraigiem sižeta pavērsieniem. Māksla un radoša apsēstība te brīžiem ir pozitīva, brīžiem pārvēršas kaislībā, kas aptumšo prātu, mulsinot, provocējot un savaldzinot lasītāju.

Bērnu rīts “Fricim Bārdam - 140” muzejā “Rīgas Jūgendstila muzejs” 16.01.2020 09:12

Svētdien, 19. janvārī, plkst. 12.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Friča Bārdas daiļradei veltīts bērnu rīts. Muzeja runcis Alberts šoziem dungo: “Ruds, rudiņš pa krēslu čabina lietiņš. Kā pelēks vīriņš gar logu iet viņš...”. Aktieri Una Eglīte un Mārtiņš Gailis gaidīs ciemos bērnus ar vecākiem, lai ēnu teātrī izdzīvotu F. Bārdas dzejas tēlus.

Iemesli lasīt vairāk: atskats uz 3td e-GRĀMATU bibliotēkas darbības pirmo gadu 15.01.2020 13:17

Kad 2019. gada 7. janvārī pie pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem devās jaunais pakalpojums – 3td e-GRĀMATU bibliotēka, – tajā bija pieejamas 114 latviešu autoru e-grāmatas, kuras lasītājiem nodrošināja Apgāds Zvaigzne ABC, Tieto Latvia un Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC). Sagaidot pirmo dzimšanas dienu, 3td e-GRĀMATU bibliotēkā ir vairāk nekā 300 latviešu un ārzemju autoru sarakstītās e-grāmatas, kuras līdzās Zvaigzne ABC piedāvā Apgāds Mansards un izdevniecība Prometejs. Par to, kā 3td e-GRĀMATU bibliotēkai ir veicies pirmajā darbības gadā, ikviens interesents varēja uzzināt diskusijā, kas notika Rīgas Centrālajā bibliotēkā 2020. gada 9. janvārī.

Jaunums no Polijas! Grāmata bērniem "Tru" 09.01.2020 12:29

Tru ir zaķēns (nejaukt ar trusi), kuram piemīt izgudrotāja talants un vēlme padarīt dzīvi aizraujošāku un reizē arī parocīgāku. Viņš ir šķietami parasts pelēkais zaķis, bagātība, mirdzums un košums piemīt bagātāku vecāku bērniem, bet tieši Tru spēj mainīt daudzu jo daudzu Dižmeža zaķu ikdienas paradumus, ļaujot ieraudzīt pavisam parastās lietās aizraujoša un daudzsološa lēciena iespējas..."

Ogres Teātra telpā notiks Ojāra Vācieša dzejas performance LKA jauno aktieru izpildījumā 09.01.2020 11:38

6. februārī plkst. 19:00 Ogres Teātra telpā Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studentu – Valmieras drāmas teātra aktieru kursa – izpildījumā norisināsies Ojāra Vācieša dzejas performance “Lūdzami, nekāpiet laukā”. Dzejas izrāde sniegs iespēju izzināt Ojāra Vācieša dažādās šķautnes un viņa devumu literatūrai.

Izdots Daces Rukšānes romāns "KRIEVA ĀDA" 08.01.2020 11:45

“Daces Rukšānes romāns “Krieva āda” ir par lielajiem jautājumiem, kas paslēpušies mazajos. Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām — par laimi — man nav nācies dzīvot 20. gs. 50.—60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. “Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs — to redzēs.” Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties.” Inita Saulīte-Zandere, vēsturniece, žurnāliste

“Mansards” izdevis ceļvedi bērniem “Rukšons Parīzē” 07.01.2020 10:38

Grāmata “Rukšons Parīzē” stāsta par Šņukurienes iedzīvotāja Rukšona piedzīvojumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, tā rosinot bērnos vēlmi izzināt citas valstis un kultūras. Rukšons kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem Amēliju un Leo nobauda franču tradicionālo virtuvi, apskata Eifeļa torni un citus Parīzes “dimantus”.

Izdota pirmā grāmata par alpīnisma veidu - kāpšanas sportu latviešu valodā 03.01.2020 12:07

8. janvārī, plkst.11.30, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notiks pirmās latviešu valodā uzrakstītās grāmatas par alpīnisma veidu - kāpšanas sportu, prezentācija. Grāmata “Kāpšanas sports. Teorija un prakse” iznāk zīmīgā laikā, jo 2020. gadā tieši kāpšanas sports no visiem alpīnisma paveidiem debitēs olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 26.12.2019 08:31

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Mišelas Obamas memuāri iznāk latviešu valodā 23.12.2019 14:35

Mišela Obama ir viena no ievērojamākajām un pārliecinošākajām mūsdienu sievietēm. Viņas memuāri “Izaugt” (“Becoming”) jau kopš iznākšanas brīža nokļuva pirktāko grāmatu TOP 10 virsotnēs. Pirmajā pārdošanas dienā ASV un Kanādā kopā tika pārdoti 725 tūkstoši grāmatu, bet šobrīd kopā pasaulē pārdoti vairāk nekā 10 miljoni grāmatas eksemplāru. “Izaugt” fenomenālie panākumi skaidrojami ne vien ar autores harizmātisko tēlu, bet arī ar to, ka šī ir vairāk nekā autobiogrāfija.

"Dienas Grāmata" jaunums - Inga Gaile "Skaistās" 18.12.2019 16:59

Pirmais Ingas Gailes romāns “Stikli” (2016) iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija. XX gadsimts”. Jaunāko darbu “Skaistās” var uztvert arī kā savdabīgu “Stiklu” turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas.

Krājuma izlase “Pētera Šmita Austrumu puslode” 17.12.2019 08:33

Šodien, 17. decembrī plkst. 14.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) tiks atklāta krājuma izlase “Pētera Šmita Austrumu puslode: atzīmējot profesora 150. gadadienu.” Krājuma izlase būs skatāma līdz 2020. gada 28. martam AsiaRes lasītavas darba laikā. Ieeja bez maksas.

Izdota bērnu grāmata no Spānijas -"Ēzelis" 14.12.2019 13:45

Mazie lasītāji ar lielu aizrautību savulaik lasīja Huana Arhonas un Lusiano Losano aizraujošo stāstu “Govs” par pilsētā ieklīdušu lopiņu, kas dažādos laikos īpaši vērīgiem vērotājiem parādījās visdīvainākajās vietās. Nu dzejnieks, rakstnieks un tulkotājs Leons Briedis ir no spāņu valodas viņam raksturīgā poētiskā veidā pārtulkojis šo pašu autoru stāstu “ĒZELIS. Kā viss sākās”.

Kā būt pietiekami labai mammai? 13.12.2019 12:40

Tikko iznākusi četru bērnu mammas, geštaltterapeites Elīnas Zelčānes grāmata “Arī labas mammas drīkst kļūdīties jeb Kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē”, kodolīgs izdevums par to, kā mainīgajā mūsdienu pasaulē audzinot laimīgus bērnus, būt līdzsvarā ar sevi. No savas un citu sieviešu pieredzes autore secina, ka vidusmēra latvietes prasības pret sevi ir pārāk augstas, lai viņa sevi atzītu par labu mammu, taču tam nav pamata!

"Dienas Grāmata" jaunums - Juris Kronbergs "Dzejoļu izlase / Selected Poems" 13.12.2019 12:37

“Juris Kronbergs ir dzejnieks, kura dzinējspēks ir Laiks — Pagātne, Tagadne, Nākotne. Šo milzu nastu gan sev, gan līdzcilvēkiem viņš padara vieglāku un dziļāku ar prasmīgu ironiju un sirds siltumu.” Knuts Skujenieks dzejnieks un tulkotājs

Savu komētu nedzird 12.12.2019 08:30

Dzirkstīgs kā šampanietis un tikpat viegls un ielīksmojošs – tāds ir latviešu rakstnieces Eleonoras Trojas* jaunais romāns “Savu komētu nedzird”. Nu tas pieejams grāmatnīcās un jau gozējas visvairāk pirkto grāmatu topos! Apgāda Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka par grāmatu saka: “Foršākais sieviešu romāns, kādu man nācies lasīt. Smieklīgs, asprātīgs, seksīgs, un arī gudrību nenoliegsi.”
“Savu komētu nedzird” ir romāns par trim jaunām sievietēm šeit un tagad – Bellu, Stellu un Karlīnu. Katra ar savu rūpīgi kopto tēlu, ko redz kolēģi un apkārtējie, katra ar savu sāpi, par kuru zina tikai viņa pati un vēl abas tuvākās draudzenes.

Viņš. Veiksmīga vīrieša apģērbs 08.12.2019 12:52

Tikko iznākusi lieliska grāmata, kas noderēs gan vīriešiem, gan sievietēm – latviešu stilistes Rita Erdmane un Sabrina Bamstede uzrakstījušas grāmatu “Viņš. Veiksmīga vīrieša apģērbs”, kurā kodolīgi un vienkārši aplūko interesantu un mūžīgu tēmu: vīriešu apģērbu. Žurnāla “Klubs” galvenais redaktors Aivars Pastalnieks par šo grāmatu teicis: “Esmu tāds kā lielākā daļa vīriešu, tāpēc pilnībā piekrītu grāmatā izteiktajai itāļu vīriešu apģērbu dizainera Lukas Rubinači atziņai: “Vīrietis ir ļoti vienkārša būtne un valkā tikai to, kas viņam patīk. Šīs ļoti vienkāršās un pragmatiskās pieejas dēļ vīrietis riskē savā stilā kļūt garlaicīgs.”

Grāmatu sestdiena ar “Liels un mazs” un Lūcijas diena Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirgū 08.12.2019 11:24

14. decembrī Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirgū aicinām uz bērnu grāmatu sestdienu kopā ar izdevniecību “Liels un mazs”. Iepriecināsim mazos radiniekus ar lasāmām dāvanām un kopā ar grāmatu mākslinieci uzbursim “Mazo nakts ēnu teātri”. Savukārt svētdien, 15. decembrī, sagaidīsim svētkus ar Lūcijas dienas koncertu. Ziemassvētku tirgus mostas plkst. 10.00, dalība pasākumos bez maksas.

"Vīrs, kurš spēlējās ar uguni". Izdota grāmata par Ūlofa Palmes slepkavību 05.12.2019 12:06

Šonedēļ ar Zviedrijas vēstniecības un Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstu Rīgā viesojās zviedru rakstnieks, diplomāts un žurnālists Jāns Stoklasa. Tikko latviešu valodā iznākusi viņa grāmata “Vīrs, kurš spēlējās ar uguni”, kurā apkopoti unikāli pētījumi par Zviedrijas premjerministra Ūlofa Palmes slepkavību 1986. gada 28. februārī. Palmes slepkavība satricināja Eiropu vismaz tikpat lielā mērā kā Džona F. Kenedija slepkavība ASV, un, tieši tāpat kā Kenedija slepkavība, palikusi neatklāta līdz pat šodienai.

Rīgā noritēs pirmais Baltijas literārais forums tALLk 02.12.2019 11:15

Piektdien, 6. decembrī, no pl. 10.00 līdz pl. 16.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zālē norisināsies pirmais Baltijas literārais forums, kur visu trīs Baltijas valstu pārstāvji dalīsies pieredzē dažādos literatūras jomas procesos. Šī gada forums ir fokusēts uz jauno autoru ienākšanu apritē – tas palīdzēs izprast jauno autoru iespējas Baltijas valstīs, sniegs informāciju, kā prezentēt sevi sociālajos tīklos, vairāk pastāstīs par veiksmīgo reklāmas kampaņu I AM INTROVERT, kā arī diskusiju ietvaros ļaus izteikties arī apmeklētājiem.

Izdots jauns Ilzes Freimanes romāns 02.12.2019 11:11

Tumšiem un drēgniem rudens vakariem īpaši piemēroti ir romāni, kurus izbaudīt kā sildošas tējas vai kafijas tasi vai relaksējošu vannu – tādi, kuri aicina atpūsties, izklaidē un vienlaikus ļauj arī pārdomāt dzīvi. Rakstnieces Ilzes Freimanes romānus visvairāk iecienījušas tieši sievietes, un pelnīti, jo tieši dažāda vecuma sievietēm kopīgās un tāpēc labi saprotamās problēmas autore risina savos romānos “Viršu medus”, “Magones laiks” un citos, tostarp arī pašā jaunākajā, kam dots nosaukums “Kafija diviem”. Tomēr arī vīrieši šajos romānos, kas paver durvis uz sievietes iekšējo pasauli, atrastu daudz interesanta.

"Dienas Grāmata" jaunums - Māris Bērziņš "Aizliegtais pianīns" 30.11.2019 08:34

Gandrīz divdesmit aktīvas rakstniecības gados MĀRIS BĒRZIŅŠ (1962) ir nodevis lasītāju vērtējumam ne tikai piecus romānus, sacerējis stāstus un lugas, bet radījis arī tik savdabīgu personāžu kā Gūtenmorgens, kura rāmi ironiskās pārdomas par dzīves absurdo pusi lasāmas jau divās grāmatās. Māra Bērziņa veikums novērtēts ar Latvijas literatūras gada balvu (par lugu krājumu “Iztēlojies” 2009. gadā un romānu “Svina garša” 2015. gadā). Romāns SVINA GARŠA izpelnījies arī Dzintara Soduma balvu un Baltijas Asamblejas balvu literatūrā.

Elijas nama garša – nobaudiet! 28.11.2019 12:08

Tikko, draugu lokā atzīmējot Elijas nama desmito gadskārtu, tika atvērta pedagoģes un autorizētas kontemplācijas skolotājas Ingas Rubenes grāmata “Elijas nama garša”. Biedrību Elijas nams un meditāciju, semināru un retrītu telpu iecerēja Ingas vīrs teologs Juris Rubenis, bet veidoja viņi to ciešā sadarbībā, Ingai kļūstot par šī nama sirdi un dvēseli. Un tieši Inga ir tā, kas ar gardiem ēdieniem spēcina meditācijās un mācībās sagurušos. Pēc retrītiem Elijas namā cilvēki mājup ved ne tikai garīgo pieredzi un jaunas zināšanas, bet arī neparastas veģetāro ēdienu receptes. Un ne viens vien šo 10 Elijas nama pastāvēšanas gadu laikā ir rosinājis Ingu: uzraksti taču savu recepšu grāmatu!

Klajā nāk „Kolaborants”. Grāmata, kuras reklāmu atteica Latvijas televīzija un radio 27.11.2019 08:56

Šodien klajā tiek laista jau trešā pietiek.com sērijas „Čekisti un komunisti” grāmata – „Kolaborants” ir apjomīgs ilgstoša pētniecības darba rezultātā atklātu, apkopotu un aprakstītu arhīva dokumentu krājums, kas stāsta par vienu konkrētu padomju okupācijas varas aktīvu kolaborantu, kurš tāpat kā daudzi tūkstoši viņam līdzīgo ir veiksmīgi izvairījies no lustrācijas un izrādījies noderīgs arī neatkarīgās Latvijas varas pārstāvjiem. Šajā grāmatā ir atrodami kopumā vairāk nekā trīsdesmit Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas tiesu nolēmumi, kurus ir taisījis vienpersoniski bijušais biedrs, tagadējais advokāts Romualds Vonsovičs vai kuru taisīšanā viņš ir piedalījies.

Izdota bērnu grāmata no Polijas "Karalis" 26.11.2019 13:29

„Fraņai nepatīk sestdienas.Tas ir – sešdienas. Jo tajā viņai kopā ar aukli vienmēr ir jāiet uz rotaļlaukumu.Un rotaļlaukumā ir viņi. Tie abi,kuri kaitina Fraņu un kam nepatīk Rišo – viņas plīša zirdziņš.Taču šajā sešdienā rotaļlaukumā uzrodas vēl kāds.Karalis.Īsts! Un turklāt ar lidojošu zirgu....” Poļu rakstnieces Evas Madejskas “Karalis” ir otrā grāmata sērijā „Mazās katastrofas”. Stāsts atklāj vienu dienu mazās Fraņas dzīvē, kurā viņa ar auklīti un mazo brāli dodas pastaigā uz parku. Parkā spēlējas dažāda vecuma un raksturu bērni, kuru atšķirīgā uzvedība izraisa mazu katastrofu!

Izdota 2018.gada Dziesmu un deju svētku grāmata ar DVD 25.11.2019 15:34

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ir laidis klajā 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem veltītu izdevumu ar noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” un deju lieluzveduma “Māras zeme” videoierakstiem DVD formātā. “Šis izdevums ir kultūrvēsturiska liecība par 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem - Latvijas simtgades spilgtāko notikumu, ko īpaši novērtēs svētku tradīcijas uzturētāji. Mūsuprāt, izdevuma vērtību veido gan video fiksētās svētku norises, gan latviešu un angļu valodā ietvertie teksti – abu koncertu saturisko norišu apraksti un mūzikas apskatnieka, noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” scenārija autora Oresta Silabrieža un teātra zinātnieces, deju lieluzveduma “Māras zeme” scenārija autores Ievas Strukas dialogs par Dziesmu un deju svētku tradīciju un tās nākotni,” stāsta LNKC direktore Signe Pujāte.

Atkārtoti izdota rokasgrāmata par koši pelēko latvieti 19.11.2019 16:00

Grāmata “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības”, kas pērn izpelnījās lielu lasītāju interesi, atkal nopērkama visās Latvijas grāmatnīcās. Grāmata, ko skaidrojis un komentējis Ilmārs Šlāpins, ir stāsts par mums pašiem jeb rokasgrāmata par koši pelēko latvieti. Tā tapusi sieriņa Kārums virsvadībā, apkopojot tipisko latviešu spilgtākās īpatnības – vērojot viņus, izzinot domas, klausoties izteikumus, – tādā veidā atklājot patieso simtgades latviešu tēlu.

Latviski izdots Alesandro Bariko romāns "Jaunā Līgava" 19.11.2019 12:29

Alesandro Bariko ir pasaulē labi zināms rakstnieks. Arī Latvijā viņa grāmatas iznākušas kuplā skaitā un dažādos apgādos. Atgādināsim dažas no tām: “Zīds”, “Okeāns Jūra”, “Misters Gvins”, “Stikla pilis”… kopskaitā vairāk nekā desmit romāni un eseju krājums “Hēgeļa dvēsele un Viskonsinas govis”.

Nākamā lapa